HADİ MÜJDELER OLSUN!

HADİ MÜJDELER OLSUN!

Rıfat Serdaroğlu


Artık başımız daha dik bir şekilde dolaşabiliriz.
“Dindar ve Kindar” bir nesil isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son anda kulvar değiştirerek “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabıyla, dünyayı kendisine hayran bıraktı! Adeta uzun boylu bir Gandi oluverdi!

TEİAŞ Bölge Müdürü Ahmet Saraç, kitaptan 2023 tane alıp, vatandaşlara dağıttı. Tanesi 45 TL’den, 2023 kitaba 91 bin 35 lira ödeyen Saraç, “bu masraf başka türlü çıkmaz abi” önümüzdeki seçimde AKP milletvekili adayı olacağım dedi!

Gazetecilerin “Müdür Bey, kitabı okudunuz mu” diye sormaları üzerine; Tabii ki okudum. Fakat iyice anlamam için en az üç defa daha okumam lazım. Kendime ayırdığım kitabı, Mushaf kesesine koyup duvara astım” dedi.

Devletin her kurumu, devlet bankaları ve hazine garantili müteahhitler bu eserden çok sayıda satın alıp dağıtmayı düşünüyorlar. Kitabı almak bir şey değil de, dağıtmak baya problem oluyor!

Hayat pahalılığından bunalan insanlar, kitapları kim dağıtıyorsa onu tekme-tokat benzetmeye kalkınca, kitaplar Polis-Bekçi-Jandarma korumasında dağıtılmaya başlandı.

Kendimizi tam birinci müjdeye alıştırırken, Först Leydi Emine Hanım da kitap yazdığını ve yakında piyasaya süreceklerini açıkladı! Kitabın adı “Afrika Seyahatlerim” olacak, geliri de, Afrikalı Çocuklara verilecekmiş!

Bir anda sevindirik olduk!
Ne mutlu bizlere ki ayağımızda giyecek donumuz, kilerde unumuz, gelecekten umudumuz kalmadı ama, artık tüm dünyanın kıskanacağı okur-yazar Cumhurbaşkanımız ve Först Leydimiz var.

Üstelik Först Leydimiz uluslararası bir yardımsever! Suriye’de radikal örgüt militanlarına 50 adet ev yaptırıp bağışladı. Şimdi de Afrikalı çocuklara el uzatıyor! Dünyanın en zengin sekiz siyasetçisine sahip olan bizler şimdi de ilim-bilim-filim sahibi yöneticilerimize sahip olmanın gururunu yaşıyoruz…

Fakat bizdeki hain muhalefet yani zillet ittifakı sevincimizi kursağımızda bıraktı! Neler neler söylemediler ki?

Bay Kemal; Diploması olmayan adamın kitabı mı olur? Bunların alayı kitapsız! Madem kitap yazdınız, söyleyin bakayım, dünya 128 milyar dolarla mı daha adildir, yoksa 128 milyar dolarsız mı? Biz dostlarımızla birlikte, o kitapları yazanları bulup teşhir edeceğiz. AKP gidiyor, yakında onlara “Elveda Saraylar” adlı kitabı yazdırmazsak CHP Genel Merkezi sizin olsun…

Zillet İttifakının küçük ortağı “Bay Meral” (Erdoğan öyle dedi) ise eleştiri oklarını ve oklavalarını Först Leydiye çevirdi;

“Bakın ben akademisyenim. İstesem şimdiye kadar bir sürü kitap yazdırtırdım, yani yazardım. Ama yazmadım. Sorun bakalım neden yazmadım? Benim işim değil de ondan yazmadım! Benim işim dükkan-dükkan dolaşıp röportaj yapmak. Emekli olunca muhabir olacağım! Emine Hanım anladığı işi yapsın. Mesela çok iyi sarma sarar!

Bir yaprak sarma sarsın, kalem gibi sarar, tadından yenmez. Eskiden apartmanın girişine oturur komşularla çekirdek çitlerdi. Mahallede onun gibi çitleyeni görmedim. Sen git mutfağında yemeğini yap, işini işle kazak mazak ör. Neyine gerek senin kitap, yorulacaksın düşeceksin bitap. Hadi anacım hadi naş…

Değerli Okurlar;
Gördüğünüz gibi durum karışık! Bilal Oğlan yakında “En Temiz Sıfırlama Nasıl Olmalı” adıyla kitap yazarsa, işte o zaman yandık!

Cumhurbaşkanı Amerika’ya gittiği andan beri, bir rahatlama geldi, öyle bir gevşedik ki, sormayın. Cumhurbaşkanına ulaşabilenler lütfen söylesinler. Gitmişken, Biden ile görüşünceye kadar orada aylarca kalsın! O da rahat etsin, biz de biraz kafa dinleyelim…

Sağlık ve başarı dileklerimle 20 Eylül 2021

This entry was posted in Politika ve Gundem, Rifat SERDAROĞLU yazıları, YANDAŞ - ÇIKARCI - YAĞCILAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *