ADNAN HOCA DAVALISI Abdulkerim Murat Atik TCDD’ye GENEL MÜDÜR ATANDI

Protokol törenine Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Murat Atik ve HIS Türkiye Genel Müdürü H. Emre Özkur katıldı.


Adnan Hoca Davasında görev alan üst düzey bir kamu görevlisine Abdulkerim Murat Atik’in TCDD Genel Müdürü olarak atanmasını nasıl yorumladığını sordum.

Gülerek şu yanıtı verdi:

“O zaman Adnan Hoca’yı Diyanet İşleri Başkanı yapsınlar!”

Atik’in 1993’te 20 milyon TL sermaye ile kurduğu Atik İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi, örgütün finans kaynağı olarak biliniyor. Şirket 1999’da Adnan Hoca’ya yönelik operasyonda basıldı. Atik, firar edip kurtuldu.

İmza sahibi iki yetkili

İstanbul Ticaret Odası’nın kayıtlarına göre şirketin Atik dışında iki yetkilisi daha var. İkinci derece imza sahibi olarak anılan Erkan Seyhan ve Hulusi Gökmen, 2018 yılındaki Adnan Hoca Operasyonu’nda tutuklandı ve İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen yargılamada ağır ceza aldı.

Seyhan’a örgüt üyeliğinden dört yıl altı ay ve altı cinsel saldırıdan 126 yıl hapis cezası verildi. Gökmen’e de örgüt üyeliğinden dört yıl altı ay ve iki cinsel saldırıdan 52 yıl 6 ay…

Şu an tutuklular.

Beratta’yı devretmişler

Sanık olmasa bile yargılamada Atik’in adı geçiyor.

Örneğin, örgüte ait Baretta marka D34262Z seri numaralı silahın devredildiği kişiler arasında Atik de var. Mahkeme, 100 civarında silahın devir işlemini delil sayıyor. Çünkü örgüte ait silahların ancak elemanlara devredilerek elde tutulduğu düşünülüyor. Öte yandan MASAK raporuna göre, para transferi yapılanlar arasında Atik’in şirketi yer alıyor.

Bitmiyor. Kız kardeşi Esra Atik, AK Parti’den milletvekili aday adayıydı.

Görüştüğüm kamu görevlisi şunları söylüyor:

“Murat Atik, soruşturmadan ayıklanmış. Nasıl ayıklanmış? O bir soru işareti. Bir el korumuş. O el kimin, bilmiyoruz.”

Finansördü

Adnan Hoca’nın televizyon kanalı A9’da program yapan, örgütte 15 yıl kalan eski bir mürit de Atik için “Oktar’ın önünde el pençe divan durup milyonlarca dolar bağışlayan bir finansördür. Örgüte para aktarır” diye konuşuyor.

Eski mürit, Atik’in TCDD’den ihale aldığı Sun Group’un örgüte bağışta bulunduğunu iddia ediyor. Atik’in Oktar’ı Çengelköy’deki villada ziyarete geldiğini belirten eski mürit, “Bunun gibi birkaç kişi arkası sağlam olduğu için kurtuldu” diyor.

Adnan Hoca ile karşılıklı göbek atan kedicikler üç yıldır hücrede çürürken, finansör olduğu iddia edilen Atik, bunca kanıt ve tanığa rağmen TCDD’ye genel müdür atanıyor.

Adnan Hoca’nın da buyurduğu üzere:

Murat Atik hocam, maşallah!


https://halktv.com.tr/makale/murat-hocam-masallah-650554

This entry was posted in Politika ve Gundem, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *