KOSOVA’daki Yüzbaşı * İNCİRLİK’teki Albay ve AMERİKAN MADALYALI GENERALLER

Kuzey Irak’ta ABD askerlerince Türk askerlerinin başlarına çuval geçirildiği utanç verici günden sadece 8 gün sonra, 12 Temmuz 2003 Saat 22.30’da Kosova Prizren’de, Kosova Barış Gücünde görevli Türk Yüzbaşı çarşıda dolaşırken, İnzibat olarak görevli Alman askerleri tanıdıkları halde Türk Yüzbaşıyı durdururlar. Kimliğini görmelerine rağmen itekleyip küfür ederek silahını teslim etmesini isterler. Bu olay, büyük bir olasılıkla ABD tarafından Süleymaniye’de TSK’ ya karşı başlatılmış olan çuval olayının bir devamıdır.


Süleymaniye olayının perde arkasını okumanızı öneririm https://nacikaptan.com/?p=83435


Yüzbaşı reddeder ve Türk askeri silahını vermez ve Alman askerine tokat atar.. 4 Alman askeri ellerindeki coplarla Yüzbaşıya saldırınca çevredeki Kosovalılar Türk Yüzbaşıyı savunup Alman askerlerini Prizren sokaklarında kovalar. 4 Alman, sonunda kiliseye sığınmak zorunda kalır.

Kosovalılar meydanı Türkiye sloganlarıyla inletirler.. Aradan 14 yıl geçer..


Albay Orkun Özeller

Tarih, 10 Mayıs 2017 Saat: 19.15 – Yer, İncirlik ABD üssü..

Olay İncirlik Üssü’nde IŞİD’le Mücadele Koalisyon Karargâhında düzenlenen veda ve madalya töreninde yaşandı. Gösterdiği üstün başarılardan dolayı albay Orkun özeller’e ABD Komutanlığı tarafından madalya ve beratı verilecektir. Madalyayı ABD’li Albay Kevin Leahy “Doğal Kararlılık Harekatı Komutanlığı” adına takdim edecekti.

DAEŞ le başarılı mücadelesinden dolayı madalya ve plaket vermek üzere düzenlenen resmi törende, Türk Ordusu adına Albay Orkun Özeller’i kürsüye çağırır.

Madalya; sahasında verilen en üst ikinci büyük madalya. Yani kıymeti çok büyük. ABD’li Albay Kevin Leahy tarafından Türk Subayına madalya takılıyor, beratı taktim edilir. Bundan sonra kendisine madalya verilen Türk Subayı usul gereği bir konuşma yapıyor.

Kürsüye çıkan Başbuğ Atatürk’ün askeri Orkun Özeller önce kısa bir değerlendirmede bulunuyor.

“Türkiye olarak güzel işler başardığımızı düşünüyorum. Bunların en önemlisi de El-Bab operasyonu sırasında hiç sivil kayıp ve dost ateşi ile vurulma olayının olmamasıdır. Oysa haritaya baktığınızda Suriye ve Irak’ta bu tür zayiatlar yaşanmaktadır. Bu da ‘bizim’ ne kadar başarılı olduğumuzu gösterir.”

“Diğer bir konu…Sizleri yaralamak ve üzmek istemem. Fakat bu madalyayı kabul etmem mümkün değildir. Çünkü bu madalyayı verenler benim düşmanım olan YPG ile işbirliği içindedir. “ONURUM” bu madalyayı kabul etmeme müsaade etmemektedir.” diyerek kürsüden iner ve töreni terk eder.

Salondaki ABD’li ve diğer Türk yetkililer şok içindedirler ve ortam buz kesmiştir.  ABD’lilere bu şoku yaşatan Albay Orkun Özeller, 14 yıl önce Kosova Prizren’de Alman askerlerine üniformasının onurunu çiğnetmeyen Yüzbaşı’dır.. Devletin şeref ve onurunu koruyan kahraman albay 14 yılda yüzbaşılıktan Albaylığa zor terfi ederken…

Diğer yandan da 4 Temmuz 2003’de Süleymaniye’de Türk askerinin başına çuval geçiren birliğin komutanı ABD’li General Ray Odierno, Gen.Kur.Başkanı Hulusi Akar’ın boynuna Pentagon’un “Liyakat Lejyonu” madalyasını takıyor ve Akar da bu madalyayı sevinerek kabul ediyordu. Acaba bu LİYAKAT kime idi!!!

İşte Atatürk’ün askeri ile AKP’in askeri arasındaki fark budur. Atatürk yaşasaydı mutlulukla alnından öpeceği, Türk askerinin basireti, cesareti, gururu ile gururlanacağı Orkun Özeller Albayımız gururumuzdur . Var olsun …

This entry was posted in HAYATIN İÇİNDEN, TARİHE - AYDINLANMAYA - CUMHURİYETE NOT DÜŞENLER, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *