İNKİLAP TARİHİ DERS KİTABINA, ADALET VE KALKINMA PARTİSİ DÖNEMİNDE TÜRKİYE’BAŞLIKLI 47 SAYFA’LIK BİR KONU EKLENMİŞ * ASLINDA İYİ DE YAPMIŞLAR; 2002-2021 dönemi DEMOKRASİ ve İNSAN HAKLARI, EKONOMİ, YOLSUZLUK, YOZLAŞMA adına Türkiye Cumhuriyetinin en kara ve ayıplı günleridir. İleride bu kara dönemi hatırlamak adına not düşmüşler? Kitaba yazılmış olanlar AKP’yi aklamaya çalışan yalanlardır.

DERS KİTAPLARINDA AKP …!!!

İNKİLAP TARİHİ DERS KİTABINA, ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
DÖNEMİNDE TÜRKİYE’BAŞLIKLI 47 SAYFA’LIK BİR KONU EKLENMİŞ


Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ders kitabına ‘Adalet ve Kalkınma Partisi Döneminde Türkiye’ başlıklı 47 sayfalık bir konu eklendiği ortaya çıktı. Konunun güz ve bahar dönemlerinde işlendiği belirtildi.

2002-2018 yılları arası AKP dönemi, Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders kitabına eklenip İktisat ve İşletme fakültelerinin sınavlarında soruldu. Çevrimiçi sınavda öğrencilere, MİT TIR’ları, AKP’nin karşı karşıya kaldığı krizlere yönelik sorular yöneltildi.

Sözcü’den Sultan Uçar’ın haberine göre açık öğretimdeki ders kitabına
eklenen AKP bölümü iktisat ve işletme fakültelerinin sınavlarında soruldu.

2002’den başlayıp Aralık 2020’ye kadarki gelişmelerin eklendiği kitapta, AKP’nin kuruluşundan, darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir televizyon kanalına telefonla bağlanması, Pastör Brunson krizi ve Erdoğan’ın dünya liderleriyle görüşmeler gibi çok sayıda olay fotoğraflarla anlatılmış. Afrin operasyonu, Ergenekon ve Balyoz davaları, cumhurbaşkanlığı seçimleri, siyasi partilerin aldığı oy oranları, Gezi Parkı eylemleri, çözüm süreci, MİT ‘kumpası’, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları gibi çok sayıda konu eklenmiş. Erdoğan’ın şiir nedeniyle cezaevine düştüğüne de vurgu yapılmış.

İki fakültede bu bölümden öğrencilere yöneltilen örnek sorularsa şöyle:
Eğitim İş İstanbul 4 No’lu Şube Sekreteri, aynı zamanda üniversitenin öğrencisi olan Ali Narman sorularla ilgili şunları söyledi: “Belgeleri ve ispatları konusunda açıklık olmayan, çok yakın zamanda yaşananlar soruldu. Müfredata girebilmesi, belgelerin tarafsız araştırılabilmesi için en az 50 yıl geçmesi gerekir.”

This entry was posted in EĞİTİM, Tarih, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *