Azerbaycan’da Bugünün Buluşması: Birbirine Benzeyen İki Uzunun Buluşmasıdır. Kardeş Azerbaycan ve Türkiye’nin Değil.

Sefa M. Yürükel – 15.06.2021
<sefamyurukel65@gmail.com>


Azerbaycan’da Bugünün Buluşması:
Birbirine Benzeyen İki Uzunun Buluşmasıdır.
Kardeş Azerbaycan ve Türkiye’nin Değil.


Kaçak Saraydaki Uzun Azerbaycan’da yine kazancını Karabağ savaşına destek verdik diyerek ikiye katlayacak. Kardeşlik adı altında Azerbaycan’da olsa Uzun, herhangi bir uluslararası operasyona karakteri icabı, eğer Savaşta ki her hangi bir operasyondan kendisi için oluşacak maddi bir kazanç yoksa hiç bir şeye hiç bir destek vermez ve asla bir dış operasyona girişmez. Bu eldeki verilerden de çok net bilinmektedir..

Operasyona giriştikleri her yerde: Azerbaycan, Suriye, Irak ve Libya’da da Uzunun tek düşüncesi sadece mala konmaktır.

Türk Devleti’nin olanaklarını, şahsi aparatı ve ganimeti gibi kendi şahsi çıkarı için kullanmaktadır. Dikkat ederseniz Karabağ’da da bu oldu.

Cengiz, Demirören ve Kalyoncu Holding adı altında Karabağ’da Uzun mala konuyor. Azerbaycan yöneticileri de sözde eli mahkumu ve ortaklığı oynuyor.

Şu iyi bilinmelidir ki Cengiz Holding vs demek Uzun (RTE) demektir. Millette Karabağ’da, Azerbaycan’a yardım ettik diye duygusal olarak ve iyi niyetle avunmaktadır.

Bugün ve yarın da Uzun Azerbaycan’da beylik ziyaretler ve konuşmalarla Azerbaycan ve Türkiye Türklerini yine klasik bir biçimde aldatacak ve avutacaktır.

Ama Kaçak Saraydaki Uzun’un derdi Milletin saf saf avunması gibi değildir.
Uzun’un derdi ve onun tek amacı Azerbaycan’ı yöneten ve kendinden çok farklı olmayan öbür Uzunla anlaşıp mala mülke konmaktır.

Yıllarca Azerbaycan’a giden gelen ve akademik alan çalışması yapan birisi olarak, bana Azerbaycanda ki yeniden yapılanma süreçlerinde çeşitli üst düzey siyasi çevrelerden insanlar fikrimi sorduklarında, ben her zaman uyararak ve örneklemeler yaparak Atatürk’ün Türkiye’sini örnek alın dedim.

Ama maalesef Azerbaycan’ın Kaçak Saraydaki Uzun benzeri olan Uzunundan da dolayı, Azerbaycan Kaçak Saray’da ki Uzun Dönemi Türkiye’si gibi olmayı tercih etti.

Onun için bugün Azerbaycan’da ki buluşma temizlerin: Atatürk ve Nuri Paşa ile Neriman Nerimanov ve Mehmet Emin Redulzade’nin buluşması değil, bu buluşma sadece bir birine benzeyen İki çıkarcı Uzunun buluşmasıdır.

Buluşmanın İçeriği ve amacı, aynen ekteki dünya gazetesindeki haberde olduğu gibidir. Siz resmi beylik sözlere ve görüntülere bakmayın.

Sefa Yürükel


https://www.google.co.uk/amp/s/www.dunya.com/amp/sirketler/cengiz-holdinge-azerbaycandan-3-maden-projesi-haberi-622907
Cengiz Holding’e Azerbaycan’dan 3 maden projesi

This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

One Response to Azerbaycan’da Bugünün Buluşması: Birbirine Benzeyen İki Uzunun Buluşmasıdır. Kardeş Azerbaycan ve Türkiye’nin Değil.

  1. emin says:

    İki uzun adam.güzel bir ifade şekli .elinize sağlık.yazınızla bizlere anlattınız.iki uzun adam! biri babafan oğula geçen despotik bir sistem…diğeri emperyal güçlerin işbirlikçi güçlerin adamı…onunda paravanın arkasındaki Cengiz ….bir zamanların ünlü müteahhıt.,lerineçay kahve servisi yapan adamı1980 lerden.teşekkürler..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *