“RABİA” YASAK, ABİME NE VERELİM?

RABİA İŞARETİ YASAKLANIYOR

Alper Aksoy – May 04 2021

ABD ya da Rusya Türkiye’nin içişlerine karışmaya kalkarsa kızarız tepki veririz. Ama biz Mısır’ın içişlerine her türlü karışma hakkını kendimizde gördük son sekiz yıldır.
“Ümmetin lideri” diye kendimize görev yükledik bir de… Osmanlı sultanları bile 400 yıl “Hilafet bizde ümmetin lideri biziz” demesine rağmen Arap dünyasına kendini kabul ettirememiş. Osmanlı’nın yanında etin ne budun ne?. . Biz kim oluyoruz ki?. .
PKK ve PYD’yi terör örgütü olarak kabul etmeyen devletlere kızıyoruz ağzımıza geleni söylüyoruz. Haklıyız da… Mısır’ın “Terör örgütü” gördüğü “İhvan-ı Müslim”e arka çıkıyoruz militanlarına Türkiye’de oturum veriyoruz aylık bağlıyoruz İhvan simgesi olan Rabia işaretini ekranlarda mitinglerde kullanıyoruz Mursi için gıyabi cenaze namazları kılıyoruz… Kendimize yapılmasını istemediğimiz ne varsa biz Mısır’a yaptık.
Yunanistan ABD’yi arkasına alıp “Mavi Vatan”ı işgale kalkınca Mısır’ın önemini anladık… Ve şimdi Mısır ile ikili ilişkileri geliştirmek için görüşmeler başladı. Mısır’ın masaya koyduğu haklı şartlar:
1. İhvanı bir terör örgütü olarak kabul edip Türkiye’de oturum verdiğin İhvancıları bana iade edeceksin.
2. Cumhurbaşkanı ve Bahçeli Rabia işareti yaparak İhvan terörüne destek vermeye devam edecekse buyrun kapı açık çıkabilirsiniz.
3. Türk Televizyonlarında İhvan propagandasını derhal durdurun ve içişlerimize asla karışmayınız.
4. Siz Mursi’ye gıyabi cenaze namazı kıldınız ama biz PKK’lı teröristlere bunu yapmadık. Aklınızı başınıza alın!. .
Görüşmelerden sızan bilgilere göre 3. madde hemen kabul edilip “Ekranlarda İhvan propagandası yasağı” örtülü olarak başlatılmış. Göreceksiniz diğer 3 maddeyi de kabul edeceğiz. Ülke çıkarı için etmemiz de gerekir.
İmam-Hatip Ortaokulu ideolojisi ve seviyesi ile devlet yönetilemez. “Camdan köşkü olanlar başkasının penceresine taş atmasın” demiş atalarımız ama biz İhvan’a sahip çıkmak adına Mısır’a her türlü taşı attık.
“Demir tava geldi kömür tükendi
Akıl başa geldi ömür tükendi. ”

https://www.guncelmeydan.com/pano/rabia-isareti-yasaklaniyor-t50071.html
This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, ORTADOĞU ÜLKELERİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *