YENİ TEKNOLOJİLER * Segway, Tron’dan Esinlenen Hidrojenle Çalışan “Apex H2” Motosikletleri Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Segway, Tron’dan Esinlenen Hidrojenle Çalışan
Motosikletleri Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

By   Apr 18, 2021
Tercüme eden Naci Kaptan

Yeni ve şık, Segway fütüristik motosikletler, hibrit bir hidrojen-elektrik aktarma sistemi ile çalışıyor.  Segway en son motosikletini tanıttı. Bu yeni model Segway motorsiklet meraklıları sevindirecek bir dizayna sahip. Apex H2, Segway’in ikonik scooter üretimini neredeyse durduracak olan hibrit bir hidrojen-elektrik aktarma organına sahip ve Tron’dan ilham alan bir motosiklettir.
Henüz bu yeni Tron bilinmiyorsa da Apex H2’nin yukarıdaki resmi ile, motorsiklet meraklılarının rüyalarına girecek bir görünüşe sahip.
2015 yılında Segway, Xiaomi ve Sequoia Capital’den 80 milyon dolarlık yatırım nedeniyle Çinli girişimci Ninebot tarafından satın alındı. O zamandan beri Segway, en tembellere bile bir yolculuğa çıkma konusunda ilham verecek şık ve şık araçlar üretme konusunda çpk başarılı modeller üretti.
Yepyeni Apex H2, hibrit bir hidrojen-elektrikli güç aktarma organı ile çalışıyor, yani bir batarya ve gazlı hidrojenle doldurulmuş yakıt hücrelerinden güç alıyor. Bu tasarım, Apex H2’nin tamamen elektrikli bir sistemden daha iyi kilometre performansı sunmasına ve çevre bilincine sahip olmasına olanak tanıyor. sinir bozucu benzinli motorlardan çok daha iyi.

Şık motosiklet, ona fütüristik bir görünüm veren LED’lerle kaplı. Ama hepimiz neyi merak ettiğinizi biliyoruz: Yolda gidişini merak ediyorsunuz? Motor, dört saniyenin altında 0’dan 60 mil / saat hıza çıkabilir ve maksimum 94 mil / saat hıza sahiptir.
Bu sürat klasik motosikletten daha yavaştır, ancak bisiklet bunu çevresel özellikleri ile telafi eder: egzoz borusundan sadece su buharı yayar. Çevre dostudur. Bu açıklama ve görselde daha fazlasını istiyorsanız, bisikletin 2023’te üretime ve satışa gireceğini ve yaklaşık 10.699 dolara mal olacağını bilmelisiniz. Güvenle sürün!

https://interestingengineering.com/segway-set-to-roll-out-tron-inspired-hydrogen-powered-motorcycles
This entry was posted in Bilim ve Teknoloji. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *