EMEKLİ AMİRALLER MONTRÖ’YÜ KORUMA ALTINA ALDILAR

Muhtemel darbe! kanıtları

NEJAT ESLEN : 05 Nisan 2021
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bildiri yayınlayan emekli amiraller hakkında ‘’Devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma’’ suçundan resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.
Televizyonlarda Ankara’daki yönetime sempatik görünmek için bu durumu bir fırsata dönüştüren yorumcular emekli amiralleri darbecilikle suçladılar.
Ancak hiç kimse emekli amirallerin devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı hangi yetenekleri ile ve nasıl karşı geleceğini bir başka ifade ile darbe yapacağını açıklamadı.
Bu emekli amirallerin devletin subay olduklarında verdiği tabancalarından başka imkanları tankları topları savaş uçakları yok.Tabanca ile anayasal düzene karşı nasıl suç işlenir doğrusu ben anlayamadım.
Hadi birkaç genç bahriyeli subayı ayartıp bir savaş gemisine el koydular diyelim emekli amiraller. Darbenin başarılı olması için amirallerin savaş gemisini Ankara’ya kadar karadan götürmeleri gerekir ki bu da mümkün değil.
Hadi diyelim ki bu emekli amiraller bu savaş gemisini Ankara’ya kadar karadan götürdüler anayasal düzeni değiştirmek için. Bir tek savaş gemisi ile anayasal düzeni değiştirmek de mümkün değil.
Doğrusu hukukçu değilim ben bu işin içinde çıkamadım.
Ancak
Emekli amiraller çok önemli bir şeyi başardılar.
Montrö Sözleşmesi’ni koruma altına aldılar.
Biden ne kadar sıkıştırırsa sıkıştırsın artık Amerikan savaş gemileri Montrö Sözleşmesi’ni delip Karadeniz’e çıkamaz. Eğer Amerikan gemileri Montrö Sözleşmesi’ni delip Karadeniz’e çıkarsa emekli amiraller de haklı çıkar.
Bence emekli amiraller önemli bir iş başardılar.
Montrö Sözleşmesi’ni koruma altına aldılar.
This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, BOP, FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *