DOSTUM PUTİN!!! * TÜRKİYE’Yİ BESLEMEYİN. PARAMIZLA DRONE ÜRETİYORLAR

RUSYA’NIN TÜRKİYE’YE UÇUŞ YASAĞININ GERÇEK NEDENİ BELLİ OLDU.
TÜRKİYE’Yİ BESLEMEYİN. PARAMIZLA DRONE ÜRETİYORLAR
15.04.2021
Rusya’nın Türkiye’ye uçuş yasağının gerçek nedeni belli oldu.
Türkiye’yi beslemeyin. Paramızla drone üretiyorlar
Moskova 1 Haziran’a kadar Türkiye’ye uçuş yasağı kararı aldı. Uçuş yasağını ilk kez dile getiren Rusya eski Başhekimi ve Eğitim ve Bilim Komitesi Başkan Yardımcısı Onishchenko “Tatile giderek Türkiye’yi beslemeyin. O parayla drone üretiyorlar” dedi. Rusya Federasyon Konseyi’nin Başkan Yardımcısı Konstantin Kosaçov ise Türkiye’ye gidenlerin vatanseverliğinin sorgulanacağını ifade etti.
Dünya gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre Rusya’nın Türkiye’ye getirdiği uçuş yasağının sebebi belli oldu. Rusya’dan gelen iki önemli açıklama Moskova’nın aldığı kararın altında artan KOVID-19 vakalarının değil işgal edilen Karabağ‘ın Azerbaycan’a tekrar kavuşmasına büyük destek veren Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü kabul etmesi olduğu ortaya çıktı. Şok! Rusya Türkiye uçuşlarına kısıtlama getirdi
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov’un alınan kararda Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Türkiye ziyareti ile bir bağının olmadığını söylese de Rusya’nın sağlıkta söz sahibi kişilerinden gelen açıklamalar bunun Ukrayna meselesinin bir sonucu olduğunu ortaya koyuyor.
İlk açıklama ise Rusya’nın Eski Sağlık Bakanlığı görevinin yanı sıra Rusya Federasyonu Başhekimi olan Gennady Onishchenko’dan geldi.
Şu anda Rusya Devlet Duması Eğitim ve Bilim Komitesi’nin Birinci Başkan Yardımcılığını yapan ünlü sağlık uzmanı Onishchenko “Türkiye ile yolcu uçuşlarının kısıtlamasının yaz sonuna kadar uzatılması gerekiyor” dedi.
“TÜRKLERİ BESLEMEYİN PARAMIZLA DRONE ÜRETİYORLAR”
Onishchenko “Sadece 1 Haziran’a kadar değil bütün yaz boyunca kapatmak gerekiyor. Türkiye’nin ilacı yok altyapı yok. İnsanlarımıza Türkiye’ye gitmemeye ikna edelim. Türkiye Rus turistlerden kazanç sağlıyor. Paramızla Türk ekonomisini belememeliyiz” diye konuştu.
Rus medyasında yer alan haberlere göre Onishchenko Türkiye’nin NATO üyeliğini Kırım’ı Rusya’nın bir parçası olarak tanımadığını ve Ukrayna ordusu için korvet ve saldırı uçağı üretimi konusunda Türk-Ukrayna anlaşmasını hatırlattı. Onishchenko “Bu dronelar orada bizim paramızla üretiliyor. Halkımız sağlıklarını düşünmek istemiyorlarsa en azından tüm bunların paralarıyla ödeneceğini düşünsünler” dedi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/rusyanin-turkiyeye-ucus-yasaginin-gercek-nedeni-belli-oldu-turkiyeyi-beslemeyin-paramizla-drone-uretiyorlar-446141h.htm
This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, Ekonomi. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *