Dövdüren! Küfür eden! Nefret kusan!

Dövdüren! Küfür eden! Nefret kusan!

NECATİ DOĞRU

Seçip Meclis’e gönderiyoruz.
Seçip Cumhurbaşkanı yapıyoruz.
Seçip parti lideri yapıyoruz.
Ne hale geldi?
Dövdüren.
Küfür eden.
Nefret kusan.
Düşmanlaştıran.
Kamplaştıran.
İnsan korkutan.
İktidarımız oldu.

Milyonlarca aklı başında seçmen, kendi kendine soruyordur: Yanlış insanları mı seçtik, yanlış partileri mi iktidar yaptık, yanlış adamları mı lider belledik?

Kendimiz ettik.
Kendimiz bulduk.
Diyorlardır.
Yine gazeteci dövüldü.
İktidar üstüne almadı.
Cumhurbaşkanı, Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı, İstanbul Valisi saldırıyı görmezden geldiler. En son dövülen gazeteci üstelik bu iktidarın iktidar olmasına destek vermiş, beraber olmuş, birlikte yürümüş, “davamız… davamız…” dedikleri “Laik cumhuriyeti İslamcı cumhuriyete dönüştürme” gizli niyetlerine omuz vermiş, “İslamcıların İktidarla İmtihanı” başlıklı bir kitap da yazmış genç TV yorumcusu ve yazardı. Bu yazar sonra uyanmış, ayıkmış, ufak ufak sorgulamaya ve “barış-demokrasi-özgürlük-eşitlik- hak ve adaletten sapmalar görüyorum” diye eleştirmeye başlamıştı. 25 kişilik bir saldırı grubuyla TV binasının kapısında üç ayrı koldan hücum ederek çullandılar.
Beynini korumak istedi.
Elleriyle başını kapattı.
Ellerine vurdular.
Parmakları kırıldı.
Gazeteciye saldırı, okura yani halka saldırıdır. Saldırıya uğrayan görünüşte gazetecidir ama aslında kafasına taşla, sopayla, demir çubukla, yumrukla, tekmeyle vurulan halkın kendisidir. İfade özgürlüğüdür. Gazeteci dövdürmeler; sorma, sorgulama dayağı yersin ve yediğinle kalırsın, parmaklarını kırarız, başını yararız, çeneni dağıtırız, gözünü morartırız kimse hesap soramaz demektir.
Saldırgan korunuyor.
Kollanıyor.
İfadesi alındı diyorlar.
Salıveriliyor.
Oysa bu saldırlar olduğunda başta Cumhurbaşkanı, Adalet ve İçişleri Bakanlarının bir araya gelip, “gazeteciye saldırı demokrasiye ve halkın ifade özgürlüğüne saldırıdır. Biz bu saldırılara kesinlikle ve şiddetle karşıyız. Suçluları ve onların arkasındakileri bulacağız” demeleri bekleniyordu.
Saldırtanı da…
Dövdürteni de…
Bulmaları gerekirdi.
Ana muhalefet partisinin lideri bile linç girişimine uğradı, bakanların, emniyet müdürlerinin de bulunduğu cenaze töreninde Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atıldı. Yakalım bunu diye bağırtı yükseldi.
Saldırganın elini öptüler.
Yakalım diyeni övdüler.

https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/necati-dogru/dovduren-kufur-eden-nefret-kusan-6308660/
This entry was posted in FAŞİZM, İNSAN HAKLARI - DEMOKRASİ, Politika ve Gundem, VANDALLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *