GARA’da PKK TARAFINDAN ŞEHİT EDİLEN KAHRAMAN 16 ASKER-POLİS-KAMU GÖREVLİMİZE RAHMET, AİLELERİNE VE TÜRK ULUSUNA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM * ŞEHİTLERİMİZ VAR * SUÇLU AYAĞA KALK!…*

Yeniçağ 16.02.2021

ŞEHİTLERİMİZ VAR….

ZAHİDE UÇAR

PKK’nın KAÇIRDIĞI… PKK’nın insafına terk edildiği anlaşılan ASKER, POLİS, SİVİL vatandaşlarımız… Gündem olmamış, UNUTTURULMUŞ….
Gazeteci Yeliz Koray’ın ifadesine göre; Saygı Öztürk ve Lütfi Türkkan’ın dışında kimsenin oralı olmadığı vatandaşlarımız 2015 yılından beri PKK’nın elinde imiş… PKK VİDEOLAR YAPIP YAYINLAMIŞ AMA, askerimize, polisimize, vatandaşımıza sahip çıkması gereken DEVLET GÖREVLİLERİ bu durumu onur meselesi yapmak yerine kulağı üzerine yatmayı tercih etmiş.
AÇILIMINIZ BATSIN!
Sıfıra yakın PKK terörü ile teslim aldığınız ülkemizde, PKK’lıların siyasi uzantılarını %10’un üzerinde oy alacak duruma AKP getirdi. Bebek katilinin mektubunu Diyarbakır meydanında okutarak… Bebek katiliyle ortak anayasa yapmaya kalkarak… Narko terör örgütünün başı bebek katiline övgüler düzerek… Öcalan’ın verdiği liste ile askere tuzak kurup içeri tıkarak… Güneydoğu’ya atayacağı Vali ve Emniyet Müdürlerini PKK’nın onayıyla atayarak(OSLO görüşmelerinde MİT Müsteşar Yrd. Afet Güneş’in açıklamasından biliyoruz).
AKP Kürt kökenli vatandaşlarımıza önder olarak ÖCALAN’ı gösterdiği için PKK’nın siyasi uzantıları bu kadar güçlendi. PKK’nın siyasi uzantısı partiye, AKP sayesinde 57 milyon 550 TL para yardımı ödeniyor. Bölücüsünü besleyen nadir ülkelerden biri olduk.
SAHİ, AKİLLER VARDI. ŞİMDİ ONLAR NEREDE?
HÜLYA KOÇYİĞİT,
KADİR İNANIR,
ORHAN GENCEBAY,
RIFAT HİSARCIKLIOĞLU,
LALE MANSUR,
NİHAL BENGİSU KARACA,
MEHMET UÇUM,
ABDURRAHMAN DİLİPAK ve diğerleri…
Bu katil sürüsüne eğilip kabullenmesi için Türk Milletini ikna turuna çıkmıştınız… ‘Ama onlar da(PKK) ölüyor’ diyen HÜLYA KOÇYİĞİT, mutlu musunuz bugün?
Askeri dışlayarak, Polis Evinde sözde sanatçılarla açılım toplantısı yapanlar… Kaçırılan asker, polis ve sivil vatandaşlarımızı almak için de BÜLENT ERSOY, HÜLYA AVŞAR ve diğerlerini gönderseydiniz ya? O çok sevdikleri PKK’lılardan alsalardı kaçırılan asker-polis ve sivilleri…
UTANIN desem utanmazsınız. ÜZÜLÜN desem üzülmezsiniz.
HDP güzellemesine katılan muhalefet… Demirtaş aşıkları… Bugün iyi misiniz?
Kızgınlığım kökeninin gereğini yerine getirenlere değil… Kızgınlığım bütün bu rezilliklere, İHANETE SESSİZ KALAN TÜRKLERE…
KURULUŞ ANAYASASI mı? Yeni SEVR’dir. Türkleri Anadolu’da boğma projesinin kılıfıdır. Seyredin… Hatta seyretmeyin! Kan uykularından uyanmayın sakın! Öyle ya? Uyanırsanız sorumluluk almak gerekecek.
Birilerinin dediği gibi;
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sanırım YANLIŞ BİR MİLLETİ KURTARDI. Türklüğünü, özünü, kimliğini yitirmiş, ahdalanmış bir milleti…
Ata Anadolu’da kocaman bir Türklük ateşi yaktı. Bizler ne yaptık?
DÖNME-DEVŞİRME Türk düşmanlarının peşinde; özümüzü, kimliğimizi inkar ettik. Şimdi de çocuklarımızın CANSIZ BEDENLERİ veriliyor elimize. Ülke zaten tabutluk oldu. Her gün şehidimiz, şehitlerimiz oluyor ve alt yazı geçiyor televizyonlarda. KENDİ ÇOCUKLARINI asker olmaktan kurtaranların alkışlandığı bir ülkede ne olmasını bekliyordunuz?
ÜÇ-BEŞ MEHMET ŞEHİT OLDU DİYE MECLİSİ Mİ TOPLAYALIM diyenlere bu ülkeyi dar etmedik, edemedik ya?
O gün zaten kaybettik!

SUÇLU AYAĞA KALK!…

EMİN EĞRİ

Irak’ın GARA denilen bölgesinde kaybettiğimiz şehitlerimiz yürekleri yaktı!
Bu ne ilk oldu, ne de son olacak. Çünkü ders almayan bir yönetim, sorgulamayan bir adalet, sözü dinlenmeyen bir muhalefet oldukça bu acıların farklı versiyonlarını yaşayacağız demektir!
Önce özeleştiri yapalım!… Bilhassa teröristlerin eline rehin düşmüş istihbaratçıların olması çok düşündürücüdür!… İstihbaratçı demek, her yönüyle başkasını veya başkalarını izleyen ama izlenilemeyen kişi gibidir. Nasıl bu tuzağa düştüler bilemiyoruz.
Askeri istihbarat da bu hükümet tarafından MİT’e devredildiğine göre, kendi istihbaratını yapamayan ordu durumuna düşürülmüştür. Kendisine istihbarat sağlayanların yönlendirmesi ile harekat yapmak zorundadır.
Pençe Kartal 2 adı ile yapılan harekatın acı bilançosu hepimizi üzmüştür ve sorgulanması gerekmektedir. Daha operasyonun ilk başlarında üç askerimizin (iki yüzbaşı- bir Astsubay) şehit olması, planlamanın baştan bir yerlerde eksik olduğu izlenimi vermiştir.
Siyasi ve askeri sorumlular bu hatalarının bedelini ödemelidir!.. Toplamda onaltı görevlimizin şehit edilmesi bu hataların sonunda gelmiştir. Bu değerlerin kaybından sonra kamuoyu öğreniyor ki; 5-6 yıldır terör örgütünün elinde rehinler!
Ordusu olmayan bir Genelkurmay Başkanı tahtada mağaranın tarifini yaparken, Kara-Hava-deniz kuvvetlerinin komutanı da, siyasi görev yapan Savunma Bakanına bağlıdır ve bu kuvvetlere emir veren komutanıdır!
Bu operasyon göstermiştir ki; tamamen hatalıdır ve siyasi rant elde etmek için yapılmıştır! Bunun bedelini de siyaseten Savunma Bakanı ve ordusu olmayan Genelkurmay Başkanı ödemelidir.
Öder mi?…
Ödemez!…
Bu ülke bu açıdan sorumluların bedel ödediğine pek tanık olmamıştır! Herkesin tuzu kurudur! Ayrıca, Suudi kralı gibi Türkiye düşmanı öldüğünde 3 günlük yas ilan eden, bayrakları yarıya indiren hükümet nezdinde bu değerlerimizin hiçbir kıymeti yok mu?! Acilen ‘’Ulusal Yas’’ ilan edilmelidir!
Toplum derinden sarsılmışken, şehit anneleri üzerinden siyasi rant devşirme gayretleri de üzüntümüzü daha da artırmaktadır!
Böyle bir olayın medeni ve demokrasinin olduğu bir ülkede olduğunu düşünün, karşılığı ne olurdu siz karar verin!
Bu kadar ağır faturanın karşımıza çıkmasına rağmen, kimse sorumluluk almadan, ‘’Baş sağlığı dilemek ve kınamak’’ ile ‘’Hesabı sorulacaktır, kanları yerde kalmayacaktır’’ boş konuşmaları ile toplumun gazını alacaktır. Her şeyin hallolduğunu ve kısa süre sonra unutulacağı bilincinde olduklarından dolayı fazla önemsemediklerini göstermektedir!
Çok acılar yaşadık, aynı tavırlar sürdü ve bir sonraki acıya kadar!
Yeter artık!… Milletin siyasi ve askeri yanlış karar alanlar nedeniyle acı çekmesi kaderimiz olmamalıdır. Herkes bedelini ödemelidir. Hiçbir evladımız siyasi ve askeri hataların kurbanı olacak kadar önemsiz de değildir!
This entry was posted in Bölücü KÜRTÇÜLÜK, BOP, PKK TERÖRÜ, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *