İstanbul Üniversitesi’nden Boğaziçi’ne destek: Buradayız, vazgeçmiyoruz

İstanbul Üniversitesi’nden Boğaziçi’ne destek: Buradayız, vazgeçmiyoruz

Bianet/11 Ocak 2021, Pazartesi

Boğaziçililere destek vermek için Beyazıt Meydanı’nda bir araya gelen İstanbul Üniversitesi öğrencileri, “Mücadelemiz Boğaziçi Üniversitesi’nin çeperlerinin dışına taşıyor. Tüm atanmış kayyım rektörlerin acilen istifasını talep ediyoruz” dedi.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atadığı Prof. Dr. Melih Bulu’ya karşı eylemler sürüyor.
İstanbul Üniversitesi öğrencileri de bugün Boğaziçililere destek vermek için Beyazıt Meydanı’nda bir araya geldi. Meydan, polis tarafından kapatıldı. Ana Kapı’daki eylemde İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak da istifaya çağrıldı:
“Gücümüzü haklı itirazlarımızdan ve meşru taleplerimizden alıyoruz. Biz atanmış rektörlere karşı çıkıyoruz. Tüm taleplerimiz meşrudur, itirazlarımız haklıdır. Bizim mücadelemiz Boğaziçi Üniversitesi’nin çeperlerinin dışına taşıyor. Tüm atanmış kayyım rektörlerin acilen istifasını talep ediyoruz. Akabinde de tüm üniversitelerin bileşenlerinin katıldığı demokratik seçim istiyoruz. Mücadelemize devam edeceğiz, vazgeçmiyoruz, buradayız, kayyım rektörleri kabul etmiyoruz” denildi.

https://bianet.org/bianet/egitim/237384-iu-den-bogazici-ne-destek-buradayiz-vazgecmiyoruz
This entry was posted in EĞİTİM, Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

One Response to İstanbul Üniversitesi’nden Boğaziçi’ne destek: Buradayız, vazgeçmiyoruz

  1. emin says:

    Başta tüm devrimci,Cumhuriyet sevdalısı gençleri kutluyorum.başta CHP olmak üzere bir çok konuda iktidara Meclis’te bazı yasalarda kolaylık sağladı,bu yasalara destek verdi ne yazıkki geçmişte ve şimdi CHP nin aklına gelmedimi .” rtük ve yök denen faşist kuruluşların kaldırılması konusunda sınıfta kalmış ve kalmaya devam etmektedir.ne yazıkki Deniz Baykal’ın(anayasa değişikliği ) sayesinde iktidar yobazlara ve cumhuriyet karşıtlarına teslim edilmiştir.chp büyük hatalar yapmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *