KEMALİSTLER KİM?

KEMALİSTLER KİM?


5 Mart 1921 tarihli Sphere gazetesinde çıkan bu harita o dönemin ne yazık ki Türkiye haritası arkadaşlar. . Yani Osmanlı haritası bile değil. . Hani uygulanmadı imzalanmadı dedikleri Sevr var ya işte o Sevr haritası. . Fakat sarı renk ile işaretlediğim bölgeler yani dedelerimize bırakılan toprakları bakınız nasıl belirtmişler…. Kemalistlerin nüfuz bölgesi Kemalist nüfus demişler… Altta yazanlar ise bambaşka bir açıklama…
Bakın ne diyorlar lütfen çocuklarınıza öğretin bunları lütfen. . :
“Kemalistler ya da milliyetçiler gölgeli alanı etkin biçimde kontrol ediyorlar. . Onlar yunanlar tarafından Ege’den sürüldüler fakat Trakya’yı İzmir’i Ermenistan’ı ve Basra körfezi altındaki bütün Mezopotamya’yı talep ediyorlar”
Hepiniz şahitsiniz arkadaşlar. . 1921 yılının İngilizleri kendi vatanını bayrağını inancını savunan biricik Türk Ulusuna Kemalistler diyorlar ve onlar bunu bizleri aşağılamak için kullanıyorlardı. . Ordularımız İzmir’e girdiğinde de “Kemalistler İzmir’i işgal etti” diye haberler yaptılar. . 
Onların gözünde vatan savunması yapanlar Kemal’in adamlar yani Kemalistlerdi! İşte görün Kemalistlerin yani Türkün başına ne gelmiş! İngiliz’in kendi ağzından okuyun! Kovulmuşuz Ege’den! Konya ovasına! Ve o halde bile Trakya’dan Mezopotamya’ya kadar topraklarımızı istemişiz! Bu harita Londra Konferansı günlerinde yayınlandı! O konferansta bize dediler ki direnmeyin artık Sevr’de küçük değişiklikler yapalım bitsin bu mesele! Kabul etmedik!
Çok şükür ki kabul etmediler! Osmanlı temsilci Tevfik Paşa’ya söz verdiklerinde Tevfik Paşamız “artık Türk Milletinin gerçek temsilcisi Osmanlı değil TBMM’dir”  deyip sözü Bekir Sami Bey’e bıraktı! O gün Tevfik Paşamızın başında da fötr şapka vardı!
Bugün bunların hiçbirini bilmeyen insanlar Kemalist kelimesini aynı o günlerde olduğu gibi aşağılar gibi kullanıyor! Çünkü hepsi İngiliz’in günümüzdeki gizli askerleridir. . İşte sonunda bize bırakılan harita buydu! Bütün dünya buna şahitti. . Ve bütün dünya tek bir adamın nasıl ateşten gömleği giyip bir ulusa lider olduğuna da şahit oldu. . Ne mutlu Türküm diyene!

Oraj POYRAZ(0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc )
This entry was posted in ATATURK, Tarih, TARİHE - AYDINLANMAYA - CUMHURİYETE NOT DÜŞENLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *