Hamza Yerlikaya: ”18 yıl önce diploma mı vardı?”

Hamza Yerlikaya: ”18 yıl önce diploma mı vardı?”


Mahkeme kararıyla lise diplomasının sahte olduğu ortaya konan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AKP milletvekili ve eski güreşçi Hamza Yerlikaya’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi…
Yaptığı açıklamada 1976’lı doğumlu olduğunu hatırlatan Yerlikaya, “Maalesef AK Parti öncesine denk gelen gençlik yıllarımda diploma alma şansı bulamamış olmamın bazı çevrelerce istismar konusu haline getirilmesini ibret ve üzüntüyle takip ediyorum. 2002’den önce diploma diye bir şey vardı da ben mi almadım?” ifadelerine yer verdi.
Türkiye’nin diğer bütün medeniyet unsurlarıyla birlikte, ilk öğrenim, lise, üniversite, kağıt, matbaa ve diploma kavramlarıyla da AK Parti sayesinde tanıştığına dikkat çeken başarılı güreşçi, danışman, bakan yardımcısı ve bankacı, sert açıklamalarına şöyle devam etti:
“O gün kağıt basıp da bana basit bir diplomayı bile veremeyen Türkiye’den bugün 4 ayrı makam ve maaş verebilen bir Türkiye’ye gelmemizi çekemeyen dış mihraklar ve onların içerideki uzantıları bir kez daha kündeye gelmişlerdir. Ülkemizin o dönem içinde bulunduğu imkansızlıklar nedeniyle arkadaşlarla kendi aramızda tamamen amatör bir ruhla bastığımız diplomaya hiç utanmadan sahte demenin ne kadar doğru olduğunu milletimizin vicdanına bırakıyorum. Bize çekilen bu el enselerin hesabı hem minderde hem yargı önünde mutlaka sorulacaktır. Kamuoyuna saygılarımla…”
Bu bir Zaytung (Mizah Gazetesi) haberidir.
This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *