VATAN TOPRAKLARINI YUNAN ASKERİNE TESLİM EDEN HULUSİ AKAR DERHAL İSTİFA ETMELİ ve YARGILANMALIDIR

VATAN TOPRAKLARINI YUNAN ASKERİNE TESLİM
EDEN HULUSİ AKAR DERHAL İSTİFA ETMELİDİR !..

Ümit YALIM / Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri

*Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in 10 Kasım 2017’de Halk TV’de yaptığı konuşmada, “Şimdi Allah korusun ben Hulusi Akar ile gezmeye gitmem, ne savaşı?” şeklindeki sözleri üzerine yargılandığı mahkemede, Özdil’in ifadesi “Astlık üstlük münasebetlerini zedelemeye, amir veya komutanlara karşı güven hissini yok etmeye matuf olarak alenen tahkir veya tezyif edici fiil ve hareket”olarak değerlendirildi ve Özdil’e 5 ay hapis cezası verilerek hükmün açıklanması geri bırakıldı.
*Öncelikle belirtelim, Ankara 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nin Özdil hakkında verdiği karar yok hükmündedir.
*Çünkü, Vatan topraklarını savunmadan Yunan askerine teslim eden, Askeri Ceza Kanunu’na muhalefet eden ve başta kendisi olmak üzere amir ve komutanlara karşı güven hissini yok eden bizzat Hulusi Akar’ın kendisidir.
*Hulusi Akar, bizzat kendisinin işlediği suçu gazeteci Yılmaz Özdil’in üzerine atarak yargılanmaktan kurtulmaya çalışıyor. Ancak, asıl yargılanması gereken Hulusi Akar’dır.
VATAN TOPRAKLARINI SAVUNMADAN YUNAN’A TESLİM EDEN OSMANLI PAŞALARI CEZALANDIRILIRKEN, GÜNÜMÜZDE AYNI SUÇU İŞLEYEN GENERALLER ÖDÜLLENDİRİLİYOR !…
*Osmanlı Paşası Kara Tahsin, Balkan Savaşı sırasında 1912’de, emir ve komutasında 26 bin asker olmasına rağmen, Selanik’i savunmadan Yunan askerlerine teslim etti. Kara Tahsin Paşa önce Yunanistan’a daha sonra da Fransa ve İsviçre’ye kaçtı. Kara Tahsin Paşa, Divan-ı Harp tarafından gıyabında yargılanarak vatan haini ilan edildi ve idam edilmesine karar verildi.
*Osmanlı Devleti döneminde vatan topraklarını Yunan askerine teslim eden paşalar vatan haini ilan edilip cezalandırılırken, günümüzde aynı suçu işleyen generaller ödüllendiriliyor. Emrinde yüzbinlerce asker olmasına rağmen, vatan toprakları Muğla Ardıççık Adası, Aydın Marathi Adası ve Muğla Plati Kayalığı’nı savunmadan Yunan askerine teslim eden Hulusi Akar Milli Savunma Bakanlığına, Yaşar Güler Genelkurmay Başkanlığına, Ümit Dündar da Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na atanarak ödüllendirildi.
*Başta Hulusi Akar, Yaşar Güler ve Ümit Dündar olmak üzere, 2016’dan bugüne kadar, Genelkurmay Başkanı, Genkur. II. Başkanı, Genkur. Harekat Başkanı, Genkur. Genel Plan Prensipler Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı, Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı, Ege Ordusu Komutanı, Ege Ordusu Kurmay Başkanı, Jandarma Genel Komutanı, J. Gnl. K.lığı Kurmay Başkanı olarak görev yapanlar derhal istifa etmelidir.
Konu ile ilgili açıklamalarım ve belgeler ekte sunulmuştur.
Saygılarımla,
Ümit YALIM / Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri
This entry was posted in İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK, YUNANİSTAN - EGE SORUNU. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *