DOĞALGAZ ÜZERİNE YAZIŞMALAR VE GERÇEKLER

Falan Filan FESHMEKAN @gmail.com <eifielus@gmail.com>
17.09.2020 02:09:32
Girit değil ama Karedeniz’de bulunduğu ilan edilen devasa doğalgaz yataklarında bulunan bütün doğalgaz şimdi hemen çıkarılmış olsa, işlenmiş olsa, satışa hazır halde önümüze konsa bile ülkenin içine sokulduğu devasa dış borç stoğuna bakarak devede kulak olur. 60-80 milyar dolardan bahsediliyor. Oysa devletin hemen bu gün ivedilikle 60-80 milyar doları nakit olarak bulması lazım.Ve altı ay içinde en az bir o kadar daha bulması lazım.
Bize gereken doğal gaz değil, rüşvet, irtikap, zimmet yapmayan ahlaklı devlet adamları ve kadrolarıdır.
18 yılda bu kadronun kontrolünden en az 3 trilyon dolarlık vergi, özelleştirme, kredi bedeli ve yağmalanmış fon geliri geçmiştir. Bu rakam öyle duble yollarla falan açıklanabilir bir rakam değildir. Yalnızca Cumhuriyet tarihinin değil, Osmanlı dahil, Selçuklu dahil bütün devletleri boyunca böylesi bir yağma görülmemiş ve yaşanmamıştır.
Oraj POYRAZ(0raj.p0yraz@neomailbox.net / oraj.poyraz@openmail.cc )
L2fSIJNoA0xfSNxA

Ferruh Demirmen mailto: fdemirmen@sbcglobal.net
Wednesday, September 16, 2020,
“Girit’in güneyindeki doğalgaz rezervlerinin Türkiye’nin 572 yıllık ihtiyacını karşılayacak düzeyde.” “Doğu Akdeniz’de dünyanın en zengin hidrokarbon yatakları.” Bunlar utanılacak iddialar. Hem de Teke Tek programında TV’de gösterildi, sonra da Cumhuriyet’te manşet haber olarak çıktı. Böyle şişirme haberler halkı kandırmaktan fazla bir işe yaramıyor. Ama, onun ötesinde, çok ayıp ve yazık!
Türkiye’nin enerji politikasının altında bu gibi iddiar varsa, vah Türkiye!
F. Demirmen
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/emekli-tumamiral-cihat-yaycidan-dogu-akdeniz-aciklamasi-turkiyenin-572-yillik-ihtiyacini-karsilar-1766122
This entry was posted in AKLI VİCDANI HÜR YAZIŞMALAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *