VARLIĞIMIZI 30 AĞUSTOS 1922’DEKİ ZAFERE BORÇLUYUZ!

CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE
VARLIĞIMIZI 30 AĞUSTOS 1922’DEKİ ZAFERE BORÇLUYUZ!


30 Ağustos Zafer Bayramı; 26 Ağustos’ta başlayan, 9 Eylül’de
hedefine ulaşan Türk Ulusunun şanlı zaferlerindendir.Bu Zafer:
Sakarya’da, İnönü’de, Afyon’da, Dumlupınar’da, Aydın’da, Antep’te ve Maraş’ta vurulup düşen ve toprağın altındaki ulu köklerimiz olan KUVVAYİ MİLLİYE şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere armağanıdır! Işıklar içinde yatsınlar…
Yüzbinlerce şehit ve gazi vererek kurduğumuz Atatürk Cumhuriyeti bugün büyük tehdit altındadır. Dışarda ve içerde Atatürk çizgisinden uzaklaşıldığı, Cumhuriyetimizin ekonomisinin yerle bir edildiği, yer üstü ve yeraltı kaynaklarımızın emperyalizme peşkeş çekildiği günlerden geçilmektedir.
5 Mayıs 2012 tarihinde çıkarılan bir yönetmelikle ulusal bayramlarda kurumlarımızın, halkımızın anayasal hakkı olan başta çelenk sunması ve bayram kutlaması yasaklanmıştır. O gün bugündür yetkililerin: millet ve devlet olarak, varlığımızı borçlu olduğumuz zaferlerin yıldönümlerine, milli günlerimize ve milli bayramlarımıza yönelik; akıl ve mantığı zorlayan, hukuku ve Anayasayı yok sayan uygulamaları devam etmektedir.
Büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarihimizin hiçbir zaman dilimini yok saymamıştır. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferini de 29 Mayıs 1453’ü de tarihimizin şanlı dönemleri olarak görmüş, okullarda verilen eğitim müfredatlarında yer alarak geleceğimiz olan çocuklarımıza öğretilmiştir.
Çanakkale’den başlayan ve 30 Ağustos 1922’de kazanılan Zaferle taçlanan bağımsızlık mücadelemiz sayesinde bir vatanımızın var olduğu unutmamalıdır. Pandemi gerekçesiyle tarihimizin bir bölümünü kutlayıp bir bölümünü kutlamamak milli varlığımıza ve milli kimliğimize zincir vurmak demektir.
Kaldı ki gerek salgın nedeniyle gerekse ülkemizde ve bölgemizde yaşanan kritik gelişmeler düşünülürse; birlik ve beraberliğimizi pekiştiren ulusal bayramlarımız bu anlamda çok büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı da Türk Ulusunun birlik içinde, dayanışma ruhu ve kararlılık ile kutlayacağı bir bayram olmalıdır, olacak tır.
Bu bağlamda: Anayasal hakkımız olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız yıldönümü olan 30 Ağustos 2020 Pazar günü saat:09.30’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında çelenk sunma töreni gerçekleştirilecektir. “Pandemi” nedeniyle kurumlarımız çelenklerini, salgınla mücadele kapsamında azami tedbirler alarak yönetim kurullarıyla birlikte sunacaklardır.
Ayrıca evlerimizi, iş yerlerimizi ve tüm kurumlarımızı şanlı Türk bayrağı ve Atatürk posterleri ile süsleyelim. Unutulmalıdır ki Hiç şüpheniz olmasın ki Türk Milleti tarihinin en uzun ve en karanlık gecesinden elbet çıkacak… Atatürkçü Düşünce yenilmedi, yenilmeyecek! KUVVAYİ MİLLİYE ruhuna, ulusal onuruna, Anadolu devrimine ve çağdaş değerlere sahip çıkarak güçlenecek!
25.08.2020
İbrahim DAŞ / CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE PLATFORMU SÖZCÜSÜ
This entry was posted in ATATURK, CUMHURİYET - DEMOKRASİ - ÇAĞDAŞLIK, TARİHE - AYDINLANMAYA - CUMHURİYETE NOT DÜŞENLER. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *