PERDE ARKASI * ORGANİZE İŞLER * “Swap anlaşmasına karşılık havalimanı Katar’a satılacak” “Katar, yapılan swap anlaşması karşılığında Atatürk Havalimanı’nı alacak!”

30 Mayıs 2020 / Yeni Gaste
Geçtiğimiz günlerde Katar ile Türkiye arasında yapılan swap anlaşması için Gazeteci Ali Tarakçı’dan şok bir iddia geldi. İddiaya göre Swap anlaşması gereği ileride Türkiye’nin ödeyeceği para yerine Atatürk Havalimanı Katar’a satılacak ve konut inşasına açılacak! Zanka Tv’de yayınlanan Ferit Atay’ın sunduğu SorguluYorum programına konuk olan Gazeteci Ali Tarakçı Katar ile yapılan swap anlaşmasına dair şunları söyledi: “Katar 15 milyar dolar verecek bize, karşılığında 105 milyar Türk lirası alacak. Katar bu parayı nerede kullanacak? Hangi dünya piyasalarında kullanacak? Ben söyleyeyim size; Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nı alacak! Açık ve net söylüyorum! Herkes bir kenara yazsın! Atatürk Havalimanı konut projesine çevrilecek.
Florya Ormanı ile kesişmiş Atatürk Havalimanı’nı sahile doğru uzatan devasa bir konut projesi yapılacak! O konut projesinin de Kanal İstanbul ile birleştirildiğini düşünün! Ve aynı zamanda havalimanı olmadığı için yüksek binalar yapabileceksiniz. Yapamıyordunuz. Kesinlikle söylüyorum, Yeşilköy Havalimanı devasa bir konut projesine dönüşecek ve Katarlılar yapacak! Para karşılığı Türkiye’den mülk alacaklar!”
zankatv http://www.yenigaste.com/gundem/swap-anlasmasina-karsilik-havalimani-katar-a-satilacak-h53707.html
This entry was posted in ORGANİZE İŞLER, ÖZELLEŞTİRMELER, PERDE ARKASI, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *