MÜYESSER YILDIZ VE ADALET TANRIÇASI JUSTİTİA…

SUN SAVUNMA NET – (E) KUR. ALB. V. MURAT TULGA

Tarih tekerrür ediyor ve bundan 10 yıl önce olanlar sanki tekrar yaşanıyor. Daha önce kumpas Odatv davasında yargılanıp beraat eden gazeteciler Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan gibi Müyesser Yıldız’da dün tekrar gözaltına alındı. Hakkındaki suçlama: “Askeri Casusluk”!!! Bu arada TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’de gözaltına alındı. Gözaltılara yetişemez olduk.
Barışlar Murat İsmail Dükel ve Müyesser vicdanının sesini dinleyen kalemlerini başkalarına satmayan doğruların peşinden giden araştırmacı gazeteci gibi gazetecilerdendi. O halde şaşırdık mı bu karara? Hayır!
Tezgâh aynı tezgâh yine sabahın köründe evler basılıyor aramalar başlıyor ve sonrasında gözaltılar tutuklamalar. Öyle ki yandaş diye adlandırılan medyanın tutumu bile aynı biri gitmiş diğeri gelmiş iddianameleri suçlamaları avukatlar öğrenemiyor bu yandaş medyadan öğreniyoruz. Dedim ya tezgâh aynı tezgâh.
Müyesser bu duruma geçmişten alışık. İlk tutukluluk sürecinde başından geçenleri ele aldığı gözlemlediği bir de kitabı var. “ Vatan yahut Silivri”. Kırmızı Kedi’den yayınlanmış. Oradan ilginç bir alıntı ile devam edelim1;
“ … Recep Tayyip Erdoğan Siirt’te yaptığı konuşmadan dolayı TCK 312’e göre “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan ceza almıştır. On aylık mahkûmiyet kararı Yargıtay tarafından onanınca kendisine Pınarhisar Cezaevi yolu görünür. Cezaevi önünde kendisini uğurlamaya gelenlere bir konuşma yapar. Sonunda avukatı Hayati Yazıcı ile cezaevine girerler. Doğrudan “Müdüriyet” yazan odaya yönelirler. Savcı da yanlarındadır. O anı şöyle yaşarlar; “Çok uzaklardan gelen bir kadın çığlığı Erdoğan’ı cezaevine uğurlamaya gelen ve dağılmak üzere olan kalabalığın üzerinde kavisler çizerek cezaevinin demir parmaklıkları arasından içeri süzülür. ”
Daha sonra Tayyip Bey’in devri iktidarında Bakan da olan Avukat Hayati Yazıcı o gün yanında duran savcıya şunu sorar;
“Tanıdınız mı bu sesi?”
Savcının bir şey söylemesine fırsat vermeden kendisi cevaplar;
“Adaletin ikonografik Tanrıçası Justitia’nın çığlığı. Zavallı kadın! Yine kim bilir kimin tacizine uğradı!”
Silivri Hasdal Hadımköy Maltepe ve nice başka cezaevleri yıllardır çığlık çığlığa. Zavallı Justitia! Duyuyor musunuz? Duyup da ürperip üşüyor musunuz?…
Ne dersiniz Türkiye’de yükselen adalet çığlıkları ve olanlardan seyircilerde sorumlu değil mi?… “

https://www.sunsavunma.net/muyesser-yildiz-ve-adalet-tanricasi-justitia/

This entry was posted in FAŞİZM, HUKUK-YARGI-ADALET, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *