EĞİTİMDE DERİN DİNSELLEŞME * Öğrencilere sırayla sakal kavanozu öptürdüler

Öğrencilere sırayla sakal kavanozu öptürdüler

Mersin’de ortaokulu öğrencilerini sıraya dizip,
salavatlar eşliğinde sakal kavanozu öptürdüler.


Eğitim sistemi hızla geriye giden ülke: Yeni Türkiye
https://indigodergisi.com/2016/05/egitim-sistemi-hizla-geriye-giden-ulke-yeni-turkiye/


Mersin’in Akdeniz İlçesi’ndeki Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrencileri sıraya dizip, içinde peygamberin sakalı olduğu iddia edilen bir kavanozu sırayla öptürdüler.

Görüntülerde, eğitim sistemindeki gericileşmenin boyutları tüm dehşetiyle gözler önüne serildi. Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu’nda bir yönetici, “Kutlu Doğum” haftası etkinlikleri kapsamında, peygamberin sakalı olduğu iddia edilen bir nesneyi elinde tutarken, erkek öğrenciler “salavat” adlı duayı seslendirdiler, kız öğrenciler de kuyruğa girerek, okul yöneticisinin elinde tuttuğu kavanozu sırayla öptüler.

soL portal’ın haberine göre, görüntülerde, Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu’nda bir yönetici, “Kutlu Doğum” haftası etkinlikleri kapsamında, peygamberin sakalı olduğu iddia edilen bir nesneyi elinde tutarken, erkek öğrenciler “salavat” getirdi, kız öğrenciler de kuyruğa girerek okul yöneticisinin elinde tuttuğu kavanozu sırayla öptüler.

Eğitim İş’ten tepki

Eğitim İş Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar, farklı sendikalardan 9 öğretmenin, Okul Müdürü hakkında usulsüz harcamalar, zorla para toplama gibi konularda Milli Eğitim’e şikayet dilekçesi verdiğini ama hiçbir işlemin yapılmadığını açıkladı. Boyar, bu tür dini motifli etkinliklerin laik eğitim olmadığını çok net ortaya koyduğunu, Milli Eğitim’in ‘Kutlu Doğum’ haftasının tüm okullarda eş zamanlı ve etkin kutlamasına büyük özen gösterdiğini söyledi.

Yazar: Editor -2 Mayıs 2016
https://indigodergisi.com/2016/05/ogrencilere-sirayla-sakal-opturduler/
This entry was posted in DİN-İNANÇ, EĞİTİM, İrtica, YOBAZLIK - GERİCİLİK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *