PANDORANIN KUTUSU * DEVLETİ DİBİNE KADAR SÖMÜRÜYORLAR * TANK PALET FABRİKASINI 50 MİLYON DOLAR İÇİN KATAR’A PEŞ-KEŞ ÇEKENLER “SİMİT SARAYINI” KURTARMAK İÇİN 500 MİLYON DOLAR KREDİ SAĞLIYOR * TOPLUM AÇLIKTAN, İŞSİZLİKTEN, YOKSULLUKTAN KIRILIRKEN YANDAŞLAR KURTARILIYOR * Simitçiden tanıdık isim çıktı

Seyhan Avşar / 15 Aralık 2019 Pazar,

Simitçiden tanıdık isim çıktı


Ziraat Bankası’nın el uzattığı Simit Sarayı’nın avukatı İnal, Erdoğan’ın avukatıyla ortak.Ziraat Finans Grubu’na bağlı Ziraat Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın, kriz yaşadığı belirtilen Simit Sarayı’nın yüzde 51 hissesini Kavukçu Yapı’dan devralmak için Rekabet Kurulu’na başvuruda bulunması iktidar ilişkilerinin sorgulanmasına neden oldu.

Simit Sarayı’nın avukatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel’in ortağı Mustafa Doğan İnal olduğu ortaya çıktı. Basında yer alan iddiaların aksine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı olmadığını belirten İnal, “Ziraat Bankası hisse aldı diye simitçilik yapacak diye bir şey yok. Bu çok mantıksız. Ziraat Bankası belirli bir hisse alarak girişim sermayesi adına yatırım yapıyor. Bu bir hibe değil, bağış değil. Bu batmış bir şirketi kurtarma değil” diye konuştu.

Simit Sarayı’nın yaklaşık borcunun 500 milyon dolar olduğu ve zor günlerden geçtiği iddia edildi. Şirketin özel bir bankaya yüklü miktarda borcu bulunduğu öğrenilirken, Ziraat Girişim Sermayesi Yatarım Ortaklığı’nın bu borçları devralarak şirketi ekonomik olarak rahatlatmaya çalıştığı ileri sürüldü.
……………………

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1708307/simitciden-tanidik-isim-cikti.html
This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *