POLİTİKA GÜNDEM * Bu Saatten Sonra Erdoğan’ı Kimse Kurtaramaz

Bu Saatten Sonra Erdoğan’ı Kimse Kurtaramaz

Sözcü yazarı Emin Çölaşan, bugünkü yazısında başkanlık sisteminin çöktüğünü ve yüzde 40+1 formülünün bu sebeple ortaya atıldığını belirtti.Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü yazısında, Cumhur İttifakı’nın getirdiği başkanlık sisteminin durumunu değerlendirdi.

Çölaşan, “Adına başkanlık sistemi denilen ve Türkiye gerçekleri ile uzaktan yakından ilgisi bulunmayan bu hilkat garibesi artık çöktü. Resmen olmasa bile Türk Milleti’nin gözünde, beyninde ve gönlünde çöktü. Bu saatten sonra onu kimse kurtaramaz.” dedi.

Çölaşan’ın “Başkanlık Sistemi Çöktü” başlıklı yazısı şu şekilde;

“Sevgili okurlarım, AKP iktidarının çok büyük bir panik yaşadığının herhalde farkındasınız. Denizin bittiğini, geminin karaya vurduğunu geç bile olsa artık gördüler. Adına “Başkanlık sistemi” denilen hilkat garibesini Türkiye’ye getirenler şimdi bin pişman ama iş işten geçti.Sistem yürümüyor. Anayasa ve yasaları değiştirdiler, Meclis’in neredeyse bütün yetkilerini Saray’a devrettiler.Artık her şey Recep Bey tarafından tek başına karara bağlanıyor, Türkiye birkaç satırlık kararnamelerle yönetilmeye çalışılıyor.

Saray derseniz, elinde ucu bucağı olmayan büyüklükte yetkiler var. Bu ülkeye maliyeti yüz milyonlarca lirayı bulan dev, ama hantal bir yapı!.. Kaynak Yeniçağ: “Bu saatten sonra onu kimse kurtaramaz” •

İletişim: deringercek0@gmail.com

This entry was posted in Politika ve Gundem, VİDEOLAR, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *