NİCE BAYRAMLARA !!!

Mehmet Ali KÖRPINAR / 30 Mayıs 2019
korpinar@istanbul.edu.tr

Bir yurdun en değerli varlığı, yurttaşlar arasında milli birlik, iyi geçinme ve çalışkanlık duygu ve yeteneklerinin olgunluğudur. (4 Şubat 1935)

—– Mustafa Kemal ATATÜRKNİCE BAYRAMLARA !!!


Değerli arkadaşlar,

Güzel ülkemizi bölmek ve yıkmak için AB-D emperyalizminin organize ettiği çok kötü bir terör kaosu içindeyiz. Yıllardır süren bu kaotik terör kaynakları PKK ve IŞİD eylemleri ile yüzlerce vatan evladımızı kaybettik. Ayrıca bu eylemler yüzünden, güzel ülkemizi ekonomik ve siyasi açıdan da kötü duruma düşürmek istiyorlar. Bu yüzden terör belasını iyi analiz edelim ve gereken önlemleri de en kısa zamanda ve de hep beraber alalım. Yani ulusal güç birliği yapma zamanı.

Ayrıca güzel ülkemizin mutlu geleceği için çok önemli bir seçim dönemi daha yaşıyoruz. Özellikle bu süreçte ulusal güç birliğimizi pekiştirmemiz gerekiyor. Bunun için de öncelikle tartışma ve hoşgörü kültürümüzü daha da geliştirmemiz gerekiyor. Çünkü karşılıklı nezaket kuralları içinde yapılacak tartışmalar; taraflara, arzu edilen çözüm önerilerini getirir. Ve hem kendileri kazanır, hem de toplumumuz kazanır. Yani eleştiriye izin vermek ve hoşgörü göstermek, yanlış yapılmasını önler. Kavga etmeden tartışmak, hakaret etmeden eleştirmek, yapıcı eleştiri üretmek, bizleri daha çağdaş ve medeni toplum yapacaktır.

Anayasamızın 2. Maddesinde belirtildiği gibi Türkiye Cumhuriyetimiz, toplumun huzur, ulusal dayanışma ve adalet arayışı içinde insan haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olduğu için de gurur duyuyoruz.

Değerli arkadaşlar,

Bayramlar, güzel ülkemizin birlik ve beraberliğini pekiştiren en önemli sosyal olgulardır. En fazla ulusal birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, bu istek ve umutla, ŞEKER BAYRAMINIZI kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler dilerim.

Sevgi ve saygılarımla (30.05.2019).
Prof.Dr. Mehmet Ali KÖRPINAR


NOT:

Sizler ve aileleriniz, bu ülke için çok değerlisiniz. Bayramda yolculuk yapacak arkadaşlarımızın, öncelikle araçlarının bakımını yaptırmalarını, trafik kurallarına uymalarını, uykusuz araç kullanmamalarını, araçtaki herkesin emniyet kemeri takmalarını öneriyorum. Özellikle tüm sürücülerimizin, ülkemizin karayollarında kaza sayısı yüksek kara noktalarda daha da dikkatli olmalarını istiyorum.

Yolunuz üzerindeki kara noktaların tespiti için aşağıdaki web sayfasından yararlanabilirsiniz. Karayolları sitesinde yayınlanan bu noktalara yaklaşınca çok daha dikkatli olmalarını ve gereken önlemleri almalarını da anımsatmak isterim.

http://www.kgm.gov.tr/SiteCollectionDocuments/KGMdocuments/Trafik/kazakaranokta.html

Son olarak karayolları web sayfasındaki bilgilere göre 54 adet kaza kara noktalarına erişebileceğiniz adres:

http://yol.kgm.gov.tr/KazaKaraNoktaWeb/

Bu uyarıları hazırlayıp halkımıza sunan karayolları yetkililerine de çok teşekkürler.

This entry was posted in CUMHURİYET - DEMOKRASİ - ÇAĞDAŞLIK, HAYATIN İÇİNDEN. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *