BOP SÜRÜYOR! * İSTİKRARSIZLAŞTIRILAN TÜRKİYE * ABD GÜNEYDOĞUMUZDA KÜRTLERDEN OLUŞTURDUĞU GÜÇLERİ TAKVİYE EDİYOR!

Naci Kaptan / 14.06.2019

BOP SÜRÜYOR! * İSTİKRARSIZLAŞTIRILAN TÜRKİYE


Türkiye’miz 2005 yılından buyana gittikçe artan bir ivme ile İSTİKRARSIZLAŞTIRILARAK zayıflatıldı! Türkiye’yi ayakta tutan 3 ana temel direk planlı olarak çökertildi. Bu amaçla geri kalmış olan hedef ülkelerde olduğu gibi iki ana enstrüman kullanıldı ;

  • MEZHEP ve İNANÇ farklılıkları 
  • ETNİK KÖKEN farklılıkları

1* BOP EŞBAŞKANI olduğunu defalarca söyleyen Başbakan/Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bu görevini yerine getirdi ve bu her iki ayrıştırma manivelasını tüm konuşmalarında kullandı. Toplumun okumayan, kendi aklı yerine başkasının aklını kullanan kesimi bu oyuna düştü, toplum ayrışmaya ve kavgalaşmaya başladı. Toplum kavgalaştıkça zayıflıyordu. Siyasi şeytanlar görev başında idi.

2* Sıra MİLLİ ORDUYU tasfiyeye geldi. ABD – AKP – FETÖ üçgeni içinde, savaşlarda teslim alınamayan MİLLİ ORDUMUZ Ergenekon-Balyoz-Casusluk davaları ile tasfiye edildi. En değerli Yurtsever komutanlar yalan, düzmece kanıtlarla, iftiralarla TSK’dan uzaklaştırıldı. Musevi bir ailenin İstanbul doğumlu çocuğu siyaset bilimci ABD’li Henri Barkey şöyle söyledi ; ” AKP ile anlaşarak Türk ordusunu kafesledik” . Türkiye’nin bekasının ana koruyucusu TSK oyun dışına itildi. Politize edildi. Hiyerarşik yapısı yok edildi. Kale duvarımız yıkıldı! Şimdi de aynen SEVR’de olduğu gibi askerlik süresi kısaltılarak, asker sayısı da azaltılıyor. Askerlik görevi ise ticarete dönüştürüldü.

3* Cumhuriyet’in kurmuş olduğu Devlet yapısı, ULUSAL bilinç, Atatürk’ün kurguladığı akılcı yönetim emperyalizmin isteklerini gerçekleştirmesini engelliyordu. Küresel baronlar bundan şikayetçi idiler! Şöyle diyorlardı ;

“Türkiye’ye birşey yaptırmak istiyoruz, karşımıza Meclis çıkıyor… Meclisi ikna ediyoruz, bu kez Anayasa Mahkemesi çıkıyor, onu da ikna ediyoruz bu kez karşımıza Türk Ordusu çıkıyor. İstediklerimizi yaptırmak için Türkiye BAŞKANLIK SİSTEMİNE geçmelidir. Bu nedenle anayasa değişikliği yapmalı ve Devlet TEK ADAM tarafından yönetilmelidir. Tek kişiyi ikna etmek çok daha kolaydır!!!”

ANAYASA DEĞİŞTİ ve PARLAMENTO RAFA KALDIRILARAK TEK ADAM YÖNETİMİ BAŞLADI!!!

Üzücüdür ki; Türkiye Osmanlı sonrasında olduğu gibi Devleti yönetmeye çalışanlarıyla, Yargısıyla, Ordusuyla, tüm kamu kurumlarıyla tarihinin en zorlu ve zayıf dönemine girdi. Yönetim kademesi dünyanın en büyük yolsuzlukları içinde yuvarlanırken ekonomik olarak iflasa giden bir süreci yaşamaya başladık. Milli gelir üreten hiç bir kaynağımız kalmadı. Buna karşın altından kalkılamaz borca girildi. Dış ülkelerden borç alabilecek kredimiz de kalmadı.


SONUÇ;

Türkiye emperyalizmin masasına konacak bir pasta haline getirildi. Paylaşıcılar çatal bıçak elde iştahla bekliyorlar. Gücü kırılmış, ordusu dağıtılmış, ekonomisi yok edilmiş bir pasta!!!

Dört bir yandan gün be gün kuşatılıyoruz. Güneydoğumuzda ABD kürtlerden oluşturduğu 30-35 bin kişilik ağır silahlı orduyu sürekli olarak donatıyor. Toplamda yaklaşık 20 bin tır silahın bölgeye, kürtlere verildiği yazıldı. Bu konuda aşağıdaki haberleri okuyunuz.

Doğu Akdeniz’de, güneyimizde ABD, İngiltere, Fransa, Yunanistan, Mısır, israil, Katar’dan oluşan deniz ve hava güçleri Türkiye’ye karşı birleşerek Kıbrıs’a ve çevresine mevzileniyor. Rus’lar Lazkiye limanına ve Suriye’ye yerleşti. Türkiye Doğu Akdenizde Kıbrıs çevresinde bulunan hidrokarbon zenginliklerinin paylaşılmasından uzaklaştırıldı. Bölgede çatışma tehlikesi yükselmeye başladı.

Batımızda Ege Denizinde 5 bin Yunan askeri 14 adamızı işgal ederek silah yığdı. ABD Nato kurallarını hiçe sayarak ilk kez bir Nato üyesini, Türkiye’yi Aegean War tatbikatında düşman ilan etti ve ABD Yunanistan’la birlikte Türk Donanmasını imha senaryosu uyguluyor. Romanya, Yunanistan, Gürcistan’da Amerikan askerleri küçük birlikler halinde sınırımız çevresinde hareket halinde.

TRUMP TÜRKİYE’ye DEDİ Kİ ; Sizi mahvedeceğim…

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI TÜRK’lere ; Habis, kötü (malign) diye seslendi…

ABD Savunma Bakanı vekili Patrick Shanahan’ın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a gönderdiği mektupta, Türkiye’nin S-400 almaktan vazgeçmemesi halinde F-35 programından tamamen çıkarılacağı vurgulanmakla beraber, “Bu yolda devamınız istihdamda, milli gelirde ve uluslararası ticarette kayıplara neden olacaktır. Başkan Trump’ın hâlihazırda 20 milyar dolar olan ikili ticaret hacmini 75 milyar dolara yükseltme kararlılığı da, ABD’nin CAATSA yaptırımları ilanıyla tehlikeye düşebilecektir” diyerek onur kırıcı ifadeler kullanıldı.

İSTİKRARSIZLAŞTIRILARAK ZAYIFLATILAN ülkemiz her yönüyle tehdit altındadır. Devleti yönetenlerin toplumsal bölünmeye önleyecek önlemler alarak TEK ADAM rejiminden tekrar parlamenter rejime dönülmelidir. Kuvvetler ayrılığı ilkesi uygulanmalıdır. Ülkenin yönetilmesine ve bekasına yönelik tüm kararlar TBMM’den çıkarılmalıdır. TSK tekrar eski hiyerarşik yapısına evrilmeli, yargıda evrensel hukuk ilkeleri uygulanmalıdır. Gecikmeden Suriye, Mısır ve Irak ile iyi komşuluk ilişkileriyle diplomatik bağ kurulmalıdır. Devlet yönetiminde liyakat esas alınmalıdır.

ASKERİ BAĞLAMDA ; S-400 savunma sistemi kesinlikle alınmalıdır. Çevremizi ve içimizi kuşatan bunca tehdit ve tehlike varken S-400’ler ülke savunmamız için gereklidir. Kuzey Kıbrıs’ta ise gecikmeden savaş gemilerimizin barınacağı askeri bir liman tesis edilmelidir.

Naci Kaptan / 14.06.2019


ABD’den SDG’ye 200 TIR silah

Aydınlık / 14.6.2019


ABD, PKK’nın çatı örgütü Suriye Demokratik Güçleri
(SDG)’ne 200 TIR ağır silah ve zırhlı araç gönderdi.


Sputnik’ten Hikmet Durgun’un aktardığına göre ABD, bugün Suriye Demokratik Güçleri (SDG)’ne silah ve araçlardan oluşan 200 TIR’lık bir yardım konvoyu gönderdi.

Konuyla ilgili konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen SDG yetkilisi şunları söyledi:

“ABD, bize ağır silah ve zırhlı araçlar ile pikap araçlar gönderdi. Ayrıca, yeni askeri üslerin inşasında kullanılmak üzere beton bloklar da gönderildi. ABD, Deyrezor ve Haseke bölgelerinde yeni üsler kuracak. Sevkıyat, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin kontrolündeki Semelka Sınır Kapısı’ndan yapıldı. Oradan da TIR’larla Kobani(Ayn el Arap) bölgesindeki SDG merkezlerine bırakıldı. ABD bize yardım etmeye devam edecektir.”

ABD Başkanı Donald Trump, daha önce birçok kez, ‘IŞİD’e karşı zafer’ açıklamaları yapmış ve Suriye’de bulunan Amerikan askerlerinin hemen hemen tamamını geri çekeceğini ilan etmişti. ABD, YPG ve bağlı örgütlere verdiği desteği ise ‘IŞİD’e karşı mücadele’ olarak gerekçelendiriyordu. IŞİD’in bölgeden çıkarıldığı açıklamasına rağmen ABD’nin YPG’ye mühimmat sevkıyatı kafalarda soru işareti yaratıyor.

Öte yandan, ABD ile Türkiye arasında yapılan güvenli bölge görüşmelerinin en önemli gündem maddelerinden biri de SDG’ye verilen silahlar konusuydu. Türkiye, ABD’nin SDG’ye verdiği silahların kendisine karşı kullanabileceği kaygısıyla silahların verilmesini bir tehdit unsuru olarak değerlendiriyor. ABD ise, YPG’nin de içinde yer aldığı oluşumlara ağır silah ve araçlardan oluşan yardım konvoyları göndermeyi sürdürüyor.

https://www.aydinlik.com.tr/abd-den-sdg-ye-200-tir-silah-dunya-haziran-2019

9.6.2018 / ABD’den PKK/PYD’ye 250 TIR ağır silah

ABD, Suriye’de PYD/YPG’nin maske örgütü Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) 250 TIR ağır silah ve zırhlı Hummer araçları gönderdi. ABD, şimdiye kadar PKK/PYD’ye 5 bin TIR’a yakın ağır silah ve zırhlı araç gönderdi.

https://www.aydinlik.com.tr/abd-den-pkk/pyd-ye-250-tir-agir-silah-dunya-haziran-2018-1

29.6.2017 / ABD’den PYD/PKK’ya 1 haftada 120 TIR silah

ABD ‘kara gücüm’ dediği terör örgütü PYD/PKK’ya bir haftada 120 TIR silah ve mühimmat sevk etti. 15 Mayıs’tan itibaren yapılan sevkıyat 468 TIR’ı buldu.
ABD, Suriye’de terör örgütü PYD/PKK’ya “IŞİD ile mücadele” maskesi altında başlattığı askeri yardımlara devam ediyor. Son bir hafta içinde yapılan iki sevkiyatta toplam yaklaşık 120 TIR, Rakka’nın kuzeyindeki örgüt unsurlarına gönderildi.Haseke’deki AA muhabirinden alınan bilgilere göre, 21 ve 26 Haziran’da olmak üzere askeri araç gereç ve mühimmat taşıyan toplam 120 TIR, Irak sınırından geçerek PKK/PYD kontrolündeki Haseke’ye girdi. Ayrıca 5 Haziran’da 60, 12 Haziran’da 20 TIR, PYD/PKK bölgesine teslimat yaptı.

https://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2017-haziran/abd-den-pyd/pkk-ya-1-haftada-120-tir-silah

10.7.2017 / PKK/PYD’ye 184 TIR silah!

ABD’nin son bir hafta içinde PKK/PYD’ye 184 TIR
silah ve mühimmat sevk ettiği öğrenildi.

Haseke’deki AA muhabirinden alınan bilgilere göre, 5 Temmuz’da 82, 9 Temmuz’da 102 olmak üzere askeri araç gereç ve mühimmat taşıyan toplam 184 TIR, Irak sınırından geçerek örgüt kontrolündeki Haseke’ye girdi. Konvoyda, yakıt tankerleri ve zırhlı Hummer araçları dikkati çekerken, kaynaklar sevkiyatın, Rakka’yı IŞİD’ten almak için “son hamle hazırlığı” kapsamında yapıldığını iddia etti. Ayrıca 5 Haziran’da 60, 12 Haziran’da 20, 16 Haziran’da 50 ve 21 ile 26 Haziran’da toplam 120 tır, PKK/PYD bölgesine teslimat yaptı.

https://www.aydinlik.com.tr/turkiye/2017-temmuz/pkk/pyd-ye-184-tir-silah

13.9.2017 / ABD’den PKK/PYD’ye 90 TIR silah daha

ABD, Rakka ve Deyrezer’a operasyon adı altında terör örgütü PKK/PYD’nin paravan örgütü DSG’ye ağır silah ve zırhlı araçlar göndermeyi sürdürüyor.

Sputnik’te yer alan habere göre Demokratik Suriye Güçleri’nden bir yetkili yaptığı açıklamada ABD’nin silah ve zırhlı araç sevkiyatının kendilerine dün ulaştığını belirterek şöyle dedi:

“ABD, Deyrezor operasyonu nedeniyle bize zırhlı Hummer araçları ile ağır silahlar gönderdi. Bize ulaşan silahlar içerisinde roketler, ısı güdümlü füzeler, doçkalar, otomatik makineli tüfekler, havan topları ve Kalaşnikof silahlar var. Silahlar ve zırhlı Hummer araçları Kuzey Irak’tan karayoluyla Semelka Sınır Kapısından Rojava’ya(Ayn el Arap) sokuldu. Oradan da tırlarla Deyrezor kentinin doğusunda IŞİD’den temizlediğimiz bölgelere bırakıldı. Silahlar ve zırhlı araçlar 90 TIR’la geldi. Operasyon için daha fazla ihtiyacımız var. Bunu ABD’li yetkililere bildirdik. Yakında daha fazla ağır silahın gönderileceği sözünü verdiler.”

ABD, şimdiye kadar terör örgütlerinin paravan yapılanması DSG’ye 1480 TIR’la ağır silah ve zırhlı araçlar gönderdi.

https://www.aydinlik.com.tr/abd-den-pkk/pyd-ye-90-tir-silah-daha-dunya-eylul-2017
This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, Bölücü KÜRTÇÜLÜK, BOP, ORTADOĞU ÜLKELERİ, PKK TERÖRÜ, Politika ve Gundem, TSK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *