YAKIŞIR BEYLERE !!! * ‘Yüksek İstişare Kurulu üyeleri, ilk toplantıda kendilerine yüzde 40 zam yaptı’

HABERE YORUM

Milletvekilleri maaşları da 2019’un ilk çeyreğinde zamlandı. Ocak ve Mart ayına kadar olan süreçte resmi kararlara göre milletvekillerine 66 bin 600 TL net maaş ödemesi yapıldı. 2019 yılında milletvekili maaşı 22 bin 200 TL olarak güncellendi. Emekli Milletvekili Maaşı Ne Kadar? Emekli milletvekilinin maaşı, Cumhurbaşkanının emekli aylığının yüzde 45’ine tekabül etmektedir. Yani emekli milletvekili maaşı 13.410 TL’dir.

Emekliliğe hak kazanmış olan Milletvekilleri ise 22.200 + 13.400 = 35.600 TL alıyor. Yüksek istişare kurulunda görevlendirilen ve halen milletvekili olan (mesela Bin Ali Yıldırım) 35.600 + 18.000 = 53.600 TL’cikkk maaşı var.

Çok yoruluyorlar, düz hesap 100 BİN TL’cik verelim!!!

Yakışır beylere!!!

Naci Kaptan


‘Yüksek İstişare Kurulu üyeleri, ilk toplantıda kendilerine yüzde 40 zam yaptı’

Aydınlık / 29.6.2019


Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu ilk toplantısına zamla başladı. Kurul üyelerinin maaşlarına yüzde 40 zam yapılarak 13 bin liradan 18 bin liraya çıkarıldığı bildirildi.

Sözcü’den Veli Bayrak’ın haberine göre, üyelere imzalatılan ilk sözleşmede maaşın 13 bin lira olarak belirlendiği, daha sonra ise 18 bin liraya çıkartıldığı öğrenildi. Çiçek, daha önce YİK üyeliğinden aldığı maaşı bağışlayacağını açıklamıştı.

TBMM Başkanlığı, Başbakanlık yapmış ve devlete hizmet etmiş kişilerin bilgi ve birikimlerinden istifade edebilmek için oluşturulan YİK üyeleri için Beştepe’de birer oda ve sekreter tahsis edildi. Şu ana kadar sadece Arınç’a verilen odanın hazırlandığı, diğer üyelerin odasının ise düzenlendiği belirtildi. Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ise kurul üyeliği teklifini kabul etmemişti. Eski TBMM Başkanı Hüsamettin Cindoruk’a ise üyelik teklifi yapılmamıştı.

https://www.aydinlik.com.tr/yuksek-istisare-kurulu-uyeleri-ilk-toplantida-kendilerine-yuzde-40-zam-yapti-politika-haziran-2019
This entry was posted in Politika ve Gundem, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *