İmamoğlu’na Pontus’u sorun!..* Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Georgios Kambas ve işgalci Yunan askerleri Kalolimnoz Adası’nın Bodrum kıyılarına bakan tarafına geçerek fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekilen yerin arkasında arka fon olarak Kardak Kayalıkları kullanıldı.

Ahmet TAKAN 16 Haziran 2019 Pazar

İmamoğlu’na Pontus’u sorun!..


Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a belediye başkanı
seçilirse Yunan kazanır!.. Öyle mi?..

Kalolimnoz ve Bulamaç, AKP iktidarı döneminde Yunanistan’a
alenen teslim edilen Ege’deki 18 Türk adasından sadece ikisi.

İsterseniz, Kardak hassasiyetimizle birlikte konuyu şöyle bir ele alalım;

Yunanistan Kara Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Georgios Kambas, 5 Haziran’da Kalolimnoz ve Bulamaç adalarına gitti. Korgeneral Kambas’ın ziyareti ile ilgili haber ve resimler Yunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesi üzerinden tüm dünyaya yayımlandı. Kara Kuvvetleri Komutanı Kambas’a Adalar Yüksek Komutanı (ASDEN) Korgeneral Georgios Dimitropoulos da refakat etti. Muğla Kalolimnoz Adası’nda konuşlu Yunan Askeri Üssü’nde denetlemelerde bulunan  Korgeneral Kambas, askeri karargahın önünde işgalci Yunan askerleri ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Ee, ne mi var bunda?.. O zaman aşağıdaki şu fotoğrafa da bakıverin!.

Kambas ve işgalci Yunan askerleri Kalolimnoz Adası’nın Bodrum kıyılarına bakan tarafına geçerek fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekilen yerin arkasında arka fon olarak Kardak Kayalıkları kullanıldı. Kardak Kayalıkları için bütün dünyayı ayağa kaldıran Türkiye, Kardak Kayalıklarının 2 mil batısındaki işgale seyirci kaldığı gibi Kardak hassasiyetimiz de buhar oldu!..

Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı Kambas ve işgalci Yunan askerleri Kardak manzaralı fotoğrafları bütün dünyaya yayınlayarak Türkiye’ye hakaret etti!..Hızını alamayan (!) Korgeneral Kambas, Muğla Kalolimnoz Adası’ndan hiçbir engelle karşılaşmadan askeri helikopter ile Aydın Bulamaç Adası’na geçti. Kambas, Aydın Bulamaç Adası’nda konuşlu Yunan Askeri Üssü’ndeki işgalci Yunan askerlerini denetledi. Üstelik bunu, Bulamaç Adası’nın Didim sahillerine bakan tarafında bulunan işgalci Yunan askerleri ile birlikte yaptı.

Şimdii!..Bu Pontusçuluk tartışmalarına nereden bakmak lazım?..

Millî Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, “İstanbul seçimlerini kaybeden AKP ve yandaşları ‘İstanbul’u Yunan kazanır’ söylemleri ile Türk kamuoyunu etkilemeye çalışıyor. Ancak gerçek nedir diye baktığımızda, “AKP iktidarında Yunan kazandı” dedi. Yalım, şu hatırlatmalarda bulundu;

“Yunanistan, Erdoğan ve AKP İktidarları döneminde 18 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını, tek kurşun atmadan  elini kolunu sallaya sallaya işgal etti. Topraklarını genişleten Yunanistan işgal ettiği adalara 13 Yunan Askeri Üssü kurdu ve adalara 5 binden fazla Yunan askeri yerleştirdi. Adaları ağır silahlar ile donattı. AKP Hükümetleri, adaları boşaltması için Yunanistan’a bir tek nota vermedi. İşgalin önlenmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Hükümet Direktifi de verilmedi.

Yunan Kara Kuvvetleri Komutanı ve ASDEN Komutanı elini kolunu sallayarak adalarımıza gelip giderken adalarımızı savunmaktan sorumlu olan bakan ve komutanlarımız, Muğla Kalolimnoz Adası ve Aydın Bulamaç Adası’na gidemiyorlar. Bu durum, AKP iktidarında Yunan’ın kazandığını gösteren somut bir göstergedir.”

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/imamogluna-pontusu-sorun-52275yy.htm
This entry was posted in AHMET TAKAN YAZILARI, DIŞ POLİTİKA, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, Politika ve Gundem, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK, YUNANİSTAN - EGE SORUNU. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *