TARİHİN EN BÜYÜK KAZIĞI * F-35’TE RÜŞVET – ABD’DEN GİZLİ ADIM DAHİ ATAMAYIZ

OSMAN BAŞIBÜYÜK – PANKUŞ-53

Değerli dostlar,
Balyoz, Ergenekon, Kumpas davaları sürecinde emekli edilen Hava Kurmay Albay Osman Başıbüyük PANKUŞ (VERYANSIN) özel kanalında çok önemli bilgiler verdi

Diyor ki:
“ABD, ‘S-400 alırsanız F-35 vermeyiz’. Acaba F-35’leri almamakla iyi mi ederiz, kötü mü?” diyerek bu soruyu yanıtlıyor. Özetle:

1- Türkiye bu uçakların üretiminde 2002’den beri yer alan
19 ülkeden biri. Uçakta çok ciddi sorunlar var. Karmaşık bir proje.

2- Uçağın “server”ı, ABD’de. ABD tüm ön hazırlıklara ve görev sonrası bilgilere, oluşumlara sahip oluyor. F-35’ler ABD’nin istemediği operasyonlarda kesinlikle kullanılamaz. Yerde motoru bile çalıştırılamaz.

3- F-35’lerin alımı için yapılan toplantılarda “alınmalı” diyenlerin, 15 Temmuz olaylarında Fetöcü oldukları anlaşıldı. F-35’ler “alınmamalı” diyenlerin tamamı Ergenekon, Balyoz, çeşitli kumpas davalarında tasfiye edildi. Acaba “projeye evet” diyenlerin rüşvet bağlantısı var mı? Araştırılmalı. Kimler zenginleşmiş?

4- 2002’den beri bu projeye 1 milyar dolar verdik. Almaktan vazgeçersek, bu parayı yakmış oluruz. Başlangıçta bir tek F-35’in 40-45 milyon dolar’a mal olması vardı, şu an 100 milyon dolar’ın üstünde.

5- S-400 alımı: Bu konu halka mal oldu. Artık ne hükümet ne muhalefet “bu projeden vaz geçip F-35 alıyoruz” diyebilir. Çünkü Türk halkında haklı olarak ABD karşıtlığı var. Bu karşıtlığı görmeyen hükümet yerinde kalamaz, muhalefet iktidar olamaz. Halk tepkili.

6- İngiltere-Arjantin savaşını anımsayalım: 1982. Arjantin Fransa’dan uçaklar almış, İngiliz donanmasının gemilerini vuruyordu..Panikleyen İngiltere, Fransa ile anlaştı, uçakların yazılımını öğrendi, değiştirdi ve Arjantin İngiliz gemilerini artık vuramadı. Savaşı kaybetti.

7- Bir ülke ancak kendi gücüyle ayakta kalabilir. Ne yaparsak kendimiz yapacağız. Fakat bunun için para lazım. F-35’lere bu kadar para verirsek, kendi milli uçağımıza para kalmaz.

Strateji şöyle olmalı: S-400 alımında ısrar ederek ABD’nin bize bu uçağı vermemesini sağlamak! Oradan yaptığımız tasarrufla tamamen milli projelerimize kaynak aktarmak.

Değerli dostlar,
Türkiye’nin her alanda yetişmiş çok önemli uzmanları var. Bu uzmanlar seslerini daha gür çıkarmalı. Örneğin, Sayın Başıbüyük’ün bu anlatılarına karşı duruyorlarsa bu karşı duruşlarını da halkla, bizlerle paylaşmalılar. Çünkü artık herhangi bir konuya sahip çıkılması gerektiğinde halk sahip çıkıyorsa…sesini yüksek perdeden çıkarıyorsa…o konuya iktidar ya da muhalefet kanatlarının aldırış etmemesi artık pek olası değil…

Paylaşılması dileğiyle,

Lâle Gürman

This entry was posted in TSK, VİDEOLAR, YENİ NESİL SİLAHLAR, YOLSUZLUKLAR. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *