POLİTİK GÜNDEM * BU TOPLUMA İLKELLİK VE SAÇMALIKLAR EGEMEN

Prof.Dr.Coşkun Özdemir (e.akademisyen)

BU TOPLUMA İLKELLİK
VE SAÇMALIKLAR EGEMEN


Oyunuzu bize verirseniz, öbür dünyada size sorgu sual yok.
Kendiniz cennette bulacaksınız (Milletvekili)
Erdoğana dokunmak sevaptır.Allahın vasıflarını taşıyor.
Kadınlar sesli gülmemeli, kahkaha atmamalı.(Üst düzey
yönetici)
Tıbbi Nebevi enstitüleri kuracağız.Orada hadislerdeki hastalık
tedavilerinin ip uçları bulunacak (AKP başbakan yardımcısı)

Böylesine bir zırvalar ortamında uzun yıllardan beri özgürlükler için, sol için mücadele veren, 15 yılı aşkın hapishanelerde kalıp teslim olmayan Doğu Perinçek İmamoğlu için “bu bir Amerikan projesidir” yargı son elli yılın en iyisi,Erdoğan Atatürk çizgisine geldi, şimdi vatan savaşı veriyor” sözleri bir ironi olsa gerek diye düşünüyorum.Hani Nadir Nadi’nin “Ben Atatürkçü Değilim” deyişi gibi.

Düşünün neler yaşıyoruz.AKP ve reisi demokrasi tramvayını terkediyor ve bambaşka araçlar arıyor.Bize İstanbulu vermeyen demokrasi olmaz diyor. Bizi hiç olmazsa İstanbulda seçmeyen halk da olamaz.Seçim yenilenmeli.Polis ev ev dolaşmalı ,deliller bulmalı.İki genç cesur çocuk METASTAZ da bu iktidarın nasıl hala kritik noktalarda FETÖ ile işbirliği içinde olduğunu anlatıyorlar.

Türlü çeşitli entrikalar dönüyor.Polisler ev ev dolaşıyor.Soyadlarından akpliler keşfediliyor. .Bitmeyen bir hukuksuzluk geçerli.Binlerce genç hapiste, Cumhuriyet yazarlarının cezaları kesinleşti.Suçları PKK ile DHKP-C ve FETO ile ilişki içindeymişler. Cengiz Gündoğdu soruyor.”Bir insan birbirinin karşıtı üç örgütle nasıl ilişkiye girer?

Sedat Ergin “bu üç suçlama kalıbı şablon bir şekilde her sanığa atfediliyor” diyor. Osman Kavala neredeyse 2 yıl gezi destekleyiciliğinden hapiste. Binlerce akademisyen üniversiteden uzaklaştırıldı.İşsizlik zirvede.4 milyon hesaplanıyor.Enflasyon 20 civarında dolaşıyor.

Bir de şu bir gün içinde olanlara bakar mısınız?
Annelerini öldüren kızkardeşler Çocuğunu AVM ‘ye terkeden anne, Zehirlenerek öldürülen 16 köpek için ağlayan göz yaşı döken kadınlar,Eşini katledip kayıp başvurusunda bulunan adam, boşanmak isteyen eşini öldüren adam.Eski ÖSYM başkanı Ali Demir tutuklandı.Ne kadar iç açıcı değil mi ?

Mine Söğüt’e bakın “Ya düşman içerdeyse diye soruyor”.Ülke kendi meclisi,kendi hukuku ve basını tarafından tehdit ediliyor.Şeytani bir iktidarla başbaşayız.”

Evet hasta iyice hasta ruh dengesi bozuk bir toplumdur bu içinde yaşadığımız. Acil müdahale lazım. Seçimlerde bu iktidara karşı kazanılanlar demokrasiyi bu ilkellikten kurtaramaz.Ülke ekonomik krize sosyal ve ciddi çalkantılara adaydır.

Düşman cephelere bölünmüştür. Erdoğanın hem kendisi hem cumhurbaşkanlığını yaptığı Türkiye cumhuriyeti için çok ciddi çok riskli sorunlar var. Sanırım halk Tv’de ve Aydınlık gazetesinde bazı sarsıntılar oldu. Aydınlıktan iki önemli yazar Rıza Zelyut ve Sabahattin Önkibar ayrıldı.

Bunlar ciddi kayıplardır. Ulusal Kanal yaşayabilecek mi?
Çok kuşkum var.Perinçek titreyip kendine gelmezse.
Kayıplarımız Doğu Perinçek aydınlık ve Ulusal Kanaldan ibaret kalmayacaktır.

This entry was posted in Politika ve Gundem. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *