BÜYÜK KİRLENME * AKP DÖNEMİ YAKIN GELECEKTE YOLSUZLUKLARIN TAVAN YAPTIĞI DÖNEM OLARAK ANILACAKTIR * 1

ÖSYM GÜL VE ERDOĞAN’IN ADAMINA
FETÖCÜ ALİ DEMİR’e TESLİM EDİLDİ
DEMİR SORULARI YANDAŞLARA VERDİ
ONBİNLERCE MAĞDUR YARATILDI


ÖSYM’nin kozmik odasından FETÖ yapılanması çıktı

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ/ PDY) ÖSYM Başkanlığı’ndaki yapılanmasına ilişkin soruşturmada, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in de arasında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 6 kişinin halen ÖSYM’de aktif görev yaptığı, bunlardan ikisinin soru hazırlama biriminde, üçünün ise bilgi güvenliği başkanlığında çalıştığı öğrenildi. Bu kişilerin halen ÖSYM’nin kozmik birimlerinde çalışması, mevcut yapılan sınavların da sızdırıldığı şüphesini doğrudu. Savcılık, bu şüpheyi de araştırıyor.

Yazının tamamı ; http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1336241/

cumhuriyet.com.tr 13 Nisan 2019

Ali Demir’e kol kanat gerenler bugün ne diyecek?

ÖSYM’nin eski başkanı Ali Demir’in FETÖ’den gözaltına alınmasıyla o dönem yaşananlar tekrar gündeme geldi. Şifre skandalı ortaya çıktığında aralarında Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ün de bulunduğu dönemin en tepesindeki isimler Ali Demir’i kollayan açıklamalar yapmıştı.Ankara’daki ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında, aralarında ÖYSM’nin eski başkanlarından Ali Demir’in de bulunduğu 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıktı. Ali Demir Eylül 2010’da ÖSYM başkanı olarak atanmış ve süresinin dolduğu 29 Mart 2015’e kadar bu görevi yürütmüştü. Halen ÖSYM’de aktif olan 6 kişi ve Ali Demir’in gözaltına alınmasıyla o dönemde yaşanan skandallar bir kez daha gündeme geldi.

ERDOĞAN’IN O DÖNEMDEKİ SÖZLERİ

Dönemin AKP’li hükümeti ve ÖSYM Ali Demir’e sahip çıkmıştı. Dönemin YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında yapılan toplantıda Demir hakkında açılan soruşturmanın reddedilmesine karar verilmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Twitter’dan yaptığı açıklamada gençler sokağa çıktığında Erdoğan’ın sözlerini anımsatan Kaya’nın mesajı şöyle: “Recep Tayyip Erdoğan, eski #ÖSYM Başkanı #AliDemir ‘in şifreli soru skandalı ortaya çıktığında; Ali Demir’i istifaya çağıran gençleri, “Taksimde bin kişiyi 2 bin kişiyi yürütmek problem değil, biz de onların karşısına beş bin 10 bin genci koyarız”diyerek, tehdit etmişti.”

AKP’li Hükümet Sözcüsü, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, YGS’de şifreleme iddialarıyla ilgili olarak ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir’in açıklamalarını doğru ve yeterli olduğu kanaatini taşıdıklarını söylemişti. Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Ali Demir’e destek açıklaması yapmıştı.

Yazının tamamı ; http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1343998/

İBB’nin YOLSUZLUK HORTUMLARI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde skandal!
Yoksula değil marketlere kıyak geçmişler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde süpermarketlere kıyak skandalı patlak verdi. Sayıştay’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) raporunda, İstanbulkart ile yapılan sosyal yardımlara ilişkin firmaların belirlenmesinde hatalı uygulamaların yapıldığı ve yoksul vatandaş üzerinden, belli 9 market zincirine kıyak geçildiğini belirlendi.

NE BELEDİYEYE PARA, NE YOKSULA İNDİRİM

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre; raporda yer alan ifadeler şöyle:

“2017 yılında ihtiyaç sahipleri tarafından yapılan alışverişlere ilişkin Sosyal Yardım İstanbulkart ile alışveriş yapılabilmesi için 9 zincir market ile Büyükşehir Belediyesi arasında sözleşme imzalanmıştır. Ancak zincir marketler, büyükşehir belediyesi ile yapılan bu sözleşme karşılığında ne Büyükşehir Belediyesine belli bir bedel ödemekte ne de Sosyal Yardım İstanbulkart ile alışveriş yapan ihtiyaç sahiplerine bir indirim uygulamaktadır. Hâlbuki İstanbulkart ile gerçekleştirilen alışverişlerin tamamı bu marketlerin dışında hiçbir şekilde yapılamadığından söz konusu zincir marketler ayrıcalıklı hale gelmektedir.

TAM 147.6 MİLYON LİRA MARKETLERE AKTI

Elde edilen bilgiler doğrultusunda; 2017 yılında Sosyal Yardım İstanbulkart kullanan aile sayısı 140 bin 179’dur. Bu ailelere, 75 TL ila 225 TL arasında değişkenlik gösterecek tutarda aylık harcama yapabilme imkânı verilmektedir. 2017 yılı için Sosyal Yardım İstanbulkart bütçesi 125 milyon TL olarak öngörülmesine karşın 2017 yılı toplam gerçekleşmesi 147 milyon 670 bin 821 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Sonuç itibariyle, Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden söz konusu sosyal yardım projesi kapsamında çıkan 147.670.821 TL’lik tutar sadece belli edilen 9 zincir markette yapılan alışverişlerde kullanıldığından ve zincir marketlerin Büyükşehir Belediyesi’ne herhangi bir bedel ödemeksizin ve/veya sosyal yardım İstanbulkart kullanılarak alışveriş yapanlara bir indirim uygulamaksızın satışlarını gerçekleştirdiğinden, ayrıcalıklı hale getirilerek gelir elde ettikleri tespit edilmiştir.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1345064/

ANTALYA’da NE OLDU

Antalya eski AKP Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’e ait olduğu öne sürülen ses kaydı gündem olmuştu. Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı, seçimlerden önce sosyal medyada yayımlanmıştı. Menderes Türel, ses kaydına ilişkin, “Klasik FETÖ taktikleri. FETÖ’cü hesaplarından montaj kasetlerle yayılıyor” açıklamasında bulunmuştu.

Tartışma yaratan kayıtlarda Ebru Türel olduğu öne sürülen kişinin, oluşturulan ekibe bedava ulaşım kartı dağıttığı ve bu kişilere toplu taşıma araçlarında propaganda yapmasını söylediği duyuluyor.

Ses kaydında geçen konuşmalar şöyle: “İkili-üçlü gruplar halinde size verilen otobüs kartlarıyla, bineceksiniz, konuşacaksınız ve ineceksiniz. Erkekler de kahvelere gidip bunları konuşacak. Mesela, ‘PKK’lılar CHP’nin listesinde. Ben bugüne kadar hep CHP’ye oy verdim ama şimdi sandığa gitmeyeceğim. Baksana, eş başkanları,   bundan sonra Ankara ve İstanbul’u HDP yönetecek, diyerek tehdit ediyor.”

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/1343931/

This entry was posted in SİYASİ TARİH, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *