ORTADOĞU VE AFRİKA ÜLKELERİNE SÖZDE DEMOKRASİ GETİRENLER GÜNAH ÇIKARTIYOR

Blair’in günah çıkarması neye yarar?!

Değerli dostlar,

Hıristiyanlıkta papazın karşısında günah çıkarma olayı hıristiyanları her an, her konuda itirafta bulununca günahlarından kurtulabilecek bir ruh hâline alıştırmış…

Eski İngiltere başbakanı Tony Blair de parlamentoda günah çıkararak rahatlıyor! Ve koskoca bir Irak ulusu üzerinde sebep oldukları geri dönülemez trajedilerden kendisini özürle kurtardığını sanıyor! Videoda, altta.

Diyor ki:

“Irak’la savaşma ve Saddam Hüseyin’i iktidardan indirme kararı, ABD’nin önderliğinde kurulan 40’dan fazla ülkenin katıldığı koalisyonda on yıllık başbakanlık sürecimde benim aldığım en zor, en âni, en kahredici karar idi. O karardan dolayı bugün tüm sorumluluğu istisnasız ve mazeretsiz kabul ediyorum. Savaşa girme sürecinde haber alma servislerinin değerlendirmeleri yanlış çıktı. Bu savaşın sonucu bizim ön gördüğümüzden daha düşmanca, daha uzun süreli ve kanlı oldu.

Özgürleştirmek ve Saddam’ın kötülüklerinden korumak istediğimiz bir ulusun insanları terörizmin kurbanı olmuş oldu. Tüm bunlar için, hepinizin zannettiğinden ve inanabileceğinden çok daha fazla üzüldüğümü ve pişmanlığımı ifade eder, özür dilerim.”

Dün Irak idi, sonrasında Suriye…Batılı’nın pişmanlığı, timsah gözyaşları gibidir..

Haberi gönderen Sayın Onur Öymen’e teşekkürler.

Paylaşılması dileğiyle,

Lâle Gürman

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, ORTADOĞU ÜLKELERİ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *