RUH ÇAĞIRDIK McCarthy geldi * Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun açıklaması ; AYNI GEMİDE DEĞİLİZ ve KORKMUYORUZ !

“Korkmuyoruz ve susmuyoruz”

Şevket Çoruh, Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun Müjdat Gezen
ve Metin Akpınar’a destek çıkan açıklamasını paylaştı.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi mezunu olan tiyatrocu Şevket Çoruh, Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun Müjdat Gezen’e ve Metin Akpınar’a destek çıkan açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Halk TV’de yayınlanan “Halk Arenası”programında yaptıkları açıklamalar nedeniyle sanatçılar Metin Akpınar’ı ve Müjdat Gezen’i, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sert ifadelerle hedef almıştı. Erdoğan’ın açıklaması sonrasında sanatçılar hakkında soruşturma başlatıldı. İki usta sanatçının bu sabah evlerine polis gitti. Savcılık Akpınar ve Gezen’i adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme, Akpınar’ı ve Gezen’i, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir imza atması şartıyla serbest bıraktı.

Kadıköy Tiyatroları Platformu’nun “Aynı gemide değiliz ve korkmuyoruz!” başlıklı açıklamasında, “İktidarın başı tarafından hedef gösterilmelerine yol açan şey düşüncelerini ifade etmeleri. Övmek serbest, yermek suç” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada bu uygulamanın nedeninin sanatçılara korku salmak olduğuna vurgu yapılarak, “Korkmuyoruz, susmuyoruz, biat etmiyoruz!” denildi.

İşte Şevket Çoruh’un paylaştığı Kadıköy Tiyatrolar Platformu’nun açıklaması:

This entry was posted in DEMOKRASİ-ÖZGÜRLÜK, FAŞİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *