Biliyor musunuz ? * VALİUM * Zengin , Paralı Entel ve Onlarla Takılanlar’ın “Uyuşturucusu” ..

T.C. BURHAN SAVAŞ
burhan@superonline.com
2 Kasım 2018

Bağımlılık yapmayan ; Zengin , Paralı Entel
ve Onlarla Takılanlar’ın “Uyuşturucusu” ..

Leo Sternbach bir Yahudi Polonyalı.
2.nci Dünya Savaşı yılları Avrupa’da Yahudi Düşmanlığı yılları.
.
Tehlike yaşam kaygısı yaratıyor Yahudiler arasında.
Tüm Dünya Yahudi Avrupalı Akademisyenler’in peşinde.
Gel , bize gel furyası.
.
En büyük ” Avrupalı entel , akademisyen , buluşçu potansiyelli Yahudi Avcısı ” açık ara ABD .
.
Kimyager Leo ABD Roch’e kaçırılıyor.
Tam 30 yıl .
Tam , ama .
Ekmek elden , su gölden.
Leo bişi bulmadan evden işe gidip geliyor.
Kimse , patron , matron , muhasebeci kimse.
” Leon , Lan halâ bişi bulmadın mı , keşfetmedin mi Lan ” demiyor.
.
Leon deniyor , deniyor , deniyor sentezlediği kimyasalları.
Uyanık Kimyacı , alla atmaz , dökmez çöpe sentezlediği bir bileşiği.
N’apar ?

Saat Camı denen bi gözlük camına benzer ufak cam kaba koyar bi kenarda bekletir.
Bazan aylarca bakmaz ona. Bigün bakar. Aaa sarı bileşik bi tuhaf bişiye dönüşmüş , reaaksiyon devam etmiş.
.
Leon Valium’u böyle buldu , Roch’ta işbaşı yapıp , ekmek elden , su gölden tek bişi üretmeden 30 yıl boyunca ” tam” maaş alarak.Bu arada Leon ” viskici”.Her sentezlediği ve buldum dediği ” alışkanlık yapmayan uyuşturucu kimyasalı ağzına atarken bir duble de viski çekiyor “..Beklettiği ” saat camlarından bi tanesinde oluşan maddeye bugün Valium” diyorlar. Kağıt kimyacıları onlarca ” benzerini” üretti. ABD’de tüm entel , Holivut , ABD senato ve Meclis , Mafya , Tramplar(!) , denk v.s.leri bu Valium’un günlük kullanıcısı.
.
Tıpkı , viski ile götüren ve 98 yaşında ölen Polonya Yahudisi Leo gibi , viski ile
” ” günlük , mesai saatinde” götürüyor , götürürken tweetler sallıyorlar ” .
Anlattıklarıma ” inanın” . Niye ?
.
Valium ve Türevleri Türkiye’de (!) uyuşturucu ( güya tabii , yani garibana ). Ama , ABD’de ” free “.Yıllık cirosu 20 milyar dollar civarında. Belki 200 milyar dolardır :)) ( çünkü bu işlerde resmi rakamları 10’la çarpmak lâzım Yalan Dünyamız’da ..
.
Gariban ucuz uyuşturucu çeker hapse şutlanır.Büyükbaşlar Çok Pahalı ( olarak ayarlanan) Valium benzeri kimyasallarla kafa bulur , sizi , bizi yönettikleri Saray ve Şatolarında.
.
Sevgili Arzu’da bu yazı sanırım ;
Uyuşturucu’ya bi değişik bakış da şart ” fikri ” oluşturur..
.
Valium Türkiye’de ” Yasak “.
.
Tabii , Fakir ve Gariban olan bunalımdakilere.
.
T.C. Burhan.

Valium

1978 yılındaki altın çağında Valium, gerginlik ve kaygı için en çok kullanılan reçeteli ilaçtı. Valium, 1963 yılında ABD’de Hoffman-La Roche için çalışan Polonyalı bir kimyager olan Leo H. Sternbach (1908-2005) tarafından keşfedilmiştir. Barbitüratların aşırı dozda kullanımı durumunda bağımlılık ve zehirlenmeye yol açması sebebiyle Sternbach, daha iyi bir sakinleştirici hap üretmek istedi.

Sternbach, yirmi yıl önce üzerinde çalışmayı bıraktığı bileşikler üzerinde yeniden çalışmaya başladı ve bu bileşikler arasında yer alan Ro-5-0690’ın farelerde hipnotik ve sedatif etkilere sahip olduğunu keşfetti. Hoffman-La-Roche, yeni benzodiazepin sınıfı ilaçların ilki olan bu ilaca Librium adını verdi. Benzodiazepinler, beyindeki zihinsel aktiviteyi kontrol eden retiküler aktive edici sisteme (RAS) tepki göstererek çalışırlar. 1963’te Sternbach, Librium molekülünün basitleştirilmiş bir versiyonunu sentezledi. Kendisinden önce gelen ilaçtan beş ila on kat önce daha güçlü olan bu ilaç Valium olarak anıldı ve uykusuzluk, panik ve fobi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaya başlandı.

Valium’dan, istekleri hiç bitmeyen bir aileyle baş etmesine yardımcı olması için Valium’u kullanan bir ev hanımıyla ilgili bir Rolling Stones şarkısı olan “Mother’s Little Helper” isimli şarkıda da bahsedilmektedir. Barbara Gordon’un 1979’da yayınladığı anılarını paylaştığı eseri I’m Dancing as Fast as I Can’de normal kullanıcılardaki fiziksel bağımlılık riskini ve Valium’un aniden kullanılmasının bırakılması durumunda görülen bağımlılık belirtilerinin farkına varmasına yol açtı. Bu nedenle, Valium günümüzde sadece iki hafta veya daha kısa süreli kullanımlar için reçete edilir.

http://www.kimnezamanicatetti.com/valium/

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *