Danıştayın AND’ımız kararına ilk tepkilerin eski ve görevde olan ADALET(siz) bakanlardan gelmiş olması , Danıştay’a sopa göstermektir. Özellikle Bekir Bozdağ’ın bu konuda sicili bozuktur . İşlerine geldiğinde YARGI BAĞIMSIZDIR , tersi olduğunda ! * Devlet Bahçeli nasıl olduysa bu kez gerçeği gördü Bu sözler öncelikle eski yeni Adalet bakanlarınadır ; “TÜRKÜM DEMEK SUÇ MU” “DOĞRUYUM DEMEK YANLIŞ MI” “ÇALIŞKANIM DEMEK GAFLET Mİ “

Sözcü 21.10.2018

Birgün / 20.10.2018

MHP Lideri Bahçeli’den Andımız açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay 8’inci Dairesi’nin ilkokullarda okunan ‘Öğrenci Andı’nı 2012 yılında kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesine ilişkin olarak açıklama yaptı. Bahçeli, “Yargı süreci tamamlanmamış olsa da, okullarımızda Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmiştir. Yargı kararının uygulanmasıyla ilgili sorumluluk bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndadır” yorumunda bulundu.

“Çözülme sürecinin en karanlık döneminde Andımız kurban seçilmişti” ifadelerini kullanan Bahçeli, “Andımızdan rahatsız olmaya, Andımızı hırpalamaya ve yaftalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Andımız Türk milletine mensubiyet şuurunun tezahürüdür” dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Yargı süreci tamamlanmamış olsa da, okullarımızda Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmiştir. Yargı kararının uygulanmasıyla ilgili sorumluluk bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığındadır” dedi

MHP Lideri Bahçeli, “Danıştay 8. Dairesi maşeri vicdana tercüman olmuş, Türk milletinin ruh kökünden fışkıran çığlığa bigane kalmamış, kalamamıştır. Andımızdan rahatsız olmaya, Andımızı hırpalamaya ve yaftalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Andımız Türk milletinin mensubiyet şuurunun tezahürüdür” dedi

Bahçeli’nin Twitter’dan paylaştığı mesajlar şöyle:

“Milli Eğitim Bakanlığı 1933 yılında yayımladığı bir genelgeyle ilk ve orta dereceli okullarda Andımızın okutulmasına karar vermiş ve konuyla ilgili tutum ve duruşunu çok net göstermişti. Andımız uygulamasına 2012 yılında ortaokullarda, 2013 yılında da ilkokullarda son verilmişti.

8 Ekim 2013 tarihli Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 1.maddesi Danıştay 8.Dairesi’nin oy çokluğuyla aldığı karar sonucunda iptal edildi.

Yargı süreci tamamlanmamış olsa da, okullarımızda Andımızın okutulması artık mümkün hale gelmiştir. Yargı kararının uygulanmasıyla ilgili sorumluluk bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı’ndadır.

Çözülme sürecinin en karanlık döneminde Andımız kurban seçilmişti. “Ne Mutlu Türküm Diyene” seslenişi her taraftan silinmiş ve kazınmıştı. Bu durum elbette yanlıştı, vahim bir sapma haliydi. Kabullenmemiz imkansızdı.

Sonuç itibariyle çok yoğun itiraz ve tepkimizi dile getirdik, Andımızı sahiplendik.

Danıştay 8.Dairesi maşeri vicdana tercüman olmuş, Türk milletinin ruh kökünden fışkıran çığlığa bigane kalmamış, kalamamıştır. Andımızdan rahatsız olmaya, Andımızı hırpalamaya ve yaftalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Andımız Türk milletine mensubiyet şuurunun tezahürüdür.”

https://www.birgun.net/haber-detay/mhp-lideri-bahceli-den-andimiz-aciklamasi-234256.html

This entry was posted in DEVRİM VE KARŞI DEVRİMLER, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *