Duyun-u Umumiye * Sekiz veya dokuz yıl önce, Egemen Bağış, ABD’de şöyle demiştir: “Biz 1860 misyonunu taşıyoruz.” * 1860 misyonu Osmanlı’yı “Duyun-u Umumiye’ye” götüren süreçtir

1.10.2018
Zahide Uçar
z_eucar@yahoo.com.tr

Duyun-u Umumiye

Sekiz veya dokuz yıl önce, Egemen Bağış, ABD’de şöyle demiştir:
“Biz 1860 misyonunu taşıyoruz.”

1860 misyonu Osmanlı’yı “Duyun-u Umumiye’ye” götüren süreçtir. O dönemde Egemen Bağış’a cevaben; “Siz 1860 misyonunu temsil ediyorsanız, biz de 19 Mayıs 1919 misyonunu temsil ediyoruz” demiştim.

Aslında niyetlerini hiç saklamadılar. Ve bugün Türk Ekonomisi ve milli değerlerimiz bir Amerikan şirketi olan Mc Kinsey’e teslim edildi. Mc Kinsey’in Ankara ofis yöneticisi de eski bakan Beşir Atalay’ın damadıymış.Mc Kinsey Rothschild/Rockefeller himayesinde bir şirket. Özelleştirmeci. Satılmadık neyimiz kaldı?

Türkiye’nin nerede ise elinde kalan tek varlığı BOR madenimizdir. Bor madeninden sorumlu ETİ MADEN İŞLETMELERİNİN DE VARLIK FONUNDA olduğunu hatırlarsak… Perşembenin gelişi, Çarşambadan bellidir.Yıllar önce niyeti, kaabiliyeti(!) ve gidişi görüp, İRONİK bir yazı yazmıştım. İşte o yazı:

Ö-NE-Rİ-YO-RUM !!
25.06.2006

Cumhur’un başı kim olacak tartışmaları… Cari açık… Tutulamayan döviz yükselişi… İstanbul’da ‘’böyyüük’’ basının es geçtiği gizemli toplantılar… Gökkuşağı devrimlerin mimarı Soros… Daha neler neler… Dostlar, benim bir önerim var; o renkli devrimlerden birine maruz kalmadan ‘’grilerini zaten hep yaşadık’’ Soros’u Cumhurbaşkanı yapalım(!) Önce AB’den falan vazgeçelim. Dünya baronları ile oturup anlaşalım, ne onlar yorulsun, ne de biz. Bizi 2. İsviçre konumuna getirsinler, “artık İsviçre kendilerine yetmiyor”. ABD ile ilgili kehanetler kötü, Türkiye tabii bir liman gibi. Şu ünlü ‘’sır’’bankaların şubeleri burada kurulsun. İstanbul BOP başkenti olsun. Bilumum camii, kilise ve havralar dinler diyalog merkezi olsun. Yani papaz, Haham ve İmam bir arada… Bartholomeos’un diyalog ortağı muhakkak Fethullah olmalıdır(!)… Bunun çok avantajları olur, şu kilise onarımlarından kurtulursunuz(!) Papaz büyüsü bozduracaklar imam ve papaz arasında helak olmaz. Çoook büyük bir işadamı kilise müziğini rahatça dinler(!) İmamdan rahatsız olanlar gidip günah çıkarabilir(!) Ağlamak isteyenler Haham’a geçebilir. Böylece ev kiliseleri kalkar… Misyonerler işsiz kalır(!)..

Asla Ege sorunumuz kalmaz, Ermeni soykırım iddiası yerle yeksan olur, K.K.T.C. hemen tanınır… Hatta yeni bir Las Vegas olur… İlk iş İmralı boşalır, ada başka işler için kullanılacaktır… Bu arada İmralı sakini intihar ettirilmiş, pardon ‘’etmiş’’ olur… Dağlarda pkk falan kalmaz. Hatta hatta Talabani ve Barzani “bizi de içinize alın” diye yalvarırlar(!) Kerkük Soros’a, pardon ‘”bize” bağlanır… Ayrıca bizim “debil ve koza” siyasilerin yıllardır Türkçe öğretemediği doğu illeri Kürtçeyi falan unutup İngilizce öğrenir. Kürt dili diye başımızı-etimizi yiyenlerden gene ağa babalarını kullanarak hıncımızı alırız. Bizim Türkçeye gelince; zaten ben şimdiden konuşulanları anlamıyorum. En azından İngilizceden sonra 2. dil olarak “Türkçe” öğrenirim(!) Doğru düzgün bir Türkçem olur(!).. Türk tarihi hepten rafa kaldırılabilir, zaten bize öğretilenlerin çoğu da gerçek tarih değildir!.. Değil mi???

Bu arada kafanız birçok açıdan dinç olur. Her seçim dönemi dünya baronlarından icazet alacağız diye uğraşıp durmayız. Bunların uşakları ile muhatap olmaktansa asılları ile muhatap olmanın avantajları vardır. Basın, siyasetçi, aydın, yani bilumum uzaktan kumandalı dam terminaller mazi olur. Asılları olunca kopyalara gerek kalmaz. Figüran yerine asılları ile muhatap oluruz. Ayrıca yıllardır yer altında mahkumiyeti yaşayan zavallı madenlerimiz hemen çıkartılır…Hiç olmazsa gün yüzü görürler(!)..

Aslında Gülen halife de olabilir(!) Bütün Arap dünyası hemen tabii olur. İran gene itiraz edebilir ama es geçebilirsiniz, zira yalnız kalacaktır. Böylece İsevi Müslümanlık gerçekleşir. ‘’Yaşasın dinler arası diyalog (!!)’’ Böyle bir durumda yıllardır gizlenen garip Sabataycılar da gün yüzüne çıkıp rahatça camii ve havra içinde dolaşabilirler… Nasıl olsa bir mekanda 3 din adamı birlikte olacaktır. Dini bayramlar belki biraz pürüz olabilir, biz Noel’i onlardan iyi kutlarız da, onlar şeker ve kurban bayramında ne yapar onu bilemem. Eminim Hoca Efendi buna bir çözüm bulur(!)…

Ben Haham Başı’nın mührünü vurduğu etleri yerim, en azından helaldir. Yani at-eşek eti olma ihtimali yoktur, kan akıtılarak kesilmiştir. ‘’Bizim kasaplar çatlasın.’’ Evet dostlar; bir düşünün, ben haksız mıyım? Bu durumda İran ve Suriye bile kurtulur, “BOP savaşına gerek kalmaz(!)” Kıbrıs, Ege, Soykırım, PKK problemi bir gecede biter, maşalar yok olur. Soros ona-buna para dağıtmaktan kurtulur, kimlik derdin kalmaz. Tek bir millet, BOP’istan…Tek dil İngilizce. Tabela masrafı çıkmaz korkmayın! Siz yıllardır zaten her şeye İngilizce ad veriyordunuz. ABD derin devleti icazet verse de başbakan olsam derdi kalmaz. İpi elinde bulunduran ‘’ana terminal’’ bizzat BOP’istanı yönetir. MİT, MOSSAD ve CİA’nın gözüne bakmaktan kurtulur. Hatta tatile bile çıkabilir. Ordunun zayıflamasına gerek kalmaz, tam tersi güçlenmesi gerekir. Asya oluşumları ve dünya para akışını kontrol ederken lazım olur…

Ben ne mi olacağım diyorsun sevgili Türk halkı, onu da sen düşün. Gene işçi olacaksın. O zaman siyanür ile altın çıkartılacak, altın işçisi sen olacaksın. Petroller çıkacak, bor işlenecek, neptün işlenecek. Uluslararası baronların bankaları olacak. Haaa, bu arada artık borsa çökmeyecek, döviz düşmeyecek, faili meçhul olmayacak… Bu durumda çete diye de bir şey olmayacak… Artık sağ-sol problemin de kalmayacak, çünkü bunlara gerek kalmayacak. Hedefe vardıktan sonra “araç” ne işe yarar ki..?

Sakın ’’bizi yabancılar yönetecek, bağımsızlığımız elden gider’’ falan demeyin. Siz zaten bağımsız mıydınız? Sizi yöneten zaten kimlerdi?

Ö-NE-Rİ-YO-RUUUM….SOROS Cumhur Başkanı. Ekümen, Halife, Haham bileşkesi…
Camii, havra, kilise tek çatı altında, tek dil İngilizce…
*** *** ***
İronim 12 yıl sonra bir anlamda(ekonomik yönden) gerçek oldu. Çok karanlık günler var önümüzde.

Zahide UÇAR (30 Eylül 2018)

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, BOP, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *