ÜÇ ARTI BİR VEYA ÜÇÜN BİRİ * Evlatlarınızın, ailenizin geleceği için bile konuşamayacaksanız ve Güler Sabancı gibi yağcılık yapmaya devam edecekseniz, yazının bundan sonrasını okumayın ve lütfen bizden uzak durun…

13 Ağustos 2018
Rifat Serdaroğlu

ÜÇ ARTI BİR
VEYA ÜÇÜN BİRİ

Kimse lafı yandan dolaştırıp, karnından konuşmasın.
Bu iş, kimsenin şahsi veya siyasi çıkarı meselesi değildir. Bu yüzden açık konuşun. Korkmayın, en az Kurtuluş Savaşında can veren dedelerinizin cesaretinin zekâtı kadar cesur olun.Konu, ülkenin geleceği ve güvenliği meselesidir.

Evlatlarınızın, ailenizin geleceği için bile konuşamayacaksanız ve Güler Sabancı gibi yağcılık yapmaya devam edecekseniz, yazının bundan sonrasını okumayın ve lütfen bizden uzak durun…

2002 yılından beri Türkiye’yi “TEK BAŞINA” ERDOĞAN yönetir.
Bakanlardan milletvekillerine, sivil ve askeri bürokrasiden bölge müdürlerine, hangi cemaatin devlete sokulacağına, kimin zindana atılacağına Erdoğan tek başına karar verir. ( Ver Papazı, al Papazı, yargıda yapalım şeyini )

AKP’de “ ŞARTSIZ İTAAT ” geçerli olduğundan, herkes Erdoğan’ ın hoşuna gidecek şekilde konuşur. Bu yüzden Bakan – Milletvekili – Bürokrat – Danışman, doğruları Erdoğan’ a söyleyemezler.

Yıllardır yazıyoruz, söylüyoruz;
“ Krizi çıkaran borçtur. Bu kadar borç aldınız, borçla ÜRETİM DEĞERİ olmayan inşaatlar yaptınız. Bu borcu çeviremezsiniz, batarız ” dedik. Her aklı başında yönetici, ekonomist bunu söyledi ama siz dinlemediniz. Üstelik sizi uyaranları muhalif diye hapse attırdınız.”

Şimdi sizi uyardığımız noktaya geldiniz. Akıllanıp çare arayacağınıza yine kendinizi ve milleti kandırmaya başladınız. Yok faiz lobisi imiş, yok dolar lobisi imiş, yok Trump imiş! Suçu başkalarına atıp kurtulma çabasındasınız. Bu dediklerinizde haklı olsanız bile iktidar tek başınıza sizsiniz, engel olsaydınız! Bu sebepten;

Yaşadığımız ekonomik ve siyasal krizin TEK SORUMLUSU ERDOĞAN’DIR…Devlet yönetiminde YETKİ kimde ise SORUMLULUK da ondadır.Yanlış yapmayacaktınız, dışardan müdahale varsa engelleyecektiniz.

Siz çocuk mu kandırıyorsunuz?

Türk Milletini, burunlarından yakaladığınız Güler Sabancı gibi yağcılardan mı sanıyorsunuz?

Namusuyla çalışan, çoluk çocuğunun nafakasını çıkarmak için ter akıtan insanlarımızı ne hale soktuğunuzun farkında mısınız?

Son 1 yılda Türk Lirası, ABD Doları karşısında %100 geriledi.Bu bal gibi enflasyondur. Sene başında 1 TL’ye aldığımız malı bugün 2 TL’ye alıyoruz. Bu herkesin fakirleştirilmesi demektir.

2002’den bu yana TUİK rakamlarına göre uluslararası tefecilere 800 MİLYAR TL FAİZİ siz ödediniz siz!Türk Milletinden aldınız, yabancı tefecilere verdiniz.

Bir Japon siyasetçi veya bir Alman şansölyesi, ülkesini bu hale düşürseydi, ne yapardı, hiç düşündünüz mü? Siz hiç olmazsa istifa edin. Her onurlu siyasetçi gibi.

Hep söylüyorum Sayın Erdoğan;
Siz, Sultan – Padişah – Şah – Kral değilsiniz.

Siz, yeterli eğitimi olmayan sıradan birisisiniz. Demokrasinin nimetlerinden yararlanıp, seçim oyunlarıyla belli bir zaman dilimi için ülke yönetimini üstlenen bir vatandaşsınız. Süreniz bitince nasılsa gideceksiniz.Daha kötü durumlara düşmeden, milleti de düşürmeden istifa edin, bırakın bilenler ülkeyi bu bataktan kurtarsınlar!

Neden “ İstifa edin ” diyorum biliyor musunuz?
Siz bu anlayışınızla, orada durduğunuz müddetçe hiçbir şey düzelmez de ondan!

Bugüne kadar ki tavrınıza bakınca bu öğütü de tutmayacağınız belli oluyor. Hiç olmazsa o zavallı damadınızı ortaya atıp, çocuğu malamat etmeyin.Piyasa kurtlarını, ÜÇ ARTI BİR modeli ile kandıramazsınız.Sonunda ÜÇ te onların, ARTI BİR de onların olur!

ÜÇÜN BİRİ kimin elinde kalır, orasını da yaşarsak göreceğiz…

Not; Sayın Erdoğan! Türk Milleti kendisini tehdit edesiniz diye size oy vermedi.Siz, bizzat kendiniz 24 Haziran’da seçimi kazanırsanız, ekonomiyi düzelteceğiniz sözünü verdiniz. Sizin kimseye bağırmaya azarlamaya yetkiniz yok.

Bilin ki her bağırdığınızda her tehdit ettiğinizde hem demokrasiden uzaklaşıyorsunuz hem de dövizi arttırıyorsunuz. Bu tarz konuşmaya devam ederseniz, ekonomik çöküntüyü “ Federe İslam Devletine ” gidişin yolu olarak gördüğünüz anlamı çıkar ki bu Türkiye’ yi kaosun kucağına atar.

Lütfen, istifayı bir daha ve ciddi olarak düşünün. Kuralı siz koymuştunuz!
“ İstediğimiz Başkanlık sistemine geçmiş bulunuyoruz. Ben dahil kimsenin mazeret hakkı kalmadı. Yapamayan gider, yapacak olan gelir.” Erdoğan…

Sağlık ve başarı dileklerimle

This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, Ekonomi, Rifat SERDAROĞLU yazıları. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *