DİN VE İNANÇLAR * Suudi Arabistan’da ve Türkiye’de müslümanlık nasıl ?

Suudi Arabistan’da ve
Türkiye’de müslümanlık nasıl ?

1) Suudi Arabistan’da türbe, yatır yoktur, yasaktır. Haliyle ziyaretleri de yoktur. Ramazan aylarında yatırlara, sözde kısmeti açılsın diye dallara ağaçlara bez bağlayan genç kızlar, sağlığı için dua edenler, duvarlarına cüzdan sürenler v.s. gibi ilkel görüntüler de yoktur.
Böyle davranışlar gericilik,cahiliyye devrinden kalma putperestlik sayılır.

2) Suudi Arabistan’da Sakal-ı Şerif, Hırka-ı Şerif, Denda-ı Şerif gibi ziyaretler yoktur. Böyle davranışlar gericilik ve şirk “Allah’a Ortaklık ” sayılır.

3) Suudi Arabistan’da imam, müezzin gibi din görevlileri ülkemizd eki gibi devlet memuru statüsünde değillerdir, Devlet bütçesinden bu kişilere maaş ödenmez.
Allah için yapılan görevin karşılığında para almak ayıp sayılır ve yasaktır.

4) Suudi Arabistan’da biri çıkıp da Medyum olduğunu iddia ederse o kişinin kellesi gider. Medyumlar Türkiye’de açık oturumlarda konuşuyor, sözde şifa (!) dağıtıyorlar.

5) Suudi Arabistan’da Nakşilik, Nurculuk,Fethullahçılık vs. gibi Atatürk’ün ölümünden sonra zuhur eden tarikatlar da yoktur, onların şeyhleri de, müritleri de…

6) Suudi Arabistan’da Kız imam Hatip Lisesi yoktur, çünkü islamiyette kadından imam olmaz.

7) Suudi Arabistan’da nazar boncuğu, okunmuş su,nazara karşı geyik boynuzu, üzerlik vs. gibi şeyler de gericilik ve şirktir ve yasaktır. Suudi Arabistan’da Cami gibi ibadet yeri kompleksleri altında, bünyesinde market, dükkan vs. bulunamaz.

Netice olarak: Ata’mızın sağlığında yasakladığı kimi şeyler onun vefatından sonra Türkiye’de serbest, Şeriat Ülkesi Suudi Arabistan’da yasaktır.

Not: Peygamberimizin doğduğu evin yerinde bugün bir ‘Halk Kitaplığı’ bulunuyor. Suudi Arabistan yönetimi Hazreti Muhammed s.a.v’in dünyaya geldiği mekânın ziyaret yeri (türbe)yapılmaması için buraya bu kitaplığı inşa ettirmiş…

Alıntıdır…

Ömer Fikret Kalaycıoğlu

This entry was posted in DİN-İNANÇ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *