FAŞİZME DÖRTNALA * ADALET REHİN DÜŞTÜ * Bu ülkede suç işleyenler değil , SUÇU İŞLEYENLERİ ELEŞTİRENLER cezalandırılıyor *** MUHBİR MÜZEVİR sözde ADAMLAR TÜREDİ * Ahmet Hakan mutlu musun ?

[Haber görseli]

Çizer: Utkucan Akyol

 

Ahmet Hakan isimli bir adama

Yusuf  YERKEL’i neden

Barış ATAY gibi eleştirmedin ? ,
İhbar etmedin?
Hesabını görün demedin ?
Bir taziye ziyaretinde yerde adam tekmelenir mi ?
Eyy yargı neredesin demedin !!!

MUHBİRLİK tekrar hortladı !!!
yazıklar olsun sana

Senin de o tekmeleri vuran
Yerkel’den hiç bir farkın kalmadı …

Naci Kaptan

***

cumhuriyet.com.tr
16 Mayıs 2018 Çarşamba

Barış Atay gözaltısı sonra
Ahmet Hakan’a tepkiler

Oyuncu Barış Atay, İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan Atay’a #BarişAtayYalnızDeğildir hashtaginde destek mesajları verilirken, Atay hakkında “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme alan Ahmet Hakan’a tepki gösterildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Barış Atay’ın bu sabah gözaltına alındığı öğrenildi. Atay, ifadesi alınmak üzere Vatan Caddesi’nde bulunan Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Barış Atay’ın, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gözaltına alındığı kaydedildi. Atay’ın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Atay, madenci tekmeleyen Yusuf Yerkel’in özür mesajının ardından sosyal medya hesabı Twitter’dan “Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz” diye yazmıştı.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Atay’ın bu mesajı medya sonrası “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Hükümete yakın medya organlarında da Atay, bu mesajı sonrası hedef gösterilmişti.

Barış Atay’ın gözaltına alınması sonrasında sosyal medyadaki tepkiler şu şekilde:

Mert FIRAT

@mert__firat

Algı yönetenler, tetikçiler, üçlü pirizler, yalaklar ve dönekler yine meydanda anlaşılan. Biz halkız unutmayacağız. Sistem intikamcı kindarları yaratırken çanak tutanlar asıl vatan hainlaridir!
Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı https://evrn.sl/Jr9zN?utm_source=paylas&utm_campaign=twitter_ust&utm_medium=haber ;

Oyuncu Barış Atay gözaltına alındı

Somalı madenciyi tekmeleyen Yusuf Yerkel’in ‘özür’ açıklamasına tepki gösterdikten sonra hedef haline getirilen Barış Atay gözaltına alındı.

evrensel.net 

fatih portakal

@fatihportakal

Bu kez gözaltına alınan oldu. Bu nasıl bir ortam? Korkutma, yıldırma, hedef gösterme! Ama bilinmeli ki sürdürülebilir bir durum hiç değil, elbet bir gün gelecek ve bitecek… Geride anılan kötü niyetliler ve uygulayıcıları olacak.

Esra Yalazan@aesrayalazan

Bu kepazelik, sadece ‘gereği derhal yapılsın’ diyen gazeteci kılıklı ‘görevliyi’ değil, aynı zamanda yeni tr’de sistemin, yargının nasıl çalıştığını da açıkca bir kez daha göstermiş oldu. https://twitter.com/gazeteduvar/status/996616734319591424  

İrfan Aktan

@irfanaktans

Barış Atay, suçluların affedilmeyeceğine, yargılanacaklarına dair fikrini beyan ettiği için yeni tetikçinin de gayretiyle bu sabah gözaltına alınmış.

Av.Mahmut TANAL

@MTanal

@barisatay’ı gözaltına alınması siyasi bir operasyon olup hukuki http://xn--deil-1wa.Bardeğil.Bar ış Atay sanatçı,sabit adresi var,tebliğat İle ifadeye Çağrılma imkanı var iken sabaha karşı yapılan operasyon İle Hukuku bir öç alma aracına dönüşmemeli…

Sezgin Tanrıkulu

@MSTanrikulu

Anaları bu kadar topluca ağlatan bir iktidar dönemi hiç olamamıştı. Müzeviri, ihbarcısı, azmettireni; Barış Atay bu sabah gözaltındayken, siz nasıl rahat hayatınızdasınız? https://twitter.com/nmengllo/status/996603182280298496 

Ziya Pir

@ziyapir

Emniyet, A. Hakan veya başka “gazetecilerin” emrinde mi?
Barış’ı (@barisatay) derhal serbest bırakın! https://twitter.com/efkanbolac/status/996593883088916480 

ismail demirci@ismaildmrc

Vatan emniyette gözaltında olan @barisatay ile görüştüm. Hala “suçlular yargılanmalı” diyor. Sen ne diyorsun @ahmethc

Bülent Emrah Parlak

@bulentparlak

BARIŞ ATAY ONURUMUZDUR.

Kerem ALTIPARMAK@KeremALTIPARMAK

Resmi görevdeyken vatandaşı tekmeleyen Yusuf Yerkel’e dokunmayan hatta idari soruşturma bile açmayan ama bu davranışın cezalandırılması gerektiğini söyleyen Barış Atay’ı gözaltına aldıran bir hukuk sistemi kime, nasıl adalet sağlayabilir ki?

İlhan Cihaner

@ilhancihaner

Bu gözaltıların da hesabı sorulacak, sorulmalı!

onursaylak@AosOnursaylak

Barış’ın her zaman yanındayız!!!

Barış Yarkadaş@barisyarkadas

Tekmeci – Başbakanlık çalışanı Yusuf Yerkel’e dokunamayan yargı, “Hesap vereceksin” diyen Oyuncu Barış Atay’ı gözaltına aldırtıyor. Emekçiye tekme serbest, bunu eleştirmek ise yasak! Barış Atay’ın düşüncelerinden dolayı gözaltına alınması kabul edilemez.

Can Öz

@ccanozz

Katliamın ardından hayatı zaten kaymış işçiye bir de tekme savuran herif 4 sene sonra saten kumaşlı iskemlesinden özür diliyor bir zahmet, bunu eleştiren Barış Atay tutuklanıyor. Zalime “daha çok özgürlük” olduğunu bugün gördük.

irfan Değirmenci@degirmencirfan

“Yargılanacaksınız” demek tehdit etmek değildir.
“Haddini bildirin” yazmak gazetecilik değildir.
Ahmet Hakan’ın yaptığı gazetecilik değildir.

Özgür Mumcu@ozgurmumcu

Barış Atay, “affetmeyeceğim” ve “yargılanacaksınız” dedi. Neresi suç bunun? Özrünüzü kabul etmeyeni hapse mi atıyorsunuz?

Sunay Akın

@SunayAkin

Özürü kabul etmemek, “yargılanacaksınız” demek, düşüncedir… Düşünce suç olamaz! @gde54

Gökhan Özoğuz

@gokhanozoguz

Ahmet Hakan mı aldı içeri Barış kardeşimizi gören oldu mu? Bazı insanlar toplumda ne yapsa sevilmiyor var bir nedeni demek .

Gökhan Özoğuz

@gokhanozoguz

Ya arkadaşlar ben bilmiyorum Barış Atay hangi terörün destekçisi? Ne yapmış?Okadar Çok insan terörist olarak anılıyor ki artık kim vatan sever kim terörist anlamaz olduk.Pinpon gibi karşıt görüşler birbirine terörist diyor.Fikir beyanı suç diildir!Tek amaç

Selin Sayek-Böke🇹🇷

@selinsayekboke

Tetikçisi de, tekmecisi de yargılanacak.

This entry was posted in FAŞİZM, HUKUK-YARGI-ADALET, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *