CUMA MESAJLARI

CUMA MESAJLARI

FAZLI KÖKSAL

Cuma mesajları insanımızda bir alışkanlık oldu… Mesajlar gelmeye
Perşembe akşamından başlıyor, Cuma gece yarısına kadar sürüyor…

Ramazanın etkisi ve seçimin yaklaşmasıyla mesajlar sayıca arttı… İçerik farklılaştı… Sofusu da gönderiyor, alnı secdeye değmeyeni de… Kadını da, erkeği de… X Partisinin son sıra adayından tutun Y partisinin ilçe başkanına varıncaya kadar, siyasiler…. Odacısından Müsteşarına memurlar… Alışveriş yaptığınız mağazalar ve hatta bankalar… Tabii ki arkadaşlarınız…

SMS, Watsapp, Facebook, Twitter, e-posta ve nadiren de telefon…

Acaba bu mesajları gönderenlerin aklına, “Bu araçların, bu yazılımların bir tanesini bile neden Müslümanlar bulmadı?” sorusu geliyor mu?

Mesaj gönderirken;

İslam ülkeleri, kadın haklarında, milli gelirde, milli gelirin paylaşımında, teknolojide, sanatta niye diplerde sürünüyor?

Müslümanlar arasındaki, tefrika bölünme, düşmanlık niye sona ermiyor?
Kelimeyi şehadet getirenler, neden birbirlerinin camilerini, ibadethanelerini bombalıyor, kelimeyi şehadet getirerek kafa kesiyor?

Sorularına cevap arıyor muyuz?

Bu sorulara “Yahudi”, “Mason”, “Siyonist”, “ABD”, “Batı” kelimeleri geçmeyen, kendi kusurlarımızı öne çıkaran cevaplar verebiliyor muyuz?

Keşke basmakalıp, kopyacı, tek tip, umuma uymayı amaçlayan kaygılarla, cuma mesajı göndereceğimize bu sorulara cevap arasak…Toplum olarak bu sorulara cevap arasak inanın çok şey değişecek…

Bazıları boşuna “Sorularla imanımızı çaldılar” diye kitap (!) yazmıyor…Soru sormaya başlarsak, düşünmeye başlayacağız…Düşünmeye başlayınca, çalışmaya, değişmeye, üretmeye, gelişmeye başlayacağız…

Bu nedenle hiç hayırlı cumalar mesajı yazmam…

Ama her cuma dua ederim; Allah’ım; bu cumayı Müslümanların sormaya, düşünmeye ve çalışmaya başlayacakları hayırlı günlerin başlangıcı eyle..

http://fazlikoksal.blogspot.com/2018/05/cuma-mesajlari.html

This entry was posted in DİN-İNANÇ. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *