Aymaz utanmazlık TORPİLLİ ATAMALARDA tavan yaptı * Erdoğan’la çay toplayan Danıştay başkanının kızına 24 saatte jet atama

Aymaz utanmazlık TORPİLLİ ATAMALARDA tavan yaptı . Arkasını AKP iktidarı olmayan gariban insanların diş tırnaklarından arttırarak bin bir zorlukla yüksek tahsil yaptırdığı Üniversite mezunu çocukları, yüksek öğretim mezunu işsiz dolaşıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs 2017 dönemi işgücü istatistiklerinden derlediğimiz verilere göre, 1 milyon 134 bin üniversiteli resmen işsiz.(02.09.2017 Aydınlık)

Sırtı kalınların çocukları ise 24 sattte İKİ KEZ TAYİN OLUYOR 

Naci Kaptan 

cumhuriyet.com.tr
20 Mart 2018 Salı

Bağlantılı yazı

Erdoğan’la çay toplayan Danıştay
başkanının kızına 24 saatte jet atama

Yargıda son yapılan atamalarda AKP referansı ile atanan hakim ve savcıların listesini açıklayan Barış Yarkadaş, bir başka atama skandalını daha gündeme getirdi.

Saray’da yapılan son hakim ve savcı kura töreninde yargı mensuplarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ayakta alkışlaması tartışılırken, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, HSK’nin son atama listesinde yer alan ‘AKP’li ve AKP referanslı’ hakim ve savcıların isim listesini açıkladı.

Yargıdaki yandaş kadrolaşmayı deşifre eden Yarkadaş, bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rize’de çay toplayan Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün kızı hakkındaki atama skandalını gündeme getirdi.

Yarkadaş, Danıştay Başkanı Güngör’ün kızı Gonca Hatinoğlu’nun önce hakim olarak Elazığ’a atandığını, üzerinden 24 saat bile geçmeden ikinci bir atama ile Ankara’ya atandığını Twitter hesabından duyurdu.

Yarkadaş’ın Twitter mesajı şöyle:

“Danıştay Başkanı Zerrin Güngör’ün kızı Gonca Hatinoğlu, dün hakim yapıldı. Kura çekti… İlk görev yeri Elazığ’a bile gitmeden 24 saat sonra Ankara’ya atandı. Adalet mi bu şimdi? Yargıtay 6. Daire eski Başkanının oğlu da Kilis’e çıkan tayinini 24 saat sonra Ankara’ya yaptırdı.”

This entry was posted in YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *