“Osmanlı tokadı atacaklardı, Alman terliği yediler

22.02.2018
Yeniçağ:

Temel Karamollaoğlu:

“Osmanlı tokadı atacaklardı,
Alman terliği yediler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da daha önce ‘ajan’ olarak tanımladığı Deniz Yücel, Başbakan Binali Yıldırım ile Alman mevkidaşı Angela Merkel arasında gerçekleşen görüşmeden bir gün sonra serbest bırakılmıştı.

Yücel’in serbest bırakılmasın basında geniş yankı bulurken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan da hükümete çok sert tepki geldi.Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımlarda bulunan Karamollaoğlu,

“Amerika’ya ‘Osmanlı tokadı’ atacaklardı;
Merkel’den ‘Alman terliği’ yediler”

ifadelerini kullandı.Karamollaoğlu’nun paylaşımları şöyle:

Biz elbette, suçsuz yere, haksız yere kimsenin hapis yatmasını istemeyiz. Ancak Deniz Yücel, Merkel görüşmesinin ardından bir günde serbest bırakıldı.Hiç kimse kusura bakmasın; kızmasın, darılmasın…

Amerika’ya “Osmanlı Tokadı” atacaklardı; Merkel’den “Alman Terliği” yediler.Ne yazık ki Merkel’le yapılan görüşmenin hemen akabinde böyle bir gelişmenin yaşanması, zaten zedelenmiş olan adalet duygusunu yeniden tartışma konusu yaptı.Bugün suçsuz olduğu ortaya çıktığı halde hala işe iade edilmeyen, hatta hapis yatan binlerce KHK mağduru var.

Hala 28 Şubat’ın zulmüne maruz kalarak içeride yatan masumlar var. Hepsi adalet bekliyor.Bu insanların adalete kavuşması için illa arkalarında bir Merkel mi olmalı? Bugün Türkiye’de ne yazık ki adalet rafa kaldırılmıştır. Yaşananlar bunu teyit etmektedir.Sırf hükümete muhalif oldukları için vakıflar kapatılmakta, hocalar tutuklanmakta. Suçları ne? Muhalif olmak, hükümet icraatlarını tenkit etmek.

Daha önce söyledim, yine söylüyorum; Koçi Bey Risalesinde der ki; “Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz.” Çünkü, “Adalet mülkün temelidir. Mülk ise devlettir.”

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/temel-karamollaoglu-osmanli-tokadi-atacaklardi-alman-terligi-yediler-184942h.htm
This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *