DİN VE AHLAKI KİMLER BOZUYOR ? * İşte size bir tecavüz listesi * İslam tarihindeki en ünlü tecavüz..

Fotoğraf  Türkiye’den değildir . Görülüyor ki sözde DİN ADAMLARI tarafından
din eğitimi verilen çocuklar Dünyadaki İslam ülkelerinde aynı tehditin altındadır .

Aydınlık
Rıza Zelyut
22.2.2018

İşte size bir tecavüz listesi

Salı günü nihayet hatırlanan çocuklara yönelik cinsel tecavüz; yıllardır görmezden gelinen büyük bir yaraydı. Bu sapkınlığı, sadece ceza vererek önlemek mümkün değildir. Bu rezillik daha çok nerelerde karşımıza çıkıyor; önce bunu tespit etmek ve ona göre önlem almak gerekir. Şimdi basına yansıyan tecavüz olaylarından bazılarını ve nerelerde görüldüğünü hatırlayalım:

* 2001-2003 arasında Rize Ensar Vakfı başkanlığını yapan Din Kültürü Dersi ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mehmet Nuri Gezmiş, 2 erkek çocuğa tecavüzden tutuklandı.

* 2008 yılında ortaya çıktığına göre, Çorum Ensar Vakfı Başkanı ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşler; vakfa gelen iki kız kardeşten 13 yaşındakine tecavüz, diğerini tacizden tutuklandı ve mahkum edildi.

* Sinop’un Gerze İlçesi’ndeki dindar gençlik yetiştirmek için kurulduğu söylenen Gençlik İlim ve Hikmet Derneği Başkanı Rafet Ermiş 4 erkek çocuğa tecavüzden 2016’da tutuklandı.

* Artvin-Yusufeli Anadolu İmam Hatip Lisesi Kuran Dersi öğretmeni Rüstem Aydın 14 yıl boyunca birçok erkek çocuğa tecavüz ettiği için 25 Mart 2016’da tutuklandı.

* Karaman’da Ensar Vakfı ile İmam Hatip Mezunları Derneği’ne ait yurtlarda kalan öğrencilerden 45’ine tecavüz eden öğretmen Muharrem Büyüktürk, 2016’da 503 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu olay için “Bir kereden bir şey olmaz’’ dedi…

* 29 Aralık 2016 tarihli haber: İstanbul, Pendik’te bir dernekte gönüllü Kuran öğretmenliği yapan 32 yaşındaki O.B., 11 yaşındaki erkek öğrencisi P.E.’ye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesi ile tutuklu olarak yargılandığı davaya başlandı.

* 25. Temmuz 2017 tarihli haber: Giresun Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’nda 9 ila 13 yaşlarındaki 9 öğrenciye tecavüz eden Halil İbrahim U. 203 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

* 23 Temmuz 2017 tarihli haber: Ağrı’daki İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan 9 yaşındaki U.P. adlı erkek öğrenci, Kuran hocası olan 17 yaşındaki Y.K.’nin tecavüzüne uğradı.

* İzmir Dikili’deki Süleykmancılar’ın yurdunda kalan 9 erkek öğrenciye tecavüz eden din eğitmeni Ömer Faruk Ergen, 23 Aralık 2017’de tutuklandı.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

İşin acı yönü şu ki bu rezalet patladığı zaman, mahkemeler hemen yayın yasağı getirmektedirler. Buyrun size diğer tecavüz olaylarından bazıları:

* Ankara Keçiören Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Kuran dersi öğretmeni Sefer A. 15 yaşından küçük 12 kız öğrencisine cinsel tacizde bulundu. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Akçaabat İmam Hatip lisesinde Arapça öğretmeni Y.D. 17 yaşındaki kız öğrencisine defalarca tecavüz etti, sonra da “Muta nikahı” yapayım dedi. Olaya “Gizlilik” gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Afyon Otpazarı Camiinde imamlık yapan M.E.Ç, kuran kursuna gelen 7 ve 9 yaşlarındaki iki öğrenciyi taciz etti. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Konya Ereğli İmam Hatip Lisesi Müdürü üç çocuk babası A.D. kız öğrencisiyle ilişkiye girdi..Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Düzce’nin Esençam Köyü’nde imam H.A. 14 yaşındaki kız çocuğa tecavüz etti. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Bitlis’in Tatvan ilçesi İmam Hatip Lisei’nde din dersi öğretmenliği yapan Alper Tarık P. isimli bir öğretmen 16 yaşındaki öğrencisi K.K.’ye cinsel istismarda bulunurken yakalandı. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Konya İhsan Dede İmam Hatip Ortaokulu’nda sekiz kız öğrenciye tecavüz edildi. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Tekirdağ Kapaklı İmam hatip ortaokulunda, 8 kız öğrenciye tecavüz edildi. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Bartın’da Ulugeçitambarcı Köyü cami odasında açılan Kuran Kursu’nda imam, ‘Kuran kursundaki çocuklara cinsel istismar’ suçlamasıyla tutuklandı. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Antep’te Şahinbey Camisi’ne bağlı Kuran kursunda 60 yaşındaki temizlik görevlisi Süleyman Ş.’nin bir yıl boyunca yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 çocuğa kursun tuvaletinde tecavüz ettiği belirlendi. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Konya’da yatılı bir Kuran kursunda belletmenlik yapan 5 kişinin yaşları 11-12 arasında değişen 3 çocuğa tecavüz ettiği belirlendi. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Ankara Beypazarı’nda, yatılı bir Kuran kursunda öğretmenlik yapan Ali K., 11 yaşındaki erkek bir öğrenciye aylarca tecavüz etti. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi.

* Adıyaman Gerger İmam Hatip Lisesi’nde 30 öğrenci tecavüze uğradı. Çocukların makatlarındaki yırtık doktor raporları ile tespit edildi. Olaya “Gizlilik’’ gerekçesi ile yayın yasağı getirildi…

GERÇEK ORTADA

Çocuklara yönelik taciz ve tecavüz çok büyük ölçüde kendisini dindar diye gösteren veya dine hizmet ettiğini iddia eden çevrelerde görülüyor. Yani bu tür sapıklar kendilerini din perdesi altına saklıyorlar. Çocuklar da bu tarikat yurtlarında, bazı Kuran kurslarında ve hatta kimi imam hatip okulunda verilen yanlış dinsel eğitimle bu tecavüze ses çıkaramaz hale getiriliyor. İşin daha da acı yanı; bu çocukların aileleri, “Ak Parti zarar görmesin!” diyerek kimi zaman bu tecavüzleri sineye bile çekiyorlar.

AKP, dindar nesil yetiştirme projesiyle yoksul kesimin çocuklarını istemeden bile olsa tecavüzü sıradanlaştıran bu kuruluşlara yönlendiriyor. Bu parti yöneticilerinin tecavüzlerin görüldüğü Ensar Vakfı’nı korumak için yaptığı açıklamalar, bu zihniyeti daha pervasız hale getirdi diyebiliriz.

Sözün özü: İşte bu tacizci-tecavüzcü din anlayışı bırakılmadan, eğitimi laik ve çağdaş öğretmenlerin eline vermeden çocuklarımızı sapıkların saldırısından korumamız mümkün olmayacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanı, bu büyük belaya zina sorununu da ekleyip işi sulandırmak yerine doğrudan doğruya çocuklara tecavüz suçuna odaklanırsa doğru bir iş yapmış olacaktır. *1*

Aydınlık
Rıza Zelyut
23.2.2018

İslam tarihindeki en ünlü tecavüz..

Tarihteki en meşhur tecavüz olaylarından birisi, Müslüman dünyasında “Allah’ın Kılıcı” diye yüceltilen Halid bin Velid’in işlediği suçtur. Halid b. Velid,o dönemin ünlü Müslümanlarından olan Malik bin Nüveyre’nin yanına geceleyin misafir gibi gitmiş; onu gözetleyip öldürmüş; başını tandıra atıp yakmış; sonra da Malik’in hanımına tecavüz etmiştir.

Bu durumu öğrenen Ömer, Halid’e had cezası uygulanmasını istemişse de Halife Ebu Bekir, devletin Halid’e ihtiyacı olduğunu söyleyerek bu cezayı uygulamamıştır.Bütün ayrıntılı İslam tarihlerinde bu olay yer almaktadır.

İSTATİSTİK NE DİYOR?
Tecavüz iklimini sağlıklı olarak tespit etmeden ona çözüm bulamazsınız. Tecavüzün bale okullarında da olabileceğini söyleyen AKP’li yöneticiler istatistikleri görmezden geliyorlar. Dünkü yazım gösterdi ki özellikle erkek çocuklara yönelik sapıklık; tarikatçı-dinci özel yurtlarda ve imam hatip yurtlarında karşımıza çıkıyor.

Basından derlediğim haberlerde adı tecavüze karışan bir bale okulu yoktu ama birçok imam hatip okulu ve Kuran kursu vardı. Yine görülüyor ki tecavüz noktaları arasında laik ve çağdaş okullar da yok…Öyleyse taciz ve tecavüzle mücadele için çocuklarımızı dinsel kimlikli kuruluşların elinden kurtarmamız gerekiyor. Şu an yürütülen din eğitimini de elden geçirmek kaçınılmaz gözüküyor.

TELEVİZYONLARDA SAPIKLIK DERSİ
Adam hoca kılığı altında televizyona çıkıp “6 yaşındaki kız çocuğu 60 yaşındaki adamla evlenebilir!” diyor. İşin acı tarafı bunu diyen adam, Türkiye’yi yöneten AKP’lilere Kızılcahamam’da ahlak dersi veriyor. Bu rezillere dur demesi gereken Diyanet İşleri Başkanlığı, verdiği fetvada, “9 yaşındaki kız, babasını tahrik eder!” buyuruyor.

Bir başka sarıklı sapık, bademlemeden söz ediyor. Oğlan düşkünü olduğu anlaşılan siyah sakallı, beyaz sarıklı başka bir sapık,“Sakalsız erkek kadına benzer, şehvet uyandırır; başka erkekleri günaha sokar!” diyebiliyor.Bütün bunları da televizyonlarda din eğitimi altında bağıra bağıra söylüyorlar. RTÜK bu sapıklar korosuna bir şey demiyor ama ergenliğe çoktan ulaşmış kadın-erkek öpüşmesini ahlaka aykırı bulup bindiriyor büyük cezayı…

DEVŞİRME OSMANLI AHLAKI
Ne yazık ki tecavüzle sonuçlanan oğlan düşkünlüğünün tarihsel arka planı var. 16. yüzyıl başından itibaren, artık Osmanlı Devleti’ne hakim olan Rum, Bulgar,Sırp, Macar, Ermeni, Hırvat, Arnavut milletlerinden devşirme takımı; kadını dışlamış, oğlancı (Lutî) bir cinselliğe dalmıştı. Bunun bizzat Osmanlı şairleri ve âlimleri tarafından yazılmış olan belgelerini OSMANLIDA OĞLANCILIK adlı kitabımızda (Kaynak Yayınları) ortaya koyduk.

Gel gör ki bugünlerde erkek çocuklarımıza tecavüz edenler, kendilerini işte bu Lutî Osmanlı’ya dayandırıyorlar ve o zihniyetten güç alıyorlar. Bunu eleştirenlere de “Vay sen benim 4 kıtada 600 sene at koşturan dedeme nasıl böyle dersin!” diye saldırıyorlar. Halbuki bu sapkın Osmanlı ile o devleti kuran Türk’ün bir ilgisi yoktur.

TÜRK TÖRESİNDE YOK
10. yüzyılda Oğuz ve Bulgar Türkleri arasında gezen Arap seyyah İbni Fadlan’ın aktardıklarına göre, homoseksüellik Türkler arasında büyük suçtur, cezası ölümdür. Türkler kadın-erkek ırmakta birlikte yıkanırlar ama zina yoktur. Zina edenler öldürülürler.

Türklerde kadınla erkek arasında kaç göç olmaması; tek eşli evlilik ve kadınla erkeğin eşit olması; işte bu mükemmel ahlakı yaratmıştır.Bu geleneğin dinsizlik diye kötülenerek yerine Arap örfüne dayalı küçük yaşları kapsayan çok eşli evliliğin getirilmesi ahlakı yozlaştırmıştır.

Küçük karı yapmak peşindeki erkekler, itiraz edenlere şöyle cevap veriyorlar: “Ama Ayşe anamız Peygamberimiz Hz. Muhammet ile 9 yaşında evlenmişti…” (Diyanet İşleri’nin yayımladığı İslam Ansiklopedisi, cilt 2.) Böylece 9 yaşındaki çocukla evlenmeye sünnet diyerek bir de kutsallaştırıyorlar.

1400 sene önceki Arap toplumuna özgü bir olayı ele alıp bugüne ve Türk milletine dayatmak asla ve asla Müslümanlık olamaz ve İslam dini de cinsellik üstünden tanımlanamaz.

CUMHURİYET AHLAKI
Osmanlı dönemindeki gulampara ahlakı (oğlancılık) cumhuriyetle birlikte açık bir suç haline getirilerek cezalandırılmıştır. “Fiil-i livata” (Livata (oğlancılık)suçu) olarak nitelendirilen bu suç, Cumhuriyet ahlakının Osmanlı yönetici sınıf ahlakından üstün olduğunun en açık göstergesidir.

Çocuklarımızı taciz ve tecavüzden korumanın yolu; bu suçu işleyenlere kimyasal yaptırım uygulamaktan önce, eğitim düzenimizi ve eğitimde kullandığımız kadroları elden geçirmektir.

AKP’liler kızmasın ama; şu meşhur “dindar nesil yetiştirme projesi” ile bu olaylar arasındaki bağlantıyı görme zamanı gelmiştir.

Zina işine gelince: Herhalde milleti çok karılı evliliğe ve cariye edinmeye zorlayacaklar… Osmanlı devri olsaydı da yapsalardı bari… *2*

*1* https://www.aydinlik.com.tr/iste-size-bir-tecavuz-listesi-riza-zelyut-kose-yazilari-subat-2018
*1* https://www.aydinlik.com.tr/islam-tarihindeki-en-unlu-tecavuz-riza-zelyut-kose-yazilari-subat-2018
This entry was posted in DİN-İNANÇ, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *