Kadir Mısıroğlu’nun 10 milyon dolarlık restoranı

23.02.2018
Kaynak Yeniçağ:

Kadir Mısıroğlu’nun 10 milyon dolarlık restoranı

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, ‘Keşke Yunan kazansaydı’ sözleriyle hatırlanan Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nun Boğaz’da 10 milyon dolarlık bir restoranı olduğunu iddia etti.

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, Kurtuluş Savaşı için ‘Keşke Yunan kazansaydı’ sözleriyle hatırlanan Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu köşesine taşıdı.

Yalçın, yakın zamanda geçirdiği rahatsızlığın ardından ameliyat olduğu hastanede ziyaretine başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı İsmail Kahraman olmak üzere çok sayıda bürokratın ziyaret etmesiyle tekrar gündeme gelen Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu hakkında çarpıcı iddialarda bulundu.

Kuleli Askeri Lisesi’nin yanındaki Kuleli Yakamoz Restaurant’ın Mısıroğlu’na ait olduğunu ileri süren Yalçın, restorana ruhsatın AKP tarafından verildiğini ileri sürdü.

Yalçın’ın “İngiliz parmağı” başlıklı yazısı şöyle:”Önce Erdoğan…Sonra İsmail Kahraman…İstanbul/ Ataşehir’de bir hastanede tedavi gören Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret etti.

AKP, Saadet Partisi ile ittifak yapmak için elinden geleni yaptı. SP lideri Temel Karamollaoğlu Külliye’ye davet edildi. Ardından… İttifakın diğer ayağı BBP Genel Başkanı Mustafa Destici SP Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Sonuç:Politikayı salt “siyasi mühendislik” sananlar, SP’nin ittifaka neden soğuk baktığını anlamakta zorlanıyor.Nedenini bir isim üzerinden anlatayım:Erdoğan, Mısıroğlu’na neden büyük saygı duyuyor?

Soruyla yanıtlayayım:Rahmetli Erbakan, Mısıroğlu’nu neden hiç sevmezdi? Sadece bu kadar değil:

– Yıl 1972. Mısıroğlu Sebil dergisinde “MSP, AP’nin önünü kesmek için kurduruldu” diye yazdı.

– Yine de… Erbakan, hakkında davalar açılan Mısıroğlu’nu milletvekili yaparak “dokunulmaz” yapmak istedi. 1977 genel seçimlerinde Trabzon ikinci sıradan aday gösterdi. Seçilemedi. Senato seçiminde İstanbul ikinci sıraya koydu. Kazanamadı.

– Buna rağmen… MSP’nin 1978’deki kongresinde Erbakan’a karşı Korkut Özal hazırladığı alternatif listede Kadir Mısıroğlu (ve İsmail Kahraman) yer aldı! Özal ve Mısıroğlu, Erbakan’ın listesini deldi.Erbakan karşıtı alternatif listeden kazanması için çalışan gençlerden biri de Erdoğan idi!

(Serkan Yorgancılar “İslamcı Gençliğin Yazılmamış Öyküsü: Akıncılar” adlı kitabında, 1976’daki MSP İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’nde Erdoğan, Divan Başkanı Kadir Mısıroğlu kurnazlığıyla başkan seçilmiş; Sebil dergisine kapak olmuştu!)Asıl mesele bunlar değil…

YURTDIŞINA KAÇTI

Fetullah Gülen’i “vermiyor” diye ABD’ye kızıyorlar.FETÖ elemanlarını “koruyor” diye Almanya ve İngiltere’ye kızıyorlar.Peki…Emperyalizmin, gölgesi altındaki İslamcıları “kollaması” yeni mi?

– 200 yıl öncesine gidelim mi?

– II. Dünya Savaşı günlerine gidelim mi?– Soğuk Savaş dönemine gidelim mi?Kadir Mısıroğlu’ndan örnek vereyim:

12 Eylül 1980 darbesi MSP’yi kapattı ve başta Erbakan olmak üzere parti yöneticilerini tutukladı.Bugün SP başında bulunan Temel Karamollaoğlu gibi parti yöneticileri hapse girerken bir kişi yurtdışına kaçtı:

Kadir Mısıroğlu!CIA, savaştan sonra Naziler’den İslamcı kadroları devraldığı sır değil. İki üsleri vardı; Berlin ve Frankfurt.Kadir Mısıroğlu kısa zaman sonra ailesini de Frankfurt’a getirdi.

1983’te hakkında “yurda dön” çağrısı çıkarıldı. Dönmedi. İngiltere’ye iltica etti.İngiltere’de “koruyucusu” vardı:Şeyh Nazım Kıbrısi!

Hatırlayınız:

– “Prens Charles’ı Müslüman yaptım”; “Kraliyet ailesi Hz. Muhammet’in soyundan geliyor” demişti.

– “TC öldü” demişti: “700 sene Osmanlı dayandı bunlar 70 senede bitti. Ektiğiniz ekin mevsimlikti.”

– Dinlerarası Diyalog kapsamında Papa ile sadece Fetullah Gülen mi buluştu? Şeyh Kıbrısi, Papa 2. Jean Paul ve Papa 16. Benediktus ile görüştü.

– İngiliz hükümetiyle yakın ilişkisi sır değildi…

– MİT ve Genelkurmay arşivlerinde “İngiliz casusu” belgesi vardı…ABD’de yaşayan – Amerika Yüksek İslam Konseyi’nin kurucu başkanı- damadı Hişam M. Kabbani’nin faaliyetlerine girmeyeyim!

Rand Corporation 2007 raporunda, “Ilımlı Müslüman Liderler” listesinde F. Gülen ile birlikte Rabbani de vardı! (Hele.. Şeyhi Kıbrısi önünde diz çöken Malezya Büyükelçisi ABD vatandaşı Merve Kavakçı’nın arkasındaki lobiyi hiç açmayayım!)Mısıroğlu’na döneyim…

KIBRISİ’NİN MÜRİTLERİ

Gerek Kadir Mısıroğlu…Gerekse eşi Aynur (Aydınaslan) ve çocukları Abdullah Sünusi, (rahmetli) Mehmet Selman ve Fatıma Mehlika…Nakşibendi Şeyh Nazım Kıbrısi’ye bağlandı.Fatıma Mehlika, “Semamızda Bir Yıldız kitabında şeyhi Nazım Kıbrısi’yi göklere çıkardı. Ah şu tesadüfler:

– Lozan’da Türkiye’yi en çok zorlayan İngiltere, “Lozan zafer değil hezimettir” diye kitap yazan Mısıroğlu’na siyasi iltica verdi!

– Mısıroğlu’nun, İngilizlerin onayıyla Anadolu’ya çıkarma yapan Yunan Ordusu için “keşke Yunan galip gelseydi” demesini de bu açıdan değerlendirmek gerek. Aslında…

İngiltere dış politikası ne ise, -her ikisi de vatandaşlıktan çıkarılan- Şeyh Kıbrısi ve müridi Mısıroğlu hep benzer görüşü savundu! Diyebilirsiniz ki: Kadir Mısıroğlu Bakırköy Akıl Hastanesi’nde yattı; Cerrahpaşa Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nden rapor aldı. Delidir ne dese yeridir.

Ancak…Gel de bunu Milli Görüş kadrolarına anlat!Yerli… Milli… Yurtsever…Hiç mi inanç lideri kalmadı? Diyorlar.

Değerli Nasuhi Mehmet Türbesi’nin Kadir Mısıroğlu’nun sahibi olduğu Sebil Yayınevi’ne ve vakfına verilmesini kim kabul edebilir?

Sahi…Mısıroğlu’nun Kuleli Askeri Lisesi yanındaki -ruhsatını AKP’nin verdiği- Kuleli Yakamoz Restaurant, 15 Temmuz FETÖ darbesi gecesi ne yaptı?

Kadir Mısıroğlu’nun adı bir yerde geçecek de, o iş karışık olmayacak! Neyse.Birileri kandırılmaya doyamıyor.İngiliz atasözüdür:Herkes kendi geleceğinin mimarıdır.”

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/kadir-misiroglunin-10-milyon-dolarklik-restorani-185009h.htm

This entry was posted in İrtica, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, YOBAZLIK - GERİCİLİK, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *