GÜL MÜ?? Başlarım size de, Gül’ünüze… * Cumhuriyet döneminin sonu geldi !!!

engin uçar
z_eucar@yahoo.com.tr
31.12.2017

GÜL MÜ??
Başlarım size de, Gül’ünüze…

Birileri ABDullah Gül’ü gene sahneye sürüyor. Erdoğan’a rakİp diye, bula bula Gül’ü bulmuşlar? Memlekette adam kıtlığı mı var? O zaman biz de Gül ile ilgili bir özet çıkarıp hafıza tazeleyelim:

Gül Müslüman coğrafyaya ajan yetiştiren Exeter Üniversitesi mezunudur.

1- İngiliz Kraliçesi Elizabeth Çanakkale savaşında batırdığımız İngiliz savaş gemisiyle aynı adı taşıyan “Queen Elizabeth” isimli savaş gemisini batırdığımız yere demirledi. Gül Türk Bayrağı asılmayan gemiye Ali Kemal’in torunuyla birlikte gitti. Kraliçe Elizabeth Gül’ü 14 Mayıs 2008’de “Birleşik Krallık Büyük Haç Şövalyelik Ödülü” ile onurlandırdı(!).. “

2-Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Chatham House adlı düşünce kuruluşunun düzenlediği bir törenle “2010 Devlet Adamı” ödülü İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e takdim edilmiştir.Bakın, o günlerde bu nişan işini M. Sefa Yörükel yazısında nasıl yorumlamış:

“Üzerinde Güneş (Haç) Batmayan İmparatorluk ,Türk Halkının Başı, İngiltere tarafından “Diz Bağı Nişanı” ile ödüllendiriliyor ise bu, çok yakında ulusal değerlerimizden bir şeyleri kaybedeceğimize işarettir”.

Uyan, ey Türk Halkı!
İngiltere’de “Diz Bağı” denilen bu “Nişan”, Türkiye’ de ” Göz Bağı” na dönüşüyor. Diye uyarmıştır.

Yörükel haklı çıktı. Nerede ise içeride ve dışarıda kaybetmediğimiz ulusal değer kalmadı. Sahi; Fetöş de İngiltere Lordlar Kamerasından ağırlanmıştı… Ne tesadüf(!)..

3-Abdullah Gül Amerika ile 2 sayfa, 9 maddelik gizli anlaşmayı yapan kişidir.
Dışişleri Bakanlığı döneminde nerede ise Mançurya bile sözde soykırım iddiasını tanımıştır.

4- Gül, Dışişleri Bakanı’yken PKK’nın manifestosunu yazan, Atatürk’e diktatör diye dil uzatan Hollandalı Türkolog’a ödül verdi.

5-Aynı Gül Almanya’da fuarda KDP’nin standında Türkiye’nin bölünmüş haritası için bir tepki vermediği gibi, “geçmişte Kürtler’e haksızlıklar yapılmıştır” diyerek Türk Devleti’ni tarihe not düşürecek bir şekilde mahkum etti. En yüksek makamdan söylenen bu söz hiç kuşkunuz olmasın ki, gelecek yıllarda bu milletin önüne gelecektir.

6- Gül Irak Savaşı başlarken ABD ile bir milyar dolar karşılığında Irak’a girmemek için anlaştı. Yani, bir milyar dolara Türkiye’nin çıkarlarını sattı. Türkmenleri sattı.

7- Ergenekon tertibinde başrol oynadı. Bir savcı bulup delillendirin dedi. AKP’liler;  “Ergenekon tertibi olmasaydı, açılım yapamazdık” diye itirafta bulunmuştu. Açılımın ortaklarından biri de Gül’dür.

8- Gül Türkleri Ermeni ve Kürt soykırımıyla suçlayan FETÖ’cü Elif Şafak ve Orhan Pamuk’u köşkte ağırlayan şahıstır.

9- Gül; “dağa taşa Ne Mutlu Türküm” diye yazarsan, başkaları da “Ne Mutlu Kürt’üm” der diyerek bir milletin adını etnik bir ada eşitleyip, bölücülük yapan kişidir.

10- 2008 yılında mecliste emeklilik yaşı yükseltildiğinde, kendi onaylayacağı yasadan çocuğunu kurtarmak için, alel acele oğlunu sigortalı yaptıran kişidir.

11-Gül, Cumhuriyetin 89. Yılında resepsiyonun iptal edilmesinden dolayı köşkte Erdoğan ve Erbakan’ın doğum gününü kutlayan bir etkinlik yapmıştır. Etkinliğe davet gönderdiği kişilerden biri de Pensilvanya’da oturan CİA elemanı FETTOŞ’dur.

12- Osmanlı ve Türk düşmanı Suudi Kralı; tahtıyla gelip otele yerleşti. Erdoğan ve Gül Suudi Kralının ayağına otele gitti. Sandıklar içinde gelen hediyelerin akibeti hala bilinmiyor.

13. Gül Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) hakkında şöyle dedi:
“Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Türkiye’nin dış politika ilkelerine uygun. ABD ile hareket ediyoruz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek.” (6.3.2006, Vakit) Suriye, Irak, Libya, Yemen gibi ülkelere gelen demokrasiyi gördük. Haçlı katliamı, soygunu, tecavüzünü demokrasi diye pazarlayan Gül???

14-2007 YILINDAN BİR HABER. Rıza Zelyut’un yorumu;

KAHROLDUM
Sayın Cumhurbaşkanım!

Sizin dünkü (4 Ekim 2007) Tercüman Gazetesi’nde bir fotoğrafınızı gördüm; kahroldum.Yanınızda Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin var; Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek var.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Başkanı Bay Costa’yı ziyarete gitmişsiniz. Siz Türkiye Cumhurbaşkanı’nı, Başbakan Yardımcısı’nı ve Adalet bakanımızı Bay Costa tutmuş, küçük bir kanepeye oturtmuş.

Üçünüz sıkış tepiş oturmak zorunda kalmışsınız.Adam karşınıza geçmiş, sömürge valisi gibi konuşuyor.Ne dediğini bilmiyorum ama tavrı tam siyah köleye emirler yağdıran beyaz efendi tavrı.

Gül adını öne çıkaranlar,
Şimdi umudunuz bu ezik adam mı?

-Gül, Cumhurbaşkanlığı süreci bitince, millete ait Huber köşkünü utanmadan işgal eden kişidir.Erdoğan’a alternatif arayanlar, Gül ile görüşmüş olmalı ki, Gül kenardan-köşeden kendini göstermeye başladı. Arınç yanında. Türkiye’de en çok itibar ve güven kaybetmiş olan kişilerden biri olan Arınç. Ergenekon ve türevi davaları CİA ile birlikte kotaranlara sahip çıkıp, Ordu için;

“Bağırsakları boşalıyor” diyen Arınç. Ordu için “yaralı bırakmak olmaz” diyen Arınç. PKK paçavraları ve Öcalan resimlerini serbest bırakmakla övünen Arınç… Bu ekibe birileri güven vermese, konuşamazlar. Perde gerisinde konuşurlar da, vitrine çıkamazlar. Çıktıklarına göre, bir yerlerden cesaret aldılar demektir. Bunların derdi asla Türkiye olmadı. Ülke tam gaz uçuruma giderken, gaza bastıranlardan ikisi de bunlardır.

Gül zaten Erdoğan sonrası için hazırlanıyordu.Böyle bir şahsın konuşmaları ve paylaşımlarını öne çıkaranlara yazıklar olsun. Kendi acziyetinizi, beceriksizliğinizi Gül’e sahip çıkarak mı örteceksiniz?

YAZIKLAR OLSUN HEPİNİZE!!
Kraliçesinin oğlu, FETÖ’nün umudunu utanmadan öne çıkarın. Yetmedi mi ihanetiniz? Yetmedi mi bu milleti kandırdığınız?

Başlarım size de, yalanınıza da, Gül’ünüze de…
Bu milleti bundan sonra birisi yönetecekse;

TÜRK OLMALIDIR. MİLLİ OLMALIDIR.
SİYASETEN KÜRESEL ÇETEYE ESİR DEĞİL,
TÜRK MİLLETİNE HİZMETE TALİP OLMALIDIR!!.
ALIN EL YETİŞTİRMESİ DEVŞİRMELERİNİZİ, BAŞINIZA ÇALIN!!.

Zahide UÇAR
31.12.2017

This entry was posted in İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, Zahide Uçar. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *