Devlet Bahçeli’nin TBMM’de MHP sıralarına dönerek ; Eyy MHP ne işin var meclis sıralarında , maksadın nedir ? dediği söyleniyor !!! * Doktor Devlet Bahçeli Barcelona’da oynar mı?..

Yeniçağ
Ahmet TAKAN
ahttakan@gmail.com
09 Ocak 2018

Doktor Devlet Bahçeli Barcelona’da oynar mı?..

Borsa tarihi bir rekor kırdı…Hisse senetleri uçuşa geçti…Dolar çakıldı, avro damdan düştü…Piyasalarımıza güven geldi!..ABD gece yarısı uykudan hoplayarak uyandı. Beyaz Saray’da “acil” koduyla toplantı üstüne toplantı yapıldı. Ekonominin çökmemesi için Dow Jones’dan “tahtaların en az 1 ay kapalı kalacağına” ilişkin gece yarısı açıklaması geldi.

Trump, tivit attı; “Türkiye’deki muhalefet bize de örnek olsun” dedi.Dünya liderlerinden, Türkiye’ye tebrik telefon ve mesajları yağdı..

İlk arayan eski ünlü komedyen Guetemala devlet başkanı Jimmy Morales oldu; “Ben ömrü hayatımda böyle bir senaryo görmedim. İlk fırsatta ülkenize geniş bir heyetle gelip ziyarette bulunacağım. Gerekirse 3 ay kalıp eksikliklerimi tamamlamak istiyorum” diye konuştu. “Balgat neresi? Bana adresini gönderir misiniz? Balgat’a en yakın otel nerede var?” diye sordu…

Alfabetik sıraya göre ülkemizi arayan diğer dünya liderleri ve mesajları şöyle:

Angola; Jose Edouardo dos Santos, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli.

“Bangladeş; Abdul Hamid, “Bilge lidere dünya demokrasisine yaptığı son büyük katkıdan dolayı en derin muhabbetlerimi sunuyorum.”

Bhutan; Kral Jigme Khesar Namgyal (Whangchuck), “Devlet bey lütfedip vatandaşlığımızı kabul ederse kendisine tahtımı bırakmaya hazırım.”

Botsvana; Başkan Ian Khama, “Devlet beyin açıklaması bizleri de çok sevindirdi. Başkan yardımcılığı görevi hayırlara vesile olsun. Yeni üstlendiği görevde sonsuz başarılar dilerim.”

Brunei; Sultan Hassanal Bolkiah, “Gönüllerin sultanı Doktor Devlet Bahçeli.”

Cibuti; İsmail Omar Guelleh, “Facebook’daki profil resmimi Devlet beyinki ile değiştirdim. Tayyip bey bizi de görsün.”

Doğu Timor; Francisco Gutteres,”Tüm dünyaya bugün muhalefet dersi verildi.”

Endonezya; Joko Widodo, “Devlet beyi ülkemize yatırım yapmaya davet ediyorum.”

Gabon; Ali Bongo Ondimba, “dıt dııt dıt Ali Desidero…”

Gambiya; Adama Barrow, “Bahçeli’nin promptırlarının (yazılı konuşmalarını okuduğu beyaz camlar-aht-) aynısından ben de istiyorum. Parası önemli değil.”

Kamboçya; Kral Norodom Sihamoni, “Çok kıskandım. Sizin orada ne içiliyor? Bana da tarifini verin. Yalvarırım!”

Kribati,Taneti Maamau, “Türkiye’nin haritada yerini bilmezdik. Bu sayede tanıdık.”

Komorlar; Dr. İkililou, “Meğer bizdeki doktoralar ne kadar tenekeymiş. Üniversitelerin hepsini yarından tezi yok kapatıyorum.”

Lesotho, Kral III. Letsie, “Kral çıplak!”

Liberya; George Weah (eski çok ünlü topçu), “Ben hayatımda böyle asist görmedim.”

Nauru; Baron Waga, “Hareketin lideri. Siyasetin Lordu.”

Palau; Tommy Remengesau, “Ülkemde siyaset akademisi açacağım. MHP’den parti siyaset akademisinin programını tam olarak göndermesini talep ediyorum.”

Samoa; Tui Atus Tupus Tamasese Efi, “Devlet Bahçeli, bizim ülkemizde de sosyal medya fenomeni oldu.”

Sudan; Ömer el Beşir, “Demokrasimizde rol modelimiz Bahçeli olacak. Heykellerini diktireceğim.”

Zambiya; Edgar Lungu, “Türkiye’den ülkemize gelecek insanlara vize uygulamayacağım. Özellikle, Ankara’dan gelmek isteyenlere beleş hayat sigortası, ev ve iş imkanı sağlayacağım.”

Bu arada, son dakika bilgisi olarak dünya liderlerinin yanı sıra ünlü futbol kulübü Barcelona’nın teknik patronu Ernesto Valverde, bir açıklama yaparak “Kalemiz yol geçen hanına döndü. Barca’ya bu defans ve bu kaleci yakışmıyor. Duydum ki Türkiye’de Devlet Bahçeli varmış. Takımda görmekten büyük onur duyarız. Transfer için kesenin ağzını açtık” dedi.

8 Nisan 2014 tarihinde, “İster AKP’li, ister MHP’li, ister CHP’li olsun her vatandaş cumhurbaşkanı olabilir ama ne var ki Recep Tayyip Erdoğan’dan olamaz. Milletin terazisi bu sıkleti çekmez. Villalara balya balya dolar yığandan, paraları sıfırlarken haysiyetini de sıfırlayandan cumhurbaşkanı olmaz. TSK’ya kumpas kurandan başkomutan olmaz. Milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkarcıdan cumhurbaşkanı olmaz, olamayacaktır. İki yanlıştan bir doğru çıkmaz. Tekeden süt çıkmaz, suda ateş yanmaz. Recep Tayyip Erdoğan’dan da cumhurbaşkanı olmaz” diyen

Doktor Devlet Bahçeli’yi defansa veya kaleye almak ona yapılacak büyük bir haksızlık olur. Valverde’ye naçizane tavsiyem; defansta heba etme. Santrafor arkası oynat. Çok kıvrak dar alanda çok iyi çalım atıyor!.. Ama bonservisi Liverpool’da, size çok pahalıya mal olabilir. Benden söylemesi!.. İnanmazsanız, Cenk Tosun’a sorun…

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/doktor-devlet-bahceli-barcelonada-oynar-mi-45778yy.htm

This entry was posted in İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, Politika ve Gundem, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *