Akıl Fikir yazıları * MEMLEKETİMDEN MANZARALAR

MEMLEKETİMDEN MANZARALAR

Prof.Dr.Coşkun Özdemir / 29.12.2017

Sevgili Yılmaz Özdil bu manzaraları bu tabloyu çok güzel çok detaylı çiziyor.Ama Diyanet başkanlarının fetvalarını ihmal ediyor.Ben bunlarla devam edeceğim.Efendim bundan önceki prof ünvanlı başkana göre nişanlıların el ele tutuşması caiz değildir günahtır. Fayları tartışan bilim insanları fizik konuşup, metafiziği ihmal ediyorlar.Konu eksik kalıyor.Oysa Allah depremlerle kullarını sınamak istiyor.Bakalım felaket anlarında nasıl davranıyorlar bunu görmek için.?

Yeni başkandan yeni fetva. Erkeklere müjde. Faksla. internetle, SMS ile eş boşamak mümkün.Öyle mahkemelerde yorulmak filan yok.Allahın emri.Ben 57 yıllık eşime gel bir deneme yapalım dedim Bakalım ne oluyor?.Bir SMS yolladım.Oldu bitti bir eksiğimiz yok.Ama daha ilk dakikalarda el zinası göz zinası durumlarına düşüyoruz.Yaşımız bizi cinsel ilişki zinasından koruyor.Görüyor musunuz şimdi olanları.Yeniden nasıl nikah yapacağız?Müftü mü arayacağız.Bilemedik.

Sevgili okurlar bir devlet adamı kadınlar sesli gülmesin,kahkaha atmasın der.Öteki, tıbbı Nebevi enstitüleri kurmaya kalkar.Efendim peygamber efendimizin hadislerinde her türlü hastalığın ip uçları var,onları araştıracaklar Devenin sidiğinin sağlık için birebir olduğunu da unutmayalım .Bir ilahiyatçı kadınlar yalnız sokağa çıkmasın.Alimallah her rastladığı erkekle zina yapmış sayılır

diyor.3 ilahıyatçı profesör müziğin her türlüsü günahtır buyuruyor.Hele kadın sesi varsa maazallah, günah iki katına çıkar.

Çeşit çeşit manzaralar var memleketimde.Şöyle bir günün vahşet,şiddet,cinayet bilançosuna bakar mısınız? 2,5 yaşındaki çocuk silahlı çatışmanın kurbanı,üç çocuğunu ve karısını öldürüp intihar etti.Eski koca dehşet saçtı, 3 ölü.2 günlük bebeği çöp konteynırına attılar.Rus karısı çocukları alıp kaçan Murat Kaptan kendini iple astı.İki askerimiz şehit.

Dünya Hukukun üstünlüğü endeksinde 113 ülke arasında 99 uncuyuz.Dünya gazeteci tutuklama şampiyonuyuz.2 binden fazla hakim,savcı tutuklu.Cumhuriyet yazarları yine bırakılmadı.Binlerce öğretim üyesi ihraç edildi.İmzacıların mahkemeleri süregeliyor. Kadın cinayetlerinde rakipsiz şampiyon olmalıyız.

Sigara tüketiminde de birinciymişiz.Vaktiyle bir sigara mücadelesi vermiş bırakanlara hediye almıştım.Bırakanlar yeniden başladı. Şimdi devam edin şu birinciliği kaçırmayalım diyorum.İşte milletçe övüneceğimiz! manzaralarımızın bir bölümü böyle.

Ama büyük bir tesellimiz var.Cumhurbaşkanımız islam dünyasının başkanlığına aday.Uganda ve Sudandan hukuk doktorası aldı.Artık bunların devlet başkanlarının kötü şöhetlerini diktatörlüklerini de görmezden geleceğiz.1.6 milyarlık İslam dünyası geri kalmış da olsa Allaha ve dolayısı ile cennete en yakın ümmet topluluklarıdır.

Einstein,Galileo, Newton, Michalengelo,Leonardo da Vinci yaşarken islamı seçtiler mi? O zaman cennette ne işleri var Yazık ki,.Cübbeli hoca onlarla tanışamayacak.

This entry was posted in AKIL FİKİR YAZILARI. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *