Tüyler ürperten ifadeler ! Adeta hiyeyarşik küçük bir devlet yönetimi kurmuşlar * Fetö’nün dediği gibi “En ince damarlara kadar sızmışlar” * Senelerdir Işık evlerini emniyete sızmaları yazmıştık da duyan olmamıştı – Şimdi kirli çamaşırlar ayrıntılı ortaya dökülüyor * Ya 17/25 Aralık olmasaydı ne olacaktı ? * AKP-FETÖ ortaklığının devam etmesi Türkiye’yi nerelere götürecekti ? * Ve şimdi Türkiye 2 başlı yönetimden TEK ADAMIN ağır baskıcı yönetimine geçti ,parlamento askıya alındı demokraside sınıf düştük , Hukuk yargı adalet kayboldu * Gelelim FETÖ’ye ; Askeri okullara öğrenci hazırlayan FETÖ’nün ‘asker hususisi’ M.A.A.dan çarpıcı itiraflar. ‘Ülkeyi Alevi ve komünistlerden temizleyeceksiniz’

Aydınlık
GAMZE ÇINLAR
gamzecinlar@aydinlikgazete.com
28.9.2017

Askeri okullara öğrenci hazırlayan FETÖ’nün
‘asker hususisi’ M.A.A.dan çarpıcı itiraflar.

‘Ülkeyi Alevi ve komünistlerden temizleyeceksiniz’

Aydınlık, FETÖ içerisinde bir dönem ‘asker hususi’ olarak görev yaparak Heybeliada Deniz Lisesi ve Harp Okulları’na öğrenci hazırlayan M.A.A.’nın şüpheli sıfatıyla verdiği 27 sayfalık ifadesine ulaştı. İtirafçı olan M.A.A., gittiği örgüt evlerinde askeri okullara hazırladıkları öğrencilerden okudukları okulla ilgili fişleme mahiyetinde bilgiler aldıklarını açıkladı. M.A.A., örgütün düzenlediği sohbet etkinlikleri için yurda gelen ‘büyük abilerin’ kendilerine “Siz ve sizlerin yetiştireceği öğrenciler ileride köşe başlarını tutarak, bugün her yeri elinde tutan alevi ve komünistlerden bu ülkeyi temizleyecek” dediklerini anlattı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün mahrem imamlarına yönelik soruşturma kapsamında ifadesi alınan şüpheli M.A.A. etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma talebinde bulundu. FETÖ ile lise yıllarında tanıştığını söyleyen M.A.A., ifadesinde Marmara Üniversitesinde öğrenim gördüğü 2007-2010 yılları arasında İstanbul Pendik’te kaldığı örgüt evlerinin adreslerini verdi. M.A.A., gittiği örgüt evlerinde askeri okullara hazırlanan öğrencileri ve bu öğrencileri hazırlayan ‘hususi hizmet’ görevlilerini isim ve kod adlarıyla birlikte açıkladı. Ayrıca İzmir İstihbarat Şube Müdürlüğünde bir dönem kendisine ‘zimmetlenen’ 23 polisi de Emniyet’te gösterilen fotoğraflardan teşhis etti.

‘HUSUSİ OLUNCA KOD ADI VERİLDİ’

Öğrencilik yıllarında bir örgüt evinin imamlığını yaptığını söyleyen M.A.A., önceleri ortaokul öğrencilerini askeri liselere, daha sonra ise lise ikinci sınıf öğrencilerini Harp Okulları’na hazırladığını kaydetti. Üniversite üçüncü sınıfta ‘Talebe Mesulü’ görevinin sona erdiğini, bir ‘XTM’ (hususi eyalet sorumlusu) tarafından ‘KOL’ (küçük orta liseci-hususi) görevine getirildiğini belirten M.A.A., “Hususi görevin tevdi edilmesiyle birlikte bana bir tane kod adı seçmem söylendi. Ben de Bilal-i Habeş’ten yola çıkarak Bilal kod adını seçtim” dedi.

‘KEYFİYET ÇETELELERİ TUTULUYORDU’

“KOL (hususi küçük orta liseci) olduktan sonra, Heybeliada Deniz Lisesi’ne 2008-2009 eğitim-öğretim döneminde kazanarak giren ikinci sınıf 3 askeri lise öğrencisi bana ‘doktor’ unvanlı Tahir kod adlı örgüt sorumlusu tarafından zimmetlendi… Üniversite üçüncü sınıfta ‘hususi küçük orta liseci’ görevimin yanında Deniz Lisesi’nden zimmetlenen öğrencilerle ilgilenmeye, onlarla sohbet ve toplantılar yapmaya devam ediyordum. Toplantılarda ‘doktor’ tarafından verilen gündem konularını işliyor, namaz kılıyor, tespihat yapıyor, Risale-i Nur okuyup, Fetullah Gülen’e ait sohbet videolarını izliyorduk. Bu durum 2010 yılının Haziran ayına kadar düzenli olarak devam etti…

‘YETİŞTİRDİKLERİNİZ İLERİDE KÖŞE BAŞLARINI TUTACAK’

Her sene 2-3 defa Pendik bölgesinde yapıya bağlı yurtlarda büyük yemek etkinliği adı altında sohbetler düzenlenirdi. Sohbetlere ev imamları, hususi kol sorumluları ve onların sorumluluğunda bulunan askeri lise ve Harp Okulları’na hazırlanan öğrenciler katılırdı… Düzenlenen sohbet etkinliklerine o tarihlerde büyük abilerden olan, yurda geldiklerinde herkesin hazır ola geçtiği örgüt mensupları ‘Sizler bu hareketin neferlerisiniz, sizlerin görevi ve sorumlulukları çok büyük, attığınız her adım sevap, aldığınız her nefes Allah’ın rızası, siz ve sizlerin yetiştireceği öğrenciler ileride köşe başlarını tutarak, bugün her yeri elinde tutan Alevi ve komünistlerden bu ülkeyi temizleyecek’ tarzında motive edici konuşmalar yaparlardı.”

‘CİA’NIN DİNLEYEBİLECEĞİ PROGRAMI KULLANDIK’

İzmir’de yaşadığı dönemde 2013 yılında Buca’daki bir örgüt evinde düzenlenen istişare toplantısına katıldığını anlatan M.A.A., ifadesinde şunları kaydetti: “Örgüt içerisinde o dönemde yapılacak olan telefon görüşmelerinin tehlike arz edebileceğinden görüşmelerin ‘Play Store’ ya da ‘Apple Store’dan normal olarak indirilebilen ‘Bylock’ gibi örgütsel bir yazılım olmayan Tango isimli program üzerinden yapılması gerektiği bana söylendi. Burada asıl dikkatimi çeken husus şu oldu;

Tango’dan yapacağımız görüşmelerin Türk istihbaratı tarafından dinlenemeyeceği, takip edilemeyeceği, sadece bunu CİA’nın takip edebildiğinin söylenmesidir. Açıkçası Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türk istihbaratının bizi dinlemesinden rahatsız olmaları, Amerika Birleşik Devletleri istihbaratı olan CİA’nın ise bizi dinlemesinden rahatsız olmamaları beni tedirgin etti.”

FETÖ’NÜN ‘ÜSTÜN ZEKALILAR’ SINIFI

Öte yandan, FETÖ’nün kapatılan Bozyaka Yamanlar Kolejinde ileride TÜBİTAK, ASELSAN vb. kurumlara monte edilmesi planlanan öğrencilerden oluşturulmuş “üstün zekalılar sınıfı” bulunduğu da ortaya çıktı. İtirafçı M.A.A., “Bozyaka Yamanlar Kolejinde Türkiye’de ilk diyebileceğim üstün zekalıların, yani normal müfredat eğitiminden başka bir eğitim ile yetiştirilen, ileride TÜBİTAK, ASELSAN vb. kurumlara monte edilmesi planlanan öğrencilerden oluşturulmuş ‘üstün zekalılar sınıfı’ denilen sınıfın” rehber öğretmeninin ismini ifadesinde açıkladı.

ÖRGÜTSEL TERİMLER:

HUSUSİ HİZMET: Örgüt içerisinde askeri okullara girecek öğrencilerin askeri okul sınavlarına hazırlanması, kazanması, askeri öğrencilik hayatı ve tüm meslek hayatından bahisle kullanılan bir terim. Bu görevlerden herhangi birisini yapan örgüt mensubu hususi hizmet görevlisi olarak anılır.

KEYFİYET ÇETELESİ: Örgütün evlerinde kalan öğrenciler için ev imamı veya sorumlu hususi görevliler tarafından ne kadar namaz kılındığı, nekadar Risale-i Nur okunduğu, nekadar tespihat yapıldığı, örgüt lideri Fetullah Gülen’in nekadar kitabının okunup, görsel yayınlarının izlenildiği şeklinde kağıt üzerine el yazısı ile yazılır. Bu çeteleler talebe mesulleri ve kol’lar tarafından Excel’e aktarılarak doktor ünvanlı örgüt sorumlusuna teslim edilir.

KOL

(Küçük Orta w-Hususi): Askeri okullara hazırlanan orta okul ve lise öğrencilerinin takibini yapar. Keyfiyet çetelelerinin takibini kağıda kodlamalar ile yazarak XTM’ye iletir. Aynı zamanda askeri okullarda okuyan öğrencilerle sohbetleri ve toplantıları düzenler.

XTM (Eyalet Hususi Sorumlusu): Kol’ların vasıtasıyla askeri okullara hazırlanan öğrencileri ve bunlardan sorumlu kol hususi görevlilerinin takibini yapar. Keyfiyet çeteleleri bu şahıs tarafından Excel ortamında toplanır. Hususi hizmete tahsis edilen öğrencilerin, kol sorumlularının ve evlerin giderlerini, kısaca rehberlik masraflarını ‘Büyük Bölge Mesulü’nden alır, hususi hizmete tahsis eder. Büyük Bölge Mesulü ise bu ihtiyaçları esnaf abilerinden temin eder.

DOKTOR: Hususi hizmete bağlı mahrem, askeri liselerde, harp okullarında okumakta olan öğrencilerin keyfiyet çetelelerini, okulları hakkında kişisel fişleme mahiyetindeki bilgileri kayıt altına alır.

https://www.aydinlik.com.tr/ulkeyi-alevi-ve-komunistlerden-temizleyeceksiniz-turkiye-eylul-2017-1

This entry was posted in FAŞİZM, Fetullah Gülen, İHANET VE YABANCI YANDAŞLAR, SİYASİ TARİH. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *