TELEVİZYON AÇIK OTURUMLARI * Konuşmalar FETO ya odaklansın sadece o konuşulsun istiyor ve AKP sabıkalarını göz ardı edebilmesi için bütün partiler Feto tehlikesine konsantre olmalı diyor, Çünkü onlar siyaset kurumlarını yıkmak istiyorlar ,buna öncelikli önem vermelisiniz, AKp hukuksuzluğunu unutmalısınız diyor.

Prof.Dr.Coşkun Özdemir

TELEVİZYON AÇIK OTURUMLARI

CNN, Habertürk ve Ulusal Kanalda açık oturumlar dinliyoruz.( Biz halk TV yi alamıyoruz)..Bunlar olaylara eleştirel bakan insanları tatmin etmekten uzak programlar. Konuşmacıların seçiminde iktidarın ve reisinin belirgin bir ağırlığı olduğuna hiç şüphe yok.

Bazı yetenekli ve birikimli konuşmacıların ayağının kesilmesi çok açık.İsmail Saymaz olaylara tarafsız ve objektif bakabilen birikimli bir konuşmacı idi. Artık yok.Turgut Kazan sağlam bir hukuçu arkadaşımız, artık çağrılmıyor.Emre Kongar ,Ali Sirmen konuşturulmaz.Barolar Birliği Başkanı Erdoğan tarafından “edepsizlik yapma” diye azarlandı.Olmaz.Koray Çalışkanın Fetocu diye göz altına alındığını okuduk bugün. Uğur Dündar,Can Ataklı.Yılmaz Özdil,Erdal Atabek,Zeynep Oral,Necla Arat,Nazan MOroğlu caiz değil. Halk onları duymamalı.

Programlar sık sık kesilerek yalnız reisi dinlemeli.Ama sık sık buluştuğumuz iktidarın gözünde itibarlı konuşmacılar var.Rektörler,Ergun Yıldırım,Yaşar Hacı Salihoğlu, Nagehan Alçı,Rahim Er, Mehmet Sarı,Derya Yanık,Mehmet Metiner, Abdülkadir Selvi.Nihal Bengisu,Prof Burhan Kuzu ve Gazi Üniversitesi akademisyenleri Doç.Mehmet Şahin demirbaşlardan.Muhaliflerden Yunus Emre ve Orhan Bursalıyı görüp biraz ferahlayabilir miyiz diye düşünüyoruz..

Bazen konuşmalar sağırlar diyalogu gibi geçiyor. Acaba şöyle olaylara gündeme tarafsız bakış birlikte doğru olanı arayış olabilir mi ?Bu umudu taşıyabilir miyiz ? Hemen söyleyeyim Hemen hemen olanaksız. AKP yandaşları adeta bir görev almışcasına kayıtsız koşulsuz AKP ve Erdoğan savunması yapıyorlar.

Şunu teslim etmeliyiz, yetenekli konuşmacılar.Bir demagoji için çok iyi hazırlanıyorlar. Lafı 28 şubata, 30 lara Dersime,İnönüye getiriveriyorlar. Mehmet Şahin Usta bir konuşmacı, lafı kolay bırakmıyor, terbiyeli genç Yunus Emreye.Kılıçdaroğlunun başlattığı ve gerçekten görkemli şekilde sona eren yürüyüşü değersizleştirmek için çeşitli kıvraklıklar sergiliyor.

Konuşmalar FETO ya odaklansın sadece o konuşulsun istiyor ve AKP sabıkalarını göz ardı edebilmesi için bütün partiler Feto tehlikesine konsantre olmalı diyor, Çünkü onlar siyaset kurumlarını yıkmak istiyorlar ,buna öncelikli önem vermelisiniz, AKp hukuksuzluğunu unutmalısınız diyor.OHAL nelere mal oluyor, hangi haksızlık ve hukuksuzluklara ,aylardır hapiste yatanları, kanıtsız koşulsuz, savunmasız özgürlükten yoksun bırakılanları, binlerce akademisyenin üniversiteden çıkarılmasını ,intihar edenleri, her gün şehit verdiğimiz gencecik insanları hatırlamıyor.

Kindar gençler ne maksatla yetiştirilecektir, okullarda mescit, müfredatta islama öncelik, saray sofrasında Yunan kazansaydı iyi olurdu diyen tarihçi, bunlar hiç gündeme gelmiyor. Her şey millet kararı ile yapılacaktır diyor.Ta 40 lardan başlayarak bu milletin,bu halkın ağır darbeler yaşadığını, onları eğitimden, birey olmaktan ,bilinçten yoksun bırakan ihanetleri unutuyor.

Osmanlıdan aldığımız cehalet mirasını AKP nin aydınlanmayı aklı bilimi yok edip yeniden yaşatmak istediğini söylemiyor.Kayıtsız şartsız desteklediği iktidarın halkın hangi kesimlerinden oy aldığını,eğitim düzeyi yükseldikçe o partinin oylarının neden aşağı doğru indiğini görmezden geliyor.

Bu gerçeğin demokrasimizin sağlığı için yaşamsal önemde olduğunu bir akademisyen olarak ortaya koymaktan, halka açıklamaktan uzak duruyor. Tüm yandaşlar gibi .aralıksız ve daldan dala atlayarak önceliklerimizi unutturmaya çalışıyor Mehmet Şahin.Şahin bilmelidir ki Türkiyenin uzun yaşamış,Atatürkü tanımış yurtseverleri,( bu satırların yazarı dahil) son yıllarını kaygılar içinde geçirmektedir.

Çok eleştirdiğimiz.Kılıçdaroğlunun beklemediğimiz hamlesi ile başlattığı yürüyüş yine beklemediğimiz bir ilgi ve destek gördü.Böylece AKP iktidarının zorbalığına karşı ciddi bir muhalefet potansiyeli olduğunu gördük.Umarız artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak sloganı bu defa gerçekleşecek CHP bu potansiyeli akıllıca kullanacaktır.

This entry was posted in MEDYA, Politika ve Gundem, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *