YENİ MONŞER’iyemiz HAYIRLI OLSUN

Ağustos 2000 tarihinde ABD’de çekilmiş. İkilinin bulunduğu mekan,
Şeyh Kıbrisi’nin kaldığı otel süiti

Naci Kaptan
27.07.2017

Gözünüz aydın ,

Amerikan vatandaşlığına geçen ve bunu gizleyen Merve Kavakçı
Büyükelçi ünvanı ile Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanmış !!!
Nurtopu gibi yeni bir MONŞERiye’miz oldu .
Günün cumhurbaşkanı geçmişte diplomatlar için MONŞER dememiş miydi ?

AKP siyaseten kendisine yakın olanlara BÜYÜKELÇİ ünvanı vererek ,
eğitim almadıkları ve deneyimli liyakatli olmadıkları bir alanda BÜYÜKELÇİ olarak atıyor.
Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alan bir kişinin Büyükelçi atanması ne iştir ?

Liyakat , deneyim  eğitim gibi olması gereken unsurlar göz ardı edilmiştir.
Yetkin diplomasi ingilizcesini ve diplomasinin inceliklerini bilmeyenler böylesine atandıkça burnumuz .oktan kurtulmayacaktır. İşte bu nedenle de dış politikada Türkiye’nin menfaatleri korunamıyor. Başımız sürekli derde giriyor.Hatta yurtdışı atamalarda lisan bilmeyen ateşenin haberi gündeme düşmüştü.Lisan bilmeyen basın ateşesi yanında bir de tercüman götürmüştü ..

Bu durumda da Merve Kavakçı’nın geçmişine göz atmak gerek olmuştur ;

Yeni Akit yazarı Merve Kavakçı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın,
“Laiklik yeni anayasada olmamalıdır” şeklindeki sözleriyle ilgili olarak;

“Bugün Ankara İstanbul sokaklarında ellerinde binlerce kadın, erkek ve çocuğun kanıyla dolaşan laikler var. Hepsi serbest hepsi pişkin! Bir aklıselim sahibi de çıkmış böyle laiklik kaldırılsın demiş. Az bile demiş! Hepimiz İsmail Kahraman’ız” diye yazdı. (Yeni Akid 29 Nisan 2016)

Laikleri eli kanlı olmakla itham eden ve LAİKLİK düşmanı bir büyükelçimiz olmuştur.
Bunun nedenlerini anlayabilmek için yukarıda İngiliz güdümlü şeyh namlı Kıbrısi’nin ayakları dibine diz çöken fotoğrafa bakınız .

Odatv.com
06.03.2012

BABASINI TAKİP ET MERVE KAVAKÇI’NIN KİM OLDUĞUNU ANLA

Odatv iddiasında ısrarlı:

1) 28 Şubat’ın arkasındaki ABD desteği göz ardı edilebilir mi?

2) Merve Kavakçı, Fazilet Partisi yönetimine rağmen emrivakiiyle TBMM genel kuruluna Nazlı Ilıcak’ın kolunda niye getirilmiştir?

3) Merve Kavakçı milletvekili olmadan 40 gün önce niye ABD vatandaşı olmuştur? Bu, Fazilet Partisi’nin kapatılmasına neden olmamış mıdır?

Devam edelim:

Merve Kavakçı’nın babası Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı. 20 küsur yıldır ABD’de yaşıyor. Kuzey Teksas’ta Kuran Akademisi, Suffa Islamic Seminary’nin kurucu dekanı ve İslam hukuku hocası. Dallas Merkez Camii imamı.

Ve; Amerika Birleşik Devletleri’nin “Resmi İslam Sözcülüğü” görevini yürütüyor.Öyle ki Papa XVI. Benedictus’un ABD ziyareti sırasında görüştüğü isimler arasında Prof. Dr. Yusuf Ziya Kavakçı da var! Prof. Kavakçı Teksas Parlamentosu’nun açılışında konuşma yapıp, dua okuyacak kadar güvenilir bir isim Amerikalılar için.

Prof. Dr. Kavakçı ABD vatandaşı mı?

Kendisinin “peygamber” olduğunu iddia eden Elijah Muhammed ile ilişkisi neydi? Malcom X’in Yahudi sermayesine karşı siyah emekçiyi savunan tepkisi, onun ölümüyle Elijah Muhammed ve daha sonra oğlu Şeyh W. D. Muhammed aracılığıyla nasıl sistem içine çekildi; pasifleştirildi?

ISNA, Kuzey Amerikan İslam Toplumu bilinmeden bu ilişkiler anlaşılamaz.Uzatmayalım, Soner Yalçın, “Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor” kitabında tüm bu ilişkileri ayrıntılarıyla anlatıyor.

Sözümüz Ahmet Hakan’a, “Merve Kavakçı’ya hangi itibari iade edeceğiz?” Bu işleri salt türbana indirgeyip “mağduriyet” diye bakarsanız kandırılırsınız.28 Şubat’a “modernizm penceresinden” bakanlar ile “mağduriyet penceresinden” bakanlar yanılır.REFAHYOL döneminde özel bankların durumu araştırılırsa meseleyi anlamak için bir adım daha atılmış olur.

Onu da dönemin Bakanı Ufuk Söylemez’e sorun… *1*

Devam edelim ;

Habersom.com
04 Eylül 2016

Merve Kavakçı FETÖ’cü avına çıkamaz, çünkü o da Gülen gibi bir CIA ajanıdır

Son günlerde İslamcılar birbirlerine girdiler. Neredeyse hepsi FETÖ’cü avına çıktılar.Bunlardan biri de Merve Kavakçı. Onun son avı Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman.Merve Kavakçı FETÖ’cü avına çıkacak en son kişidir, Çünkü kendisi de Fethullah Gülen gibi bir CIA ajanıdır.

Merve Kavakçı CIA adına önemli işler başarmıştır. Başardığı en önemli iş de Necmettin Erbakan’ın başında olduğu antiamerikancı Fazilet Partisi’nin (FP) kapatılmasını sağlamak olmuştur.

Anlatalım.

Merve Kavakçı 1999 seçimlerinden 40 gün önce ”Burada, önünüzde, şimdiye kadar bağlısı bulunduğum her türlü devlet bağını ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası’nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD’ye bağlılık ve sadakat göstereceğime……” yeminini ederek ABD vatandaşlığına geçiyor ve birkaç gün sonra da CIA’nin emriyle antiamerikancı Fazilet Partisi’nin (FP) kapatılmasını sağlamak göreviyle Türkiye’ye geliyor. FP’den milletvekili adayı oluyor, seçilerek meclise giriyor.

Merve Kavakçı, FP yetkililerinin tüm uyarılarına rağmen TBMM ‘ye türbanıyla giriyor. Çünkü o FP yöneticilerinin değil, CIA’nin emrindedir. Böylece antiamerikancı FP’nin kapatılma ve Amerikancı AKP’nin kurulma ve iktidara gelme süreci başlamış oluyor.

CIA’nin Merve Kavakçı’ya verdiği görev başarıyla tamamlanmıştır.

Merve Kavakçı CIA’nin gönüllü etki ajanıdır. ADD İsparta Şubesi’nin kurucusu Mahmut Özyürek Merve Kavakçı’nın durumununu yıllar önce şöyle açıklamıştı:

Merve Kavakçı, halen ABD Georgetown Üniversitesinde görevlidir. Bu Üniversite de Mark Grossman, Morton Abramowitz gibi Türkiye’de bilinen isimlerin de görev yaptığı biliniyor. Bu üniversiteyle organik bağ içinde olan Edgar Hoover Enstitüsü, Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (CSIS), Küresel Barış Merkezi, Kürt Enstitüsü gibi alt kurumlar var.

Bu alt kurumlarda etkili olan ABD’li istihbaratçılar arasında ise Dr. Chomsky, Henri Barkey, Paul Henze, Graham Fuller, Dr. Michael Gunter, Richard W. Murphy, Francis J. Ricciardone gibi isimler başı çekiyor. Türkiye’de kullanılacak etki ajanlarının belirlenmesi, lojistik destek sağlanması, bu söz konusu alt kurumlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Lüks türbanının altına İslam ve ülke sevgisini değil Amerikan sevgisini saklayan Merve Kavakçı Bu kurumlarda ‘walk-in’ diye tabir edilen bir kategoride, yani “kendi ayaklarıyla ve gönüllü olarak ajanlık hizmetini talep ederek gelen” Etki Ajanı olarak görevlidir.”

Ne demiştik? Merve Kavakçı FETÖ’cü avına çıkacak en son kişidir, Çünkü kendisi de Fethullah Gülen gibi bir CIA ajanıdır. *2*

Bakalım habervitrini ne demiş ;

Habervitrini.com
20.4.2003

MERVE KAVAKÇI’nın HASTALANDIĞI İÇİN TERK ETTİĞİ EŞİ ŞÖYLE DİYOR ;

21. Dönem’de Fazilet Partisi’nden milletvekili seçildikten sonra TBMM’ye türbanla girdiği için tepki çeken ve ABD vatandaşı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen Merve Kavakçı’nın eşi Bekir Yıldırım, Kavakçı’nın kendisini terk ettiğini ancak, boşanma konusunda adli makamlara müracaatın olmadığını söyledi.

ABD’de bir patent ofisinde petrol mühendisi olarak çalışan Bekir Yıldırım, İHA’ya yaptığı özel açıklamada eşi Merve Kavakçı’ya her zaman destek olduğunu vurgulayarak, “Evliliğimiz İslami kaideler içerisinde babasıyla, ailesiyle tanışmak, kendisiyle tanışmak ve resmen ailesinden kendisini istemek yoluyla oldu. Başka yollardan değil. Evlendikten sonra da kendisine gerekli bir takım konuları entelektüel olarak anlamasına yardımcı oldum. Mesela hemen hemen bütün İngilizce konuşmalarının metinlerini ben yazdım. Çünkü kendisinin kompleks konuları açıklayabilecek derin bir İngilizce’si yoktur. İngilizce’yi güzel bir aksanda konuşur fakat, konuştuğu İngilizce basit günlük İngilizce’dir. Konuşma metinlerinin ötesinde Milletlerarası Parlementolar Birliği’ne dava dilekçelerini ben yazdım. Yani oradaki avukatlık işlerini ben yürüttüm ve kazanmasını sağladım. *3*
……….

MERVE KAVAKÇI’nın SİYASİ GEÇMİŞİ

Merve Kavakçı’nın çocukluğu Erzurum’da geçti. TED Ankara Koleji’ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi tıp fakültesine girdi. Burada iki yıl okuduktan sonra baş örtüsü yasağı nedeniyle okuldan ayrıldı. Daha sonra ABD’ye giderek Texas Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği eğitimi aldı. Üniversite birinci sınıftayken Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evlendi.

Babası, 1970’li yıllarda Atatürk Üniversitesi İlahiyat fakültesi dekanıydı. Anne ve babası 1974 yılından sonra üniversitelerde ilk türban eylemi yapanlar arasında anılmaktadır. Türbanından dolayı üniversitede tepki çeken annesi Atatürk Üniversitesi’ndeki görevinden istifa etti. Temmuz 2010’da Adalet Partisi milletvekillerinden Nadir Latif İslam’ın oğlu doktor Cihangir İslam ile üçüncü evliliğini yaptı. Kavakci’nin Harvard Universitesi’nden kamu yonetimi yuksek lisansi ve Howard Universitesi’nden siyasal bilim doktorasi var.

ABD’den Türkiye’ye döndükten sonra, 1994 yılında Refah Partisi’ne katıldı ve kadın kollarında çalıştı. Refah Partisi’nin kapatılmasından sonra 1999 yılında Fazilet Partisi İstanbul milletvekili olarak seçimlere katıldı, İstanbul milletvekili olarak seçildi. 2 Mayıs 1999’da ,Yüksek Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan, Kavakçı 21. Dönem 1. Yasama yılı birinci birleşime katıldığı sırada DSP’li milletvekilleri tarafından protesto edildi. And içme törenini yapamadan meclis salonundan çıkartıldı. Türkiye’nin Houston Başkonsolosluğu’nun ABD Dallas Göç ve Vatandaşlık Bürosundan temin ettiği belgelere göre 2 Mayıs 1992 tarihinde Green Card’a hak kazandığı, 5 Mart 1999 tarihinde ise yemin ederek ABD vatandaşlığına geçtiği İsmail Cem tarafından açıklandı. Kavakçı, vatandaşlıktan çıkartıldı. Daha sonra AKP tarafından tekrar vatandaşlığa alındı .

*1* http://odatv.com/babasini-takip-et-merve-kavakcinin-kim-oldugunu-anla-0603121200.html

*2* http://www.habersom.com/merve-kavakci-fetocu-avina-cikamaz-cunku-o-da-gulen-gibi-bir-cia-ajanidir/

*3* http://habervitrini.com/dunya/merve-kavakcinin-terk-ettigi-esi-bekir-yildirimdan-sok-aciklamalar-67366

This entry was posted in DIŞ POLİTİKA, ŞERİAT - İRTİCA - KARANLIĞIN AYAK SESLERİ, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *