VATANDAŞLIK GÖREVİNE DAVET * SAHTECİLİKLERİ ÖNLEMEK * EL FENERİNİ UNUTMAYIN

Naci Kaptan
02.04.2017

Değerli dostlar ,

Oy verdiğiniz sandıklarda gözlemci olunuz.

Yakın zaman önce Ankara ‘da bir parka (100) kapı numarası verilerek seçmen kaydının yapıldığı tesbit edildi.yazlıklardaki boş evlere , boş Toki konutlarına seçmen kaydı yapıldığı haberleri gelmektedir. Bu nedenle sandık başlarında oy kullanımın yasalara uygun yapılıp yapılmadığını gözlemlemek gereklidir. Referandumun yapıldığı dış ülkelerde bir imamın kaydı olmayan bir seçmene oy kullandırdığı ve yine bir seçmenin birkaç dakika ara ile aynı mahalde bulunan 2 ayrı sandıkta oy kullandığı tesbit edilmiştir.
Ayrıca suriye’lilere de oy kullandırılacağı haberler gelmektedir.

Tüm bunlar tesbit edilenlerdir.Referandum Cumhurbaşkanı Erdoğan için çok hayati duruma gelmiş ve Laik demokratik Cumhuriyet rejimini yıkmaya , din devleti kurmaya , faşizme sadece bir dönemeç kalmıştır. Bu referandum Üniter Türkiye’nin var oluş veya yıkılışının oylanacağı son dönemeçtir.

Lütfen hepimiz gözümüzü dört açalım geçmişte ÖLÜLERE oy kullandıranlar şimdi de Suriye’lileri cepheye süreceklerdir. Herhangi bir Suriyelinin oy kullandığını veya kullandırıldığını görürsek, 2 tane şahit bularak ve fotoğraf çekerek kanıt oluşturalım.

Türkiye’mize , geleceğimize sahip çıkalım !!!

Bir kişinin oy kullanabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartı vardır. Suriyelilere ikamet tezkeresi verilmiştir ayrıca. İkamet tezkeresi, geçici süre ile oturma izni için verilen bir belgedir, (9) ile başlayan kimlik numaraları da geçici süre ile kimlik sahibi olan yabancı ülke vatandaşlarına verilmektedir.

Ne ikamet tezkeresi ne de (9) ile başlayan yabancılara mahsus geçici kimlik numarası Suriyelilere vatandaşlık hakkı vermez, bu sebeple referandumda oy kullanamazlar. Suriyelilere oy kullandırmak için ısrar eden sandık görevlisi olursa mutlaka tutanak tutun. ve yasalara aykırı bir durum olduğunda iki şahitle tutanak tutarak ve bunu da fotoğrafla belgeleyerek o bölgede bulunan parti görevlilerine ve avukat barosuna haber vermek gereklidir.

Mazbatalar düzenlenirken sayım sonuçlarının saptırma olmadan yazıldığına dikkat etmek gereklidir. Örneğin 94 – 49 yazılabilir. Veya 28 – 82 yazılabilir. sayım sonuçlarının doğru yazılıp yazılmadığı kontrol edilmeli ve sorumluluk/yetki doğrudan sandık başkanına bırakılmadan rakam ve sonuçların doğru yazıldığı görülmelidir. İmzalanmış mazbataların fotoğrafı çekilmelidir. Daha sonra YSK’nın sitesine girerek oy kullandığınız sandıktaki sonuçlarla sizdeki kaydı kontrol edin . Bir fark varsa parti temsilcisine haber veriniz.

Oy kullanımı tamamlandıktan sonra sayım esnasında mazbatalar yazılıp imzalanana kadar sandık başında gözlemlemek gerektir. kendilerini polis ve jandarma olarak tanıtan hiç bir kimseye oy sandıkları – çuvalları teslim edilmemelidir.

Sandık başlarında görevli olanlarla sayım sonuçlarını gözlemlemek için sandık çevresinde bulunacak arkadaşlar yanlarında  pili yenilenmiş el feneri ve aydınlatma araçları bulundurmalıdır.

Size zahmet bunu da elden ele dolaştırın.
Lütfen kopyala-yapıştır yoluyla paylaşınız.

HAYIR HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN …

This entry was posted in ANAYASA, FAŞİZM, SEÇİM - SEÇSİS, YOLSUZLUKLAR, YOZLAŞMA - AHLAKSIZLIK. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *