Akıl fikir yazıları * BOP ve DEMOKRASİ SÖYLEMLERİYLE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİ KULLANARAK ÜLKELERİ İŞGAL ETMEK – PSİKOLOJİK SAVAŞ

Süleyman Çelik
29.03.2017


Psikolojik Savaş

CIA’NIN Türkiye Masası Eski Şefi Paul Henze, 2006’da Beyaz Saray’a sunduğu Türkiye raporunda şöyle demektedir: “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuranlar sıkı bir denetim sistemi kurmuş. Başbakanı ikna ediyoruz, Cumhurbaşkanı’nda kalıyor. Cumhurbaşkanı’nı ikna ediyoruz, yargıda takılıyoruz. Bu sebeple başkanlık sistemi getirmek lâzım…”

CIA (ABD), MI6 (İngiltere), BND (Almanya) ve MOSSAD (İsrail), psikolojik savaşı en iyi bilen ve uygulayan istihbarat örgütleridir. Bunlar hedef ülkelerde uyguladıkları psikolojik manipülasyon ve algı operasyonlarıyla kitleleri istedikleri gibi yönlendirir, kargaşa/ iç savaş çıkartır, darbe yaptırır, iktidarları devirirler, istediklerini iktidara getirir vs. Bunları geçmişte yaşadık/ yaşıyoruz. Örneğin, askeri darbeler, sağ-sol çatışmaları, Ecevit’in iktidardan düşürülmesi, PKK vs…

16 Nisan Halk Oylamasıyla ilgili olarak bu ülkelerin tavırlarına baktığımızda insan sormadan edemiyor: “Acaba Batılı ülkeler Paul Henze’nin raporunu gerçekleştirmeye mi çalışıyorlar?”

Bunlar bizden iyi bilirler ki dış saldırılar ters teper ve saldırıya uğrayan kişi ya da kuruluşlar içeride kahramanlaşır.

16 Nisan yaklaştıkça tahriklerin dozu gittikçe artmaya başlamış, Tayyip Erdoğan’ın şakağına tabanca dayayacak kadar ileri gitmiş; gazeteler Türkçe “HAYIR” manşetleriyle çıkar olmuş; Antiemperyalist ve tam bağımsızlıkçı olduğu için hiçbir zaman sevmedikleri Atatürk’ü referans yapmışlar; THY yedi Afrika ülkesinin havayolu şirketi ile aynı çuvala sokulup Türkiye aşağılanmıştır vs.

Olay çıkarmak için gitmiş olan kırmızı pasaportlulara yapılanları anlayabiliyoruz da Hollanda vatandaşı oğlunu ziyarete giden 70 yaşındaki yeşil pasaportlu anneyi bile karantinaya alıp geri göndermek, hatta bebeklere vize vermemek gibi, politikayla ilgisi olmayan Türk insanlarına yapılanlara baktığımızda bunların, 16 Nisan’da sandıktan “evet” çıkması için ellerinden geleni yaptıklarını düşünmeden edemiyoruz.

Paul Henze’nin raporunun dışında biliyoruz ki BOP’u, “diktatörleri devirerek demokrasi getiriyoruz” ayaklarıyla uygulamaya soktular; Saddam’ı devirip Irak’ı, Kaddafi’yi devirip Libya’yı parçaladılar. Mısır’ı ve Tunus’u parçalamadılar ama ayar verdiler. Aynı amaçla Suriye’ye girdiler ancak Esad çetin ceviz çıktı. Ne yazık ki buralarda AKP emperyalistlerle işbirliği içinde oldu. Yapılanlara baktığımızda insan, “BOP’u Türkiye’de uygulamak için diktatör yaratmaya mı çalışıyorlar” diye düşünmeden edemiyor

This entry was posted in ABD - AB - EMPERYALIZM, AKIL FİKİR YAZILARI, KAPİTALİZM - LİBERALİZM. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *